בנושא
בכרם
חדשות
 
והנערה טובת מראה / Leeba
בביכורים מאז ו´ כסליו ה´תשע"ז

וְהַנַּעֲרָ טֹבַת מַרְאֶה מְאֹד בְּתוּלָה וְאִישׁ לֹא יְדָעָהּ
לפעמים ברגעים שהיא מרגישה כול כך לא שייכת לשום דבר ולאף אחד כשהיא לא מבינה מה היא עושה בין המשפחה שלה ובין כל הבנות סביבה, כשהיא בבית לבד במקלחת היא מסתכלת במראה ותוהה למה היא צריכה את כל היופי הזה אם אין לו שום שימוש. וזה לגמרי בחירה שלה העניין הזה, לחברות שלה לא חסר הן יוצאות וחושפות ומפלרטטות ורק היא נשארת סגורה מאחורי החיוך הפשוט שלה. הן מסתפקות במה שיש, בזול ביותר והיא מחכה כבר לדבר האמיתי.

וְיִצְחָק בָּא מִבּוֹא בְּאֵר לַחַי רֹאִי וְהוּא יוֹשֵׁב בְּאֶרֶץ הַנֶּגֶב
יובש. זה הדבר היחיד שהוא מצליח לחוש. כמו הלב שלו הפך לאדמה מלאה בבקעים אבל כאלה שלא כואבים כבר. הוא יושב, תקוע עמוק בתוך הצחיחות הזאת ולא מצליח לזוז לשום מקום.
אז אחרי מה שקרה כשאמרו לו שאימא שלו איננה, ברגע הראשון נכנסה לו סכין ללב והוא שמע צריחה אדירה ואחר כך הוא כבר לא שמע כלום. ואיפה העוצמות שהיו לו אז, האמונה המוחלטת, החיבור הנצחי שהוא הרגיש רגע לפני, אין כלום עכשיו בפנים רק עפר צחיח שצמא למים מחיים.

וַיֹּאמַר עֶבֶד אַבְרָהָם אָנֹכִי
כשהיה צעיר הרבה פעמים התווכחו סביבו מה זו שליחות. והוא תמיד עמד מהצד ושמע והקשיב אבל לא היה מוכן להזדהות. האם ללכת לקצה העולם או שליחות חינוכית או אולי דווקא בתוך המקום המוכר. לקח לו זמן כדי לגדול ולהבין ולשאוף לשם, להיות שליח במהות. מי הוא? כבר לא אליעזר, עבד אברהם הוא. ברגע הזה, אין מציאות ואין רצונות ואין את הבת שלו שמחכה בבית שהוא יודע טוב מאוד כמה היא מתאימה ליצחק שאותו הוא מכיר מהרגע שנולד.
יש עבד אברהם, אברהם שהוא העבד של הקב"ה
אז יש רק הקב"ה

וַיִּקֹּד הָאִישׁ וַיִּשְׁתַּחוּ לַי־הֹוָ־ה:

וַיִּקַּח אֶת רִבְקָה וַתְּהִי לוֹ לְאִשָּׁה וַיֶּאֱהָבֶהָ

וַיִּנָּחֵם יִצְחָק אַחֲרֵי אִמּוֹ

© כל הזכויות ליצירה שמורות לLeeba
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד