בנושא
בכרם
חדשות
 
.תקליט, שרוט. מחשבות שבעה / חלון עם נוף לים
בביכורים מאז י"ב כסליו ה´תשע"ז

בשולי העולם יש חנות תקליטים ישנה, שהולכת ומעלה אבק החל משבע בערב בכל יום, ועד שֶלְּנָתִי נגמרים הכוח והניירות לגלגול. למרות שנתי עובד בסופר-פארם, שם אפשר למצוא ניירות גלגול בשפע,  אתם יכולים לסמוך עליו, ניירות הגלגול נגמרים לו בקצב סחרורו של תקליט, או אפילו מהר יותר, תלוי מי אתה ומה אתה מעשן. וזהו, בעצם, הקרום השביר עליו מסתחרר העולם. במין סיבוב פסיכודלי כזה, אין קול ואין עונה, רק חריקה עדינה וקול סדיקה שפוקע לו ומתרחק. חבל שנתי לא יודע לכתוב שירים. זה בגלל שלא האמינו בו מספיק כשהיה קטן, נדמה לי. אבל היום קשה לדעת. אם היה יודע לכתוב שירים ודאי היה מצליח. האבל הוא רגש אוניברסאלי ולפעמים דומה שכל העולם מתאבל בדרכו. על החידוש המתמיד שמתחולל ועל ההיה שלא יהיה עוד ותחושת אשמה קלה שמתעוררת בזמנים חדים. נתי בוודאי היה מצליח לנסח את זה הרבה יותר טוב ממני, אבל בגלל שלא האמינו בו מספיק נסתדר עם מה שיש. לא שבי האמינו, אבל אני לא שואל אף אחד. אני חושב.

הסופר-פארם הוא מקום יפה, כך אומר נתי. יש בו מרחב. והכלה של מלא דברים. ושפע שאתה רק מסתכל בו ורוצה לבלוע את הכל אליך. ואולי בגלל שהוא עובד שם הוא מרגיש גם כן כמו אחד מהשפע, שעומד לו כך וזוהר בזוהר בלתי משתנה, ומצפה להיבלעות. ולמה להיבלע בעצם. אדרבא, טוב לו כך בתוך השפע. נתי הנצחי, נתי הנוצץ, נתי הנשגב והיפה. נתי המושלם. וזה מזכיר לנו את אותה אחת שזרקה אותו שם, באותה תחנת אוטובוס. אמרה לו שהוא סתם מטומטם אחד, ואז עלתה על האוטובוס שגם הוא היה צריך לקחת אבל לא היה לו נעים להמשיך את הביחד הכפוי, אז הוא תפס טרמפים הביתה וטעה בדרך אל תוך החלקים היותר מפוקפקים של העיר. וירד גשם יפה כזה של מחזות זמר זולים, והכל התגלגל לו לאן שהתגלגל.

לכן לא יושבים שבעה בסופר-פארם. זה פשוט לא מתאים. שבעה צריך לשבת במקום שבור כזה. עם פקפוק במידה וגעגועים חמימים שכאלו. אֶבֵל הוא עניין פרטי, ופרטיות וסופר-פארם הם לא דברים שהולכים יחד. כי שם הכל שייך וגמור ומשקף את האחדות המוחלטת שלו יתברך, ואין שם מספיק אבק. הבורא יתעלה לא אוהב אבק. הכי רחוק שהוא מוכן ללכת זה מרק עוף. בלי אבקה, כמובן. אבל נתי מוכר את התקליטים שלו, ועליהם יש די אבק, ומעל הדוכן שלו יש שלט גדול "הלקוח תמיד טועה!" שזו אמירה יפה בפני עצמה, בלי קשר לאלוהים, שבכללי אין צורך לדחוף אותו לכל משפט. שתדעו.

לאט לאט האבל שוקע לו בתוך המרק-עוף למין נוזל סמיך ופסיכודלי שנשפך עליך בדיוק ברגע הכי לא מתאים, כשאתה עמוק בתוך השבעה, אבל להפתעתך אף אחד לא רואה, וכולם ממשיכים בשיחת החולין המנומסת והמשונה הזו. וזה מנחם יותר מכל המנחמים כולם, שילכו לעזאזל. אם בכלל יש מנחם.

 סופר פארם שבעה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחלון עם נוף לים
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"א כסליו ה´תשע"ז  
תזכורת נגיד בעוד שבוע ממש תעזור לי.
אם למישו יש כוח אלי.
כ"ח כסליו ה´תשע"ז  
אהבתי שהקטע נכתב בקצב ובזרימה של חשיבה, ועם זאת לא היה מפוזר מדי.
כ"ח כסליו ה´תשע"ז  
זה כתוב בקצב של סיבוב תקליט.
בקצב של שבעה.
ממכר.
תודה.
כ"ט כסליו ה´תשע"ז  
יש מישו בבית?

(תודה לכל המעוייררים. כמעט שכחתי)

אחד הקטעים הכי טובים שקראתי כאן. סוג של נונסנס אבל די מובן. ועם כל מה שהוא אומר וצועק מהגוויל שבין האותיות, הוא עדיין משעשע.
אם לא הייתי מתעב את זה הייתי גם עושה רצף ח"תים מגוחך.
יש כאן הרבה מאד רקע לגבי התקלטים והסופר פארם שנראים לי קצת ארוכים מדי, אבל יש משהו נחמד בזה שהסוף קצת קצר מידי ביחס לכל השאר. כאילו זה סתמי, למרות שבעיני הוא עיקר הקטע.
ואיך יכולתי לשכוח-יש כאן כאלו פנינים. אני אף פעם לא מבין איך אנשים יכולים ליצור משפטים כאלו טובים:" "הלקוח תמיד טועה!" שזו אמירה יפה בפני עצמה, בלי קשר לאלוהים, שבכללי אין צורך לדחוף אותו לכל משפט. שתדעו."
או:" וכולם ממשיכים בשיחת החולין המנומסת והמשונה הזו. וזה מנחם יותר מכל המנחמים כולם, שילכו לעזאזל. אם בכלל יש מנחם."
וזה לא נגמר. יש לי עוד כמה.
ומצטרף לקודמי על קצב הטקסט.
ממש תודה.

לגבי שבעה, אני חושב שאני חושב כמוך על האירוע הזה, אולי אני קצת יותר קיצוני ממך.
אני מתלבט מה זה יותר משעשע או עצוב. לא השבעה, איך שאנשים שבאים לשבעה מתנהגים. ברור ששבעה זה אירוע משעשע.

ושוב תודה
כ"ט כסליו ה´תשע"ז  
התנועה והיחס בין האונברסלי הכללי לפרטי, החוץ והאינטימיות בחלקים השונים של הנפש-עיר באים לידי ביטוי בצורה יפה . זה כתוב חכם ושנון. מצאתי את עצמי מחכה לתגובה של הרשפלד. אז גם מתחברת לתגובה.
לענ"ד פסכדלי בלי ו'.
זרק אותי לחלקים הפסיכיים בנפש והיה כיף עד מאוד
חחח בהחלט מפשוטת עם. תודה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד