בנושא
בכרם
חדשות
 
אני, פחות או יותר / אלוף בשחור
בביכורים מאז כ"א שבט ה´תשע"ט


אור מדפיס שטרות ריקים וכותב עליהם ספרות בודדות, הוא מחלק את הכסף בינו לבין כל שאר הדמויות שהוא היה רוצה להיות עכשיו, ומנהל שוק שלם וקח של פיוסים הדדים.

כל דמות קוצבת את מחיר הסליחה שלה על כך שלא באה לידי מימוש, אור שומע את המחיר, נותן לדמות להציע לו שטר מסוים מהחבילה שלה, ומוסיף לה בכתב ידו כמה שצריך שיהיה מספיק, ומשלם לה.

הדמות הפוטנציאלית סולחת לו על כל ההחמצות שלו, הוויתורים לחברה, ההתנכרות לתכונות החיוביות שיש לה להציע, הכסף שהם יכלו לעשות ביחד, החברים המגניבים שהם יכלו לרכוש, נקודות החיים שהם יכלו לבלות, משחררת אותו והוא מודה לה בחיוך דק סבר.

זה מצחיק, הוא יודע, פשוט תסלח. מה כל הסבך הזה, אבל לא. צריך קצת מניפולציות על המודעות שלך, אחרת איך תרגיש שאתה חי. הוא גם מתכנן לכתוב על זה ספר, כשיהיה גדול, או מאמר, או ללעוס את זה עוד קצת. לשם שמים כמובן, שמים שיחצצו בינו לבין הכאב הממזרי הזה שהוא לא מעיז אפילו להסתכל לכיוונו.

הדחקה? כן, כן, בדיוק. על זה ממש חשבתי. על פתרון הוליסטי להדחקה הפרודייאנית. בוא נדבר על זה.

הוא יודע שאם ייגמרו הרעיונות לכאלה משחקים הוא יעבור לבודהיזם עם אורנטצייה מערבית בנגיעות חסידות פוסט מודרנית, ישחה הלוך וחזור יעשה מבט עסוק ויכחיש כל רצון לאינטראקציה חברתית. וישתהה על הרגשת הבטחון הקרה כמוות הזאת.

ואז זה יישבר. זה תמיד נשבר בסוף, ואין לו ברירה אלא לחיות. כנגד כל הגיון סביר.

לחיות זה אומר לומר משהו ורק אז לחשוב עליו, להפסיק עם הציניות, לומר ביטוי לא שנון בכלל או אפילו נדוש. להסתכל לחבר בעיניים, ולהגיד לו, אני לא חושב ככה. אני מעדיף ככה. ברררררר איזה פחד. זה בכלל לא הגיוני שהוא יצליח. בררר איזה פחד, הוא יצליח.

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאלוף בשחור
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ג שבט ה´תשע"ט  
הפריע לי:
לא הרגשתי שנכון לדמות הזו לומר "יצליח" במקום "אצליח". ובכלל, הפסקה האחרונה "חינוכית " כזו.

אהבתי- נורא קל להזדהות עם זה, כלומר, אני מרגישה שיש קווים בהתרחשות הזו שמתייחסים למשותף בעולמות הפנימיים של בני האדם.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד