בנושא
בכרם
חדשות
 
משלוח מנות לthe raven / גמד ענק 11
בביכורים מאז י´ אדר ב´ ה´תשע"ו

לא רבים יודעים אבל משחק השחמט הומצא בפרס. מרדכי והמן שיחקו בו המון, אם כי אז זו הייתה כמובן גרסה יותר מיושנת, היה שם רק מלך אחד וכל אחד היה צריך להעביר אתו לצד שלו.
המן שיחק בשחורים כמובן.  באסטרטגיה שהוא קרא לה "הכשת נחש" ולמה? במקרה זה המן מוכן להסביר למרדכי, הרי זה חלק מההנאה במשחק. "תראה למשל את המהלך הבא" הוא שלח את המלכה שלו ל ג' 3' "למה נחש מכיש?" הוא שאל רטורית "כי אולי במקרה הוא ירוויח מזה, באותה צורה אני מקריב את המלכה כי אולי ייכנס מלך חדש אחר כך"
כך סולקה וושתי מלוח המשחק וכל החיילים היו צריכים להשתחוות למלכה החדשה שהמן הכניס.
"אני דווקא משחק הפוך" העיר מרדכי "יש לי תכנית אסטרטגית לטווח ארוך ולכן כרגע אני כונס את כל החיילים שלי במבנים צמודים וככה אני מוגן מכל הצדדים, בלי הרפתקאות מיותרות"
"חוץ מזה שאתה מסכן את כולם כשאתה לא מוכן להשתחוות" סינן המן מתחת לשפמו המרושע ושלח את הרץ רוכב הרכש לעמדת התקפה ב '5G '
"הסברתי לך את זה כבר" אמר מרדכי "לפעמים מותר לך לסכן כלי אחד כדי להציל את השאר" והוא שלח את המלכה שלו קרוב מדי לכלים של המן, (A' ח') נראה שבינתיים המן לא שם לב.
המן אמר "אני לא מדבר במונחים של לסכן, מבחינתי זה הכל או כלום"
"לדעתי אתה מסכן יותר מדי את הפרשים שלך" העיר מרדכי "אתה שולח אותם לקצוות עולם אבל במרכז ההגנה יכולים להתרחש בעיות" ואז הוא ביצע שח טורה והעיף את בגתן ותרש מהלוח. "תראה" הזיז המן חייל במין תנועה חגיגית של התרגשות עצורה "המלכה שלך לכודה לי ביד, אני חושב שהפעם ניצחתי! יש מה שהוא ששכחתי לקחת בחשבון?"
"כן" השיב מרדכי "שכחת שיש עוד מלך" והוא הוסיף את המלך הלבן "אתה מרוכז יותר מדי בלוח הקטן, אבל כשמוסיפים כלים חדשים זה משנה את כל המאזן על הלוח"
"לעיתים קרובות החדשים הם מי שמשנים את הכל" הוסיף בהרהור

טוב אם את לא אוהבת שחמט זה מאוד חבל , פשוט זה מה עלה לי לראש. ואין לי איזה שהוא רמז בכרם שלך למה שהוא שישמח יותר... (בסדר הכי הרבה  יהיה פיצוי בהמשך כשיהיה יותר יצירות (: פורים שמח! 

© כל הזכויות ליצירה שמורות לגמד ענק 11
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"א אדר ב´ ה´תשע"ו  
איזה כיף!
ושחמט! בדיוק עשיתי עבודה על שחמט!!(:
(אגב לפי ויקיפדיה העברית מקורות המשחק לוטים בערפל;)
אני לא מצליחה לזהות, אבל תודה רבה לך, מר גמד!
ופורים שמח(:
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד