בנושא
בכרם
חדשות
 
שן שבורה / מרים ג
בביכורים מאז כ´ סיון ה´תש"פ

נכתב לתרגיל בסדנת כתיבה

חלמתי חלום, סיוט, באותו הלילה בו החיים שלנו החלו להשתנות. 
אני יושבת על כר חול בחוף הים, צופה אל האופק הכחול. תחושת שלווה אופפת אותי.
פתאום בלי הכנה- בהלה. משהו עולה מהאדמה. לובש צורה. דמותה הקטנה של בתי סהר, מפוסלת בחול, מביטה כלפי מעלה ישירות בעיניי. "היזהרי מדברים שצומחים" לחשה. אז הסתובבה לאחור, והלכה לכיוון הים שם היא נמסה, באחת, כמו לא הייתה קיימת כלל.
רעם נשמע מהשמיים, ואחריו עוד אחד. ובפי הייתה תחושה מוזרה... גודלה של השן החותכת שלי הוכפל. זה גרם לי להרגיש חסרת מנוחה לאור האזהרה של סהר הפסל. התעוררתי מבוהלת, רטובה כולי מזיעה קרה ורועדת בגוף. לא הצלחתי להירדם שוב עד שצלצל השעון בבוקר, ולא הייתה לי ברירה אלא להתארגן לעבודה.
____
הרגשתי לא טוב נפשית. אותו חלום השפיע עליי בעוד אני עושה את עבודתי. ענת שמה לב שאני לא כתמול- שלשום ושאלה מה קרה. שמחתי בשאלתה. הרגשתי מטופש לספר בעצמי, אבל הרגשתי צורך לשתף את החלום והפחד שמלווה אותי מאז.
היא הקשיבה ושתקה כמה רגעים, אח"כ אמרה "באמת חלום מפחיד... אם זה מנחם שמעתי ש-99% מהחלומות שקריים ואינם מנבאים את העתיד לבוא, לכן ההרגשה שלך שמשהו רע יקרה כנראה חסרת הצדקה"
לא ממש השתכנעתי בהתחלה, אבל ההיגיון בדבריה לבסוף הרגיע את רוחי אט אט.
____
אחרי העבודה הגעתי לאסוף את סהר מהגן שלה.
כדקה אחרי שצלצלתי בפעמון, דינה (הסייעת) באה לפתוח לי את השער.
-"שלום תקווה, מה שלומך?" היא שאלה.
"בסדר" עניתי "סהר התנהגה יפה, היום, בגן?"
-"הו כן" ענתה במבוכה לא ברורה "אבל משהו קרה.... יהודה זרק עליה חזק כדורסל והשן הקדמית שלה נשברה. לא הצלחתי לתפוס אותך בטלפון... שתדעי שהבת שלך גיבורה, היא לא בכתה כלל אפילו שירד לה דם"
ראשי הסתחרר עליי...
כאן החל הסיוט האמתי.
© כל הזכויות ליצירה שמורות למרים ג
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ד סיון ה´תש"פ  
שאת מעלה פה יצירות מז'אנרים נוספים. גיוון מבורך.
גם ביחס לתרגיל הזה וגם ביחס לתרגיל השני שהעלית פה- ניכר שמדובר ב"שוט בודד" בעקבות תרגיל. מבחינה מסויימת זה מרגיש לי הרבה יותר "קטע" מאשר פרוזה. העלילה עוד לא מפותחת.
יש כאן עושר תיאורי נאה. החלום מתואר בדימויים סורייאליסטים מתאימים. זה עשוי טוב.
ודוקא לכן הייתי רוצה שתעשי מזה סיפור. שיהיה יותר ממערכה אחת. הלב הפועם הזה צריך גוף.
נדמה לי שבקטע השני זה אפילו יותר מובהק.

[ושוב, כמה כיף שאת ממשיכה להעלות לפה גם יצירות טקסטואליות :) ]
כ"ד סיון ה´תש"פ  
אני מנסה לשפר את התחום הזה של הכתיבה, כתיבת פרוזה, אבל הוא יותר קשה לי מאשר שירה ( אולי כי מעט מאוד סיפורים כתבתי בחיי). עניין הפיתוח- להוסיף רבדים ותיאורים שיתנו יותר בשר, וכן להפוך את הדמויות לעגולות עם אופי אז לא יודעת בדיוק איך לעשות את זה. הסיפור מתפתח לי תוך כדי כתיבה ומורכב לי לדמיין את כל הסביבה והכל ברמה כזו שאני רואה את הסיפור מתרחש בעיניי רוחי.
והאמת שהתלבטתי אם לקטלג את הסיפורים הקצרצרים האלה כקטע בסוף החלטתי ללכת על פרוזה. לא ממש מבינה אז יתכן באמת שעשיתי טעות בקיטלוג.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד