בנושא
בכרם
חדשות
 
סיפורים מהחיים 14: ייאוש שלא מדעת / אסף להד
בביכורים מאז ה´ כסליו ה´תשע"ט

ישנם רגעים שאדם מגיע לכדי ייאוש. ייאוש שלא מדעת, קוראים לכך דורשי הרשומות. שלא מדעת, כי האדם איננו יודע באותה שעה את עזרתו של הבורא. אך עדיין, ישנם רגעים שאדם מגיע לכדי ייאוש.

משול הדבר לאבן שפִּגעֵי הטבע חצבו בה. פעם אחת. ועוד פעם. ועוד פעמיים. ועוד שלוש. ואין זאת כעבודת כהן גדול המסתיימת באחת ושבע, אלא כמים שאין להם סוֹף. כפגע אחר פגע. האדם סובל את פגעיו של הטבע, את מציאותו היום-יומית של הספק המזדחל אשר ליכולתו. וכי מה יכול האדם לעשות אל מול המציאות? אל מול ניסיונותיו פעם אחר פעם וכישלונותיו הנערמים להם בזה אחר זה.

והנה אכן זה שנכנס למים שאין להם סוֹף ולא יצא, הרי הוא עדיין בחֶזקת חַי, שמא עָלָה במקום אחר. אך כאן, הרי הוא עומד ורואה את המים הבאים עליו, בבחינת מִשׁבָּריך וגליך עליי עברו והרי הוא מגיע לכדי ייאוש.

כך היתה תחושתו של בני.

אמו חלתה במחלה ממארת, ילדיו פונים אליו לקבלת כסף ואין לאֵל ידו לסייע, אשתו מצרה לו שיעשה מעשה. והוא, עבודתו ועמלו לא צלחו, תפילותיו ותקוותיו התבדו. ואין זאת רק פעם אחת. פעם, אחר פעם, אחר פעם.

וכך באותם רגעים הגיע בני לכדי ייאוש. כבר פנה אל חברים וּבדק, התפלל בִּדביקות לבוראו, אפילו ניסה את מזלו פה ושם בדרכים אחרות. אך מאומה לא עזר.

ולכן הוא כאן. באמצע היער בתוך רכבו, עם אקדחו האישי לצידו.

צופה על פלאי הבריאה, על השקט החיצוני מסביבו, שאינו מביא לו שקט פנימי בתוכו. תוהה הוא בני בינו לבין עצמו האם השקט יבוא עוד מעט, האם יגיע קץ ייסוריו. או שמא לא. שמא יידרש גם לעמוד למשפט על מעשהו זה לפני קונו, האם לא מלאה סֵאָתוֹ ויצטרך לשאת בייסורים גם על ייאושו ?!

מרחוק, רואה בני אייל נקוד צעיר ("במבי" בפי העם) הפוסע לצד אימו. נזכר הוא בסיפור העקידה ותחושת ייאושו "כבן הנעקד" הולכת ומתעצמת. אך מצד שני, כלום לא חס הבורא על הנעקד בסופו של דבר?! אולי יחוס גם עליו כשיגיע למשפט ?

ואולי, אולי יחוס גם עליו ויציל אותו כעת ממעשיו שלו? הרי אין הוא אדם רע וחבריו גם סוברים שהוא "אוהב את החיים". הכאב חד. הקושי גדול. אך אולי יחוס הבורא על עני ואביון כמותו? אולי ירחם?

ישנם רגעים שאדם מגיע לכדי ייאוש. ייאוש שלא מדעת, קוראים לכך דורשי הרשומות. שלא מדעת, כי האדם איננו יודע באותה שעה את דעתו של הבורא. אך עדיין, ישנם רגעים שאדם מגיע לכדי ייאוש.ייאוש עקידה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד