המלצת העורכים
בנושא
בכרם
חדשות
 
דעתכם חשובה לנו! / hhm
בביכורים מאז כ"ה אדר ה´תשפ"א

[לכל מקש יש תדר צורמני משל עצמו. ביפ, ביייפ, בייייייפ, ביפ, ביפ, ביייייייייייייייייייייפ]

"שלום, הגעתם לשירות הלקוחות של דנרון. תודה שפניתם אלינו! חלק מהשיחות מוקלטות לצורך בקרה ושיפור השירות. לכניסה להגרלה החודשית אנא הקישו אחת. לתיאום סיור במפעל אנא הקישו שתיים. למוקד פניות לקוח אנא הקישו שלוש. ל-"

[ביפ]

"שלום, הגעתם למוקד פניות לקוח של דנרון. תודה שפניתם אלינו! לחזרה לתפריט הראשי אנא הקש אפס. למענה אלקטרוני אנא הקש אחת. למענה אנושי אנא הקש שת-"

[בייייפ]

"היי, מדברת דנה, במה אפשר לעזור?"

"שלום דנה," הקול שלו טעון, קצת מתנשף בהתרגשות, כבר הרבה זמן שלא שאלו אותו איך אפשר לעזור. "ראיתי שכתוב על האריזה שדעתנו חשובה לכם, אז התקשרתי להגיד לכם תודה רבה, הילדים שלי נהנים מאוד מהצעצוע האדום ההוא עם הגלגלים."

"וואו, תודה רבה לך," אומרת דנה.

"תראי, זה ממש לא מובן מאליו שהילדים שלי נהנים מצעצוע... הגדול שלי, הוא בן שש עשרה בעוד חודש בערך, או אולי חודשיים, אני לא בטוח, הוא כל היום בטלפון שלו. כל היום. אי אפשר לנתק אותו, זה כמו יד או רגל שלו, אין עם מי לדבר. אני לא יודע אם את מכירה אנשים כאלה, אני מקווה בשבילך שלא, אבל זה הרגשה שהחינוך שלך הולך לפח! פשוט לפח! האמצעית שלי, היא, אלוהים ישמור, כל היום אצל חברות שלה. נודדת. לא יודע מה רע לה בבית. אז נכון, אני וגרושתי לא ביחסים מי יודע מה טובים, בכלל גרושתי זה סיפור נפרד, איזה צרות האישה הזאת עשתה לי, שלא תדעי, התשלומי מזונות האלה לגמרי גדולים עלי, שתדעי לך, דנה, החיים האלה הרבה יותר קשים ממה שאת חושבת, ובסוף הילדה שלי לא מוכנה לדבר איתי כי לא קניתי לה אייפון. הולכת כל שבת שנייה לחברה כי היא ברוגז עם האבא שלה, תגידי לי את, זה התנהגות זה? זה כבוד למבוגרים? לאבא שילד אותה וגידל אותה וקנה לה צעצועים והסיע אותה לכיתה א' באוטו אחרי שטיפה וישב איתה ארבעה ימים באשפוז כשהיה לה אפנדיציט והפסיד את עסקת חייו, בגלל הילדה הזאת אין לי כסף, את עסקת חיי הפסדתי בגללה והשאריות של הכסף מתבזבזות בקניון כל יומיים. פעם היה כבוד, פעם היה חינוך, היה משמעת, אבא היה אומר – היית עושה! בלי משחקים! בלי ויכוחים! ותראי מה זה היום, הקטנה שלי, היא בת עשר כמעט, היא עושה מה שבראש שלה. לובשת מה שרוצה, לומדת מה שרוצה, לא לומדת מה שלא רוצה, רואה איזה סרטים שרוצה באיזה שעות שרוצה, ולא פלא כשהיא גרה אצל האמא שלה ומקבלת כזה חינוך עצלני, אבל טיפת הקשבה אי אפשר לקבל ממנה. פשוט בושה. הילדים של הדור הזה יצאו כולם טיפשים ועצלנים, מקולקלים אחד אחד. אחר כך מה הפלא שהפקיד בנק סוגר לי את החלון הקטן הזה בפנים? מי ילמד אותו קצת תודעת שירות? מה, אני, פעם כשהייתי צעיר, כשכל הבנות עוד רדפו אחריי, עוד לפני שהתחתנתי עם גרושתי המפלצת ונוספה לי באמת קצת כרס אבל הרבה קרחת, עוד לפני כל זה אני בחיים, אבל בחיים, לא רבתי עם לקוח. תמיד בוקר טוב, תמיד תודה, תמיד בבקשה, תמיד להיות נחמד, גם אם הבוס צעק עליך, זה הכלל. ומה אני, אני יודע, אני עבדתי אז אצל שמעון במספרה, הוא היה צועק, וואי וואי איך היה צועק, דנה, שלא תשמעי צעקות כאלה בחיים אני מאחל לך. צועק וצורח ואם ממש כועס אז גם זורק עליך את כל המברשות והמסרקים ואחר כך אתה צריך לאסוף מהרצפה! הבוס שלי היום, הוא אף פעם לא צועק, תמיד שקט ורציני, אבל אם מאחרים הוא מוריד במשכורת, ומה אני אגיד לך דנה, לא יודע מה יותר גרוע. כי ככה זה בעולם, בנאדם צריך כסף, לא המון, לא מבקש להיות רוטשילד, רק כסף לתת מזונות לגרושתי המפלצת שלא נגיע לבית משפט וקצת דמי כיס לילדים ואם נשאר לקנות למקרר קרטון חלב ולחם שחור שאני אוהב, זו לא בקשה גדולה. נגיד אהבה חדשה זו כן בקשה גדולה, אני יודע, אבל בכל זאת מבקש בפנים בלב, כי מה לעשות, בנאדם צריך אהבה בחיים האלה. לא באמת מאמין שזה יקרה, כי מי תרצה איש כמוני עם כרס וקרחת ועני ובלי כסף ועובד במפעל של משחת שיניים? ובכל זאת מקווה שיש אישה אחת בעולם בשבילי, כי לחיות בלי תקווה זה לא באמת לחיות, זה אני יכול להגיד בלי היסוס, צריך תקווה בחיים האלה, זה למה אני הולך לעבודה כל בוקר ומשלם חשבונות חשמל ואוסף את הילדים מבית הספר, כי זה תקווה וזה משמעות לחיים שלי, ומשמעות זה הכל, חיים בלי משמעות הם לא חיים, את שומעת אותי דנה?"

"כן," אומרת דנה בקול שקט.

ופתאום הוא נבהל מעצמו. מביט ימינה ושמאלה ברחוב הריק, מעיף מבט חטוף במונה השניות בפלאפון, ואז לוחש "תודה, דנה," ומנתק.בדידות דיבור הקשבה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לhhm
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ח אייר ה´תשפ"א  
איה. זה היה ממש כואב.. עשית את זה נהדר עם הקצב של הסיפור (נשארתי בלי נשימה מרוב שזה מהיר) וזה כואב בדיוק בנקודה..
תודה לך. סיפור חשוב.
כ"ח אייר ה´תשפ"א  
אחלה קטע באמת מתוק,
למרות שזה קצת שולי אהבתי את הקטע שהוא לוחץ על המספר שהוא צריך ישר אחרי שההודעה המוקלטת אומרת אותו
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד