בנושא
בכרם
חדשות
 
מנדל / 48תשע"ו
בביכורים מאז ח´ שבט ה´תשע"ו

קודם נתחיל עם הבלונים ואז נמשיך עם כל השאר. מנדל עומד על רגל אחת בידו הוא מחזיק קבוצת בלונים מנופחים הקשורים בחוט למקל עץ ובידו השניה הוא מחזיק מטריה צבעונית והוא מנסה לשמור על שיווי משקל. 
מנדל בפנים מחייכות בצורה מלאכותית שומע את הוראות הצלם לעוזרו הנאמן, המצלמה תתן את האפשרות לראות את הצבעוניות ואת התעוזה של האדם המונצח. הם מצלמים פעם פעמיים ושלוש ובכל פעם שנראה שמנדל עומד להתרסק שם על הרצפה ועוד לפני כולם הוא נזכר במילותיה החמות של אימו המנוחה:" תוריד את הראש שלך. הוא מסתיר לי ". ומיד הכל מסתדר לו בפנים. הוא יודע לאן הוא הולך ומתי הוא יחזור. כן. כזאת היא היתה עליה השלום. אחרי הכול בעצתה הגיע לפה. תמונה עדכנית. היא השאירה במחברת ההמלצות שלה. היא קראה לזה טיפים למועומד הפוטנצאלי. 
טוב. הצלם צועק . סיימנו. יש לי אותך מכל זוית אפשרית. אני בטוח שאתה תהיה מרוצה מהתוצאה הסופית. מנדל מוריד את הרגל ונאנח. זה היה בוקר ארוך ביותר. האורות כבים והצלם והעוזר שלו מתחילים לקפל את הציוד . מנדל מסתכל סביב , אני לא חושב שזה מה שאמא תכננה כאשר היא אמרה לפנות לצלם מקצועי . השדכנית הגדולה ביותר- 
זילפה לייבוביץ. שמה הלך לפניה. היא הצליחה לשדך אנשים שאף אחד לא רצה לדעת שהם מחפשים.  גברים ונשים שבשפה המקצועית , בין השדכנים נקראים פסולי חיתון. אף אחד לא מושלם אבל יש כאלה שחוסר שלמות שלהם גורם לכל שאר האנשים להראות מושלמים. היו כאלה שהציעו לאמא שלו הרבה מאוד. כסף בעיקר אבל לא רק היו גם הבטחות שונות . פעם הוא זוכר בילדותו הופיע בחור עם איגואנה בפתח הבית. עם רצועה . רק לקחת אותה ולטייל כמה פעמים ביום. בתמורה אמא תסדר לו אישה. או אפילו בחורה, גם מדוייאט זה בסדר. רק פגישה או שתיים. רק כדי שהוא יוכל לומר לכולם שהוא בסדר. רגיל . נורמטיבי. והיתה גם בחורה אחרת שהופיעה יום אחד בפורים עם משלוח מנות ואימו שענדה במטבח הגיעה אל הדלת מופתעת ושאלה את עצמה מה תתן בחזרה עד שהיא מצאה מגילת קלף עליה כתבה באותיות של סופר סת"ם וציינה כי בתמורה למשלוח הזה יתרם הכסף לצדקה. 
מנדל , אוסף את חפציו וחושב. מה עוד יש לעשות חוץ מלנסות? אמא היתה אומרת מנסים עד שמצליחים ואין סיר ללא מכסה . אפילו אתה מנדל.  למרות שניסה הרבה מאוד דברים שיטות ופגישות. תמיד איכשהו מצאאת עצמו מתכנן לקראת הפגישה הבאה. נראה היה ששון דבר שניסה לא ממש הצליח. מזל שיש את הרשימה ! 
מאחר ששאר הדברים לא הצליחו אולי מהרשימה יצא משהו חדש. סוג של סגולה.  ואז הוא יוכל להסתובב בגאוה ולומר שמצא את נוסחת הפלא וכל אחד שירצה יוכל לספר כי מצא את זוגתו שתחיה בעזרת הרשימה. הוא יחזור על זה כל כך הרבה פעמים שהדבר יהפוך לסיסמא סודית. הרשימההההה. פסס. ברשימה כבר השתמשת? 
הרשימה של אמא מאגדת בתוכה את כל מה שצריך "לקראת". מנדל לא יכול לומר שהיא עובדת אבל הוא אדם לא שגרתי ויש כאלו שיאמרו מיואש ולכן הוא מוכן לנסות הכל . כולל הכול. לא את השום והבצל שידועים כמושכי בנות וזבובים כאחד , כי אז אולי הגבולות יטושטשו וזבובים ולא בנות  יטפסו עליו ולא ירדו .   ואיך יוכל להפריד בין שניהם?
אבל את הרשימה הוא מוכן גם מוכן לנסות. 
זה מתחיל בתספורת, תגלחת וביקור אצל מייבש השיער. בוצע, טופל ולמרות אי הנעימות מולא כלשונו. אחר כך ביקור בחנות הלבשה. הוא צפה מהצד בגברים שנכנסים , מדד במבטו אחר ידהן , על מה הן פוסחות ומה הן בוחרות. הצבעים, הגזרות. הוא החליט לנסות ולמדוד הכל . בלי שום דעה קדומה . עמד מול הראי בתלבושתו החדשה , סקר מלמעלה למטה , נתן למוכר להתבטא, ללטף את הבד, להחליק קיפולים סוררים ואז פשט את בגדיו ובחר חליפה אחרת במקומה ושוב ,הליכה מדודה בחנות , מבט לראי , בדיקה צידית. וחוזר חלילה. לבסוף החליט שלא להחליט ויצא מהחנות כפי שנכנס אליה. רק עייף הרבה יותר. 
השלב הבא היה להצטלם לתמונה . הוא מסמן וי במוחו. בוצע. הצלם הבטיח שהתמונות יצאו יפות והוא יוכל לפרסם אותן בכל אתר אינטרנט שירצה." הוא יצא חתיך". 
עכשיו רק נשאר להשיג טוסטר משולשים. הא?! מה הקשר בין זה לבין דייטים? את זה מנדל לא הבין. הוא שב ובדק את הרשימה כמה פעמים. ושם היה כתוב שחור על גבי לבן : יש לקנות טוסטר משולשים". מצד אחד אמא בימיה האחרונים היתה מבולבלת אבל מצד שני היא חזרה ואמרה שוב ושוב כי עליו להבטיח כי ימלא את הרשימה ככתבה ולשונה. והוא הבטיח. ועכשיו עליו לקיים. אז מה שנשאר הוא להשיג טוסטר משולשים. לא יאומן לאן עוד יש להגיע רק כדי למצוא בת זוג?! 
מבדיקה שערך הוא גילה בחנות חשמל לכל יד, זאת שנמצאת באזור התעשיה העירוני מחזיקה מכשיר שכזה. המחיר לא יקר והבחורה שענתה לטלפון אמרה שכדי למהר כי המכשיר נחטף כמו לחמניות עגולות. עגולות. היא אומרות כמו משולש אבל לא ממש. היא מגחת. מנדל לא צחק גם לא חייך. הוא רק רצה להיות אחרי הרגע הזה. רק לקנות ולשכוח. זה נראה לו כל כך מיותר להקדיש לזה זמן. החנות גדולה מוארת ומזמינה. הוא עבר בין המדפים בהתחלה במהירות אבל אחר כמה דקות הוא נכנע לקצב הפנימי והוא החל לעבור באיטיות גוברת עד אשר מצא את אשר חיפש. הוא הצטער כאשר פנה לעבר הקופאית היחידה שישבה במקומה. הוא הניח את המכשיר על גבי המסוע והיא הביטה בו ושאלה: במזומן או אשראי? הוא הביט בה דקות ארוכות משהו בה לכד את עיניו. היא שאלה שוב והוא ענה לעטוף לי בבקשה עם פתק החלפה. אני חושב שאחזור שוב מחר. היא הסתכלה עליו והוא שאל את מחר עובדת והיא ענתה בבישנות , כן. כן. הוא ענה אני בטוח אחזור שוב מחר. 
הוא לקח את הטוסטר ויצא מחייך מהחנות. בחוץ הוא הביט לשמיים ולחש : אמא, עכשיו הבנתי. תודה!48 שעות תחרות 48

© כל הזכויות ליצירה שמורות ל48תשע"ו
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ז שבט ה´תשע"ו  
סיפור חמוד:) נהנתי.
הרעיון הזכיר לי קצת את הספר רשימת המשאלות, רק שהספר ההוא לקח את כל העניין מדי ברצינות מה שהפך אותו למאוד לא אמין. הסיפור שלך מתייחס לכל העניין בקלילות ובהומור, מה שהופך את הרעיון למוצלח יותר.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד