בנושא
בכרם
חדשות
 
המקום אליו אידיאלים הולכים / נעמה חורי
בביכורים מאז י"ז תשרי ה´תש"פ

יש קהילה במרכז הארץ בין עיר גדולה למושב חקלאי, קהילה של אידאלים, והם כולם שם עיוורים. בדומה לאפריקאים שנולדים כהי עור מעודף הפיגמנטים שכבר נטמע להם בגנים, כך קהילת האידיאלים הפכה עיוורת עם התפתחות האבולוציה, הם כל כך התרגלו לעצום עיינים עד שנפטרו מהאיבר המיותר הזה כמעט לחלוטין.
לעיתים אידיאלים עולים על אוטובוס מאובק ויוצאים לתור את הארץ והם מוצאים שם אנשים שישאו אותם על גבם ויעצמו עיניים; לשבוע, חודשיים או אולי לשנה, אידיאלים מעטים מוצאים אדם להיתלות בו לעולמים.
יש כמובן ועדת קבלה לקהילה האידיאליים והיא מורכבת מהקיצוניים שבהם, לעיתים אדם עומד מולה ולרגע שוכח לעצום עיניים ומתבונן, או אז הוא מלווה החוצה ומוצעת לו מטפחת לקשור סביב ראשו או מסכת שינה מקושטת.
זה נכון שאתה עוצם עיניים אבל בכל זאת אפשר להיראות כמו שצריך.


•••

קהילת האידיאלים גדלה ונראה כי האנשים הם רק מובלעת בתוכה.
"מוזר" אמר לי יענקל'ה השכן אתמול, כשהוא נשען על המקל שלו באקט מקובל של קשישים, "אני זוכר איך פעם היינו פה רוב". הינהנתי, כי אני לא מתווכח איתו, הבחור בן 80.
"עקרונות אתה מכיר?" הוא שאל פתאום, "לא." אמרתי, מניח שיסביר גם אם לא אבקש, "עקרונות הם כמו אידיאלים." הוא מיטיב את היד על המקל "רק שאתה יכול להשיג אותם ולהישאר אנושי".אידיאלים סיפור בהמשכים פרוזה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנעמה חורי
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ט תשרי ה´תש"פ  
רעיון מקורי ומעניין וכתוב היטב
כ"ט תשרי ה´תש"פ  
ברוכה הבאה!
הרעיון באמת נהדר, ההאנשה מקסימה ויש משהו גאוני בהבחנה בהבדל בין עקרונות לאידיאלים. הארה; מבחינת ביצוע, לדעתי, יכול להשתפר - פיסוק נכון יותר (המשפטים ארוכים מאוד. יותר מדי פסיקים, או חוסר בהם, [כמו בתחילת המשפט הראשון]. הרבה שימוש לא מבוקר בו' החיבור שיוצר שפה מדוברת וקצת מתרחק מפרוזה כתובה).

נראה שיש לאן להתפתח עם הקטע הזה. בהצלחה!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד