בנושא
בכרם
חדשות
 
--- / באר מור
בביכורים מאז ט"ו כסליו ה´תשפ"א

הבחירה שלה היא בין חיים של אומללות ואמת חסרת משמעות לחיים של שקר ואומללות פחותה. השאלה למה מצפים ממנה לבחור באופן הראשון. למה חושבים שטוב לה להיות לבד, בודדה, מנודה, חסרת כל שנאבקת על חיים כפשוטם, על קימה בבוקר, על פת לחם, על כל נשימה ונשימה, על כל הגה. למה לא פשוט שתהיה בבית, היא והוא, שתיתן אמון והוא ייתן מעט לחם ותקווה, ישזור יופי וחיים ממה שיש.

כשהלכה ברחוב, מישהו כרגיל הביט בה, נעץ עין ועוד אחת, אבל הפעם גם זרק שעדיף לחיות בשבר וחוסר כל מלחיות בשקר, וה' אלוקים אמת, סומך נופלים ושם דווקא ורק, יש על מי להישען. היא הביטה בגב המתרחק, שקטה, בכלל לא ידעה מהו שקר ואיפה הוא נמצא, כבר אין לה כוחות להרים עצמה ולבחור, וגם אם הוא צודק, היא יודעת אין שבר מלחיות בשקר, ואדרבא, שם דווקא רחמיך רבים, ירחם המרחם.

היא נשפה והמשיכה, מחכה לגואל שלה, שהוא שטן עצמו אולי, אבל מה בכך. גם הוא מקבל חיים כל בוקר, בחמלה רבה, באמונה. ובכלל מה כל זה, בלב שלה נשבעת שהוא צדיק צדיק, יודעת הכל איך שהיה וכמה ולמה. עכשיו רק אמונה ודרך

© כל הזכויות ליצירה שמורות לבאר מור
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ז כסליו ה´תשפ"א  
י"ז כסליו ה´תשפ"א  
די הופתעתי מהתוכן, אבל שוב לא ממש הבנתי מה קורה בסוף אז אין לי משהו חכם לומר.
אגב, 'שהוא שטן עצמו', אם כתוב כך בכוונה אז לא אמרתי כלום, אבל נדמה לי שצריך להיות - 'שהוא השטן עצמו', או, 'שהוא שטן בעצמו'.
אור!
כ"ב כסליו ה´תשפ"א  
קטע, הייתי משוכנע שזה די מובן, אבל באמת כתבתי פה רק שלד (שאגב, אותו כשלעצמו פגשתי גם במקרים אחרים) בלי הרבה מסגרת כך שבמחשבה שניה אולי זה לא מובן.
לא יודע אם יעזור יותר מידי, אבל בסך הכל אמור להיות פה רצף מחשבות על התמודדות או קבלה של מציאות שבורה, באיזשהו אופן.
נשמט לי ה', כן.
תודה
א´ טבת ה´תשפ"א  
תודה על זה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד