בנושא
בכרם
חדשות
 
"שיר נעים" / 58498031
בביכורים מאז ל´ חשון ה´תש"פציורי אמונה רבי נחמן מברסלב

© כל הזכויות ליצירה שמורות ל58498031
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ד כסליו ה´תש"פ  
י"ד כסליו ה´תש"פ  
הציורים שלך מדהימים.
י"ד כסליו ה´תש"פ  
אני אתייחס כאן במרוכז לכל מה שהעלית עד כה. זה לא אידיאלי, אבל יש לי כמה דברים עקרוניים לומר וזה תקף לגבי כל מה ששיתפת בו בינתיים במידה יחסית שווה.

אתה עושה שימוש מאוד מעניין ב"כותרות" של תורות. אני אומר מעניין כי אני חושב שאפשר למצוא 2 אלמנטים של פרשנות בציורים שלך:
א. גרפולוגית. הציורים שלך שמים את האות הכתובה במרכז היצירה. בשפת הקודש יש כידוע משמעות לאות כסמל, לצורתה ולמשמעותה. בתורת ר' נחמן, כחלק מהעיסוק בתורת הפנים, זה מקבל משנה תוקף. העיסוק שלו באותיות, השוואתן, משמעותן, צירופיהן, חילופיהן וסמליותיהן הוא יסוד מרכזי מאוד בתורה שלו, באינספור מקומות. לקחת את הכתב והמכתב ולהניח אותו במרכז מושא היצירה זו אמירה משמעותית שמאדירה את היחס הסמלי הזה לאותיות. במובן מסויים אני מרגיש שזו כמעט הדרך האידיאלית ליצור משהו ויזואלי מתורתו של ר' נחמן. [ויש הרבה חיים בכל אות פה. גודל, צורה, צבע ומרקם. זה מסקרן, זה מלבה את הסמליות].
ב. הרמיזות העדינות מסביב לכיתוב. אני אתייחס נגיד ליצירה הזו באופן ספציפי כדי להמחיש: לשים חומה עדינה מאחורי "נקב לב האבן" זו המחשה יפה. כל הזוויתיות המתכנסת ביצירה הזו על רקע החומה מכניסה אותי כצופה פנימה-פנימה-פנימה, ופתאום גם בלי להיות בקיא בתורה המסויימת הזו אני מרגיש גם אני את המשמעות של "נקב לב האבן". ולא רק כאן. גם ביצירות האחרות שהעלית יש התאמה מעניינת בין הדברים.

וכמובן, בלי קשר לניתוח האמנותי, היצירות שלך יפות ומאירות עיניים. כיף ממש שאתה משתף אותנו.
ט"ו כסליו ה´תש"פ  
פרשנות מעניינת. לא חשבתי על זה עד שאמרת.

ו- 58498031
תמשיך להעלות יצירות. הם ממש איכותיות אחת אחת.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד