בנושא
בכרם
חדשות
 
הבזקים ג / אריאל ק.
בביכורים מאז כ"ז סיון ה´תשע"ו

הוא נולד בחבל הטבור, סמוך לאגן הים התיכון. אביו ואמו היו זוג משקפיים. הם התלבטו איך לקרוא לו, עד שבגיל ארבע עשרה החליט לבחור שם בעצמו. כך יצא למסע מרתק בחיפוש אחר השם, ורוב חייו שוטט ללא זהות וללא תעודת זהות. יום אחד צמחה לו שן בינה מלאכותית. הוא המשיך לנדוד והגיע לפונדק. תמיד רציתי לנדוד ולהגיע לפונדקים, חשב לעצמו. כשהסתכל דרך החלון אל תוך הפונדק, שמע שיחה משונה. ערב טוב; קוראים לי טום, ויש לי ביטחון עצמי, הכריז איש צעיר. אנחנו גאים בך, בן שלנו, השיבו לו שני מבוגרים. אולי הוריו. הוא הרים גבה ונכנס לפונדק. הזוג המבוגר היו בעלי הפונדק. הם שאלו לשלומו. הוא השיב: טוב תודה, איך אתם? גם אנחנו בסדר. במה נוכל לעזור? יש לכם מרק תימני? לא, סליחה. נגמר התימני. אבל יש לנו אושפלאו מעולה. שיהיה אושפלאו, לא אכלתי חודשים. אה, אתה חובב אושפלאו וכבר כמה חודשים לא יצא לך לטעום? לא, ענה, בכללי לא אכלתי חודשים. אני נווד. נווד נווד, אבל לאכול צריך, התפלאו. איך אתה חי? אמנם צריך לאכול, אך אני נידונתי לחיי עמל וסיגופין. לא באתי לזה העולם על מנת להתפנק על מנת מזון מפוטמת, ליטרת בשר וליטר שיכר. התרגלתי לשתות משלוליות מזדמנות וללחך כוסבר, חוביזה וזירעונים. הביטו בו בעלי הפונדק בהשתאות, ולאחר השתהות מה, הכריזה האישה: האירוח עלינו, און דה האוס, אתה צריך להתחזק. שיט, לא הנחתי תפילין, נזכר. הוא בא מבית מסורתי. בעל הפונדק קירב אליו צלוחית זיתים ואמר, הנה, נשנש את זה בינתיים, תאכל כזית, כבר האוכל מוכן. הוא טמן ידו בהר הזיתים והודה לאנשים; כן, לא יזיק לאכול כראוי פעם ב. בעודם מכינים את המזון, פנה הוא לעבר הצעיר. היי, טום, זרק. האיש הצעיר שענה לשם טום, ענה לשם טום ואמר היי, מאיפה אתה יודע את שמי? יש לך פרצוף כזה של טום, הוא אלתר. אתה גם נראה כמו אחד עם ביטחון עצמי. באמת? צהל טום. איזה יופי. כלומר, ברור, איזו שאלה, המון ביטחון עצמי. לא רק עצמי, בכלל, ביטחון. כן. ולך איך קוראים? הוא נדרך. רק לא השאלה הזאת, אני עוד לא מוכן. טרם גיליתי. אין מסקנות לחיפושי בשלב זה. כרגיל, התחמק. כמו לא שמע את השאלה, התעניין היכן השירותים. יש לי שלפוחית מרגיזה, התנצל. הבזקים הומור נונסנס

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאריאל ק.
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ו תמוז ה´תשע"ו  
כמה רגעי נונסנס מצויינים. נניח "אביו ואמו היו זוג משקפיים" ושן בינה מלאכותית. והמרק תימני. כזית. והתפילין והבית המסורתי הצחיקו אותי מאוד.

מצד שני, יש כמה רגעים שפחות עובדים. אולי כי הכתיבה שלהם משתנה תוך כדי משפט. מצד אחד אתה משתמש בקללות ומצד שני יש משפט כזה: "הוא טמן ידו בהר הזיתים והודה לאנשים; כן, לא יזיק לאכול כראוי פעם ב."
תראה כמה ניסוחים שקופצים בין משלבים שונים. מילים יפות וכתיבה זרוקה, ב]ינג פונג. בשבילי, גם בנוסנס, צריך קצת סדר במקומות שאפשר, כדי שהשאר יעבוד.

וזה שווה את ההשקעה לדעתי, כי באמת יש כאן חומר ממש טוב.
ט"ז תמוז ה´תשע"ו  
ואיזה הבזקי הברקות שיש פה.
(ואיזה כיף שטום!!!)

|תרד|
י"ח תמוז ה´תשע"ו  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד