בנושא
בכרם
חדשות
 
זכריה ותפארת א / זכרייה
בביכורים מאז י"ז כסליו ה´תשפ"ב

ופעם אחת זכריה רצה לכתוב ספר. כמו כל אחד.הוא דמיין את עצמו עובר לתל אביב ומשתקע בזה באיזה בית קפה או משו כזה. טוב אז אולי לפחות צפת או איזה עין כרם. במקום זאת הוא מצא את עצמו יושב במרפסת ובוהה במסך.

 הוא תמיד חשב שזה יהיה בערימות של מחברות ושהיד תכאב בסוף וכתמים של דיו יימרחו על התחתית של כף היד במין סיפוק כזה ובמקום זאת הוא הנמיך את הבהירות כי הרי היה לילה. ופתאום הוא צחק כי כשהחליט לכתוב היה לו בראש את כל הסיפור מההתחלה עד לסוף וכשהגיע לכתוב הוא לא הרגיש כלום יותר. הוא אימץ את כל מוחו המתוח וניסה להיזכר בכל הסדנאות כתיבה שהוא היה בהם ובכל פעם שהגיעו לפרוזה הוא פשוט לא הבין, הרי הוא התיימר להיות  מהמשוררים, איש של מילים מועטות. הוא לא ידע מה זה עמודים על עמודים של מלל.

כלומר לדבר הוא ידע מלא אבל לכתוב הרבה הוא לא ידע. ולפעמים ככה זה.

אז הוא הדליק סיגריה הקשיב לשיר או שניים ופשוט היה אבוד וכשתפארת באה וחיבקה אותו בצוואר מאחורה ושאלה אותו מה הוא עושה הוא אמר שהוא לא יודע. אני רוצה לכתוב ספר הוא אמר והיא  אמרה אוקיי, כמו כולנו, אז יאללה תכתוב. והוא חשב על זה שזה לא פשוט לו ושלכתוב זה לאמץ את כל כולך לכדי אותיות ובמקום זה הוא אמר בסדר. הוא רצה בעיקר שהיא תקרא אותו בסוף ותסתכל ותעיר לו על כמה שהוא טוב ושהוא מוכשר ובמקום זאת הוא חשב על איך הוא מצליח לכתוב את הסיפור בלי שהיא תיעלב. 

על מה הסיפור בכלל היא שאלה והוא אמר שעל החיים ובעצם הוא התחמק. אז היא שיחררה ושאלה אם הוא רוצה קפה-תוך כדי שהיא חוזרת פנימה. הוא כבר לא ענה לה, הוא אולי הצליח להבין מה הוא רוצה לכתוב. בעצם הוא רוצה לכתוב אתזה כבר שנה, הוא רוצה לכתוב ספר זכרונות.

 הוא ניסה כמה פעמים לכתוב אותם (כלומר, אותו ואת תפארת) כי זיכרון היה הצד הפחות חזק שלה אבל כל פעם שניסה להתחיל הוא לא ידע איך. הוא לא ידע אם להתחיל בזיכרון שלו של הפעם הראשונה שראה אותה ואיך שהיא קסמה לו עם הטלפון המתקפל שלה או בפעם הראשונה שהוא אמר לה שהיא אוהב אותה והיא פחדה ונהנתה מזה בו זמנית או מהפעם הראשונה שהוא הלך לישון מתוסכל ועצוב בגללה או את העלבון הראשון כי אולי בכלל צריך ללכת על הדברים היומיומיים כמו הפעם ההיא שהם סתם נפגשו וישבו בנחלאות וסתם אהבו בעיניים ודיברו סתם על הלימודים וזהו. כי שם החיים קצת, בדברים הפשוטים. אז הוא כתב קצת מזה וקצת מזה ואז מחק וכתב עוד פעם וניסה לחלק את זה לפרקים ולא הצליח וניסה לחשוב ושוב ושוב.

 אז בסוף הוא התבאס פשוט והוא נזכר איך היא שונאת את המילה באסה ונזכר שהוא אוהב אותה והוא צעק לה פנימה את זה והיא אמרה שהיא עוד רגע יוצאת עם קפה. אז הוא חיכה לה. 

כמו תמיד, הוא חיכה לה. הוא אהב לחכות לה, משהו בשהייה שנכפתה עליו שינתה בו הרבה, כאילו הוא צריך איזשהי הכנה כדי לדבר איתה וזה היה נהדר בעיניו. 

אז בינתיים הוא שירבט שיר אהבה בראש והיו לו מילים מועטות של רגש לא מבושל אז הוא חיכה לראות אותה קצת ואיך שהאור נמצא בלחיים שלה כשהיא מחייכת בשביל לסדר קצת את הראש, כי ככה הוא היה. המון בלאגן של מילים לא ברורות בראש שמחפשות קצת שמש בקימורים של העיניים שלה. הוא חשב שזה יכול להיות נחמד להכניס לספר, איך פעם אחת הם טיילו במבשרת והם בהו אחד בשנייה שעות והוא למד שהעיניים שלה נראות כמו הים בשקיעה ואיך הוא פחד לדבר איתה אחר כך כמה ימים מרוב שהיא יפתה בעיניו. וכשהיא יצאה עם הקפה הם ישבו ביחד ושתקו.

 זכי, היא אמרה, מה קורה איתך? אני מרגישה שאתה רוצה לדבר ואתה לא מצליח, וזאת לא הבעיה שלך אף פעם ובעצם היא חשבה שהיא מתגעגעת לזה שהוא מדובב אותה קצת לפעמים כי אחרת היא לא מצליחה. וזכריה חשב על הפעם ההיא שהוא פחד פחד מוות כי הוא לא הצליח לדבר איתה. זה היה שנים אחורה והוא ותפארת כבר הכירו כמה שנים ובהם הם הספיקו להיות כבר המון ותמיד שעטו קדימה בכל הכוח ולא הרפו לרגע וכל הרפיה הייתה מדומה, כמו כדור שנפל על טרמפולינה, משם עפים רק יותר גבוה וזכריה אז הרגיש כמו איקרוס. שעוות אהבתם טיפ טיפה נמסה והוא היה צריך כנפיים חדשות אבל הוא מצא את עצמו לא אומר כלום וזה הכי גרוע הרי כי אם לא מדברים איך פותרים והוא ידע אתזה אבל הוא פשוט היה כל כך עייף.

 הוא הרגיש שהם כמו כד של שקיות חלב שיכול להיות יופי ונקי והכל אבל פעם ב צריך לנקות את החלב שמחמיץ בין הדפנות והוא לא הכיר אתזה עדיין ולא ידע איך שוטפים. אז הוא שתק. הוא כבר לא זוכר מה קרה בסוף אבל הוכחה חיה לכך שהכל הסתדר זה שהכל בסדר. כמו כל הפעמים שהיה לא בסדר להם. מדלגים מקושי לקושי ולא זוכרים אותו אחרי רגע. והוא הסתכל עליה ואמר שהקפה קצת חלש. היא חייכה קצת ואמרה בסדר.

© כל הזכויות ליצירה שמורות לזכרייה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד