בנושא
בכרם
חדשות
 
משלח יד / 48תשע"ו
בביכורים מאז ז´ שבט ה´תשע"ו

מקלט הרדיו פלט כמה צלילים עמומים, זילפה ליבוביץ’ שהייתה ידועה כשדכנית הכי טובה בירושלים ישבה וניסתה לקלוט באמצעות מה שנותר משמיעתה את הצלילים שהרדיו פלט. זה שנים ששמיעתה “כבר לא מה שהיה פעם” אך עיניה, לא נס ליחם. והשידוכים? “נו, שוין. פעם היה יותר קל. אבל היום כל בחור חושב שהוא מלך וכל בחורה חושבת שהיא מלכה”. ולא שפעם לא היו בחורות ובחורים כאלה, רק שהיום הם הרוב ופעם היו המיעוט. ולמרות כל זה זילפה ליבוביץ’ לא מוותרת ומנסה עדיין, חרף כובד שמיעתה ובגלל מאור עיניה להמשיך למצוא גם “לבני המלכים” את זווגם ההגון ביותר.

מסך המחשב הנייד ריצד בעצבנות, זה כבר כמה ימים שנחום לא מצליח להשכין שלום בינו לבין המחשב הנייד. בהתחלה ביקש את עזרתו של חבר טוב, אך הלה פטר אותו בעצבנות והודיע לו חגיגית “נחום, גם זו לטובה, המחשב עשה את שלו ובכלל אמרתי לך כבר מזמן שהדגם הזה רק צרות יעשה לך”. ונחום? הוא לא ויתר וקרא את כל מה שיש ל”גוגל” להציע כולל “פירמוט”, “רי-סטארט” וכל מה שרק אפשר לחשוב. בינו לבין עצמו הוא חשב ש“כל הפתרונות האלה שיש בגוגל זה אשכרה התרופות סבתא של אנשי המחשבים או להבדיל המיסטקנים שלהם”. אך המחשב בשלו וגם נחום שחשב כמה קל וטוב היה פעם ללא כל המכשירים הללו ואיך אביו עליו-השלום היה כותב במכונת כתיבה והיה נותן לנחום לשחק בה רק בסופי השבוע ורק לקצת זמן, כי הרי מכונת הכתיבה אינה משחק אלא עבודה וכפי שאתה יודע כסף לא גדל על העצים. ולמרות כל זה, נחום ידע שאת הזמן אי אפשר לעצמור ולכן הוא ניגש לחנות האלקטרוניקה הקרובה כדי לבחור מחשב חדש שלא יעשה לו צרות. בין דגם אחד למשנהו צדה את עינו של נחום עלמת חן. נחום כבר שקע בדמיונות כיצד הוא המחשב ועלמת החן בונים את קן האהבה המושלם. שם לא יהיו תקלות, שום מסך מחשב לא ירצד, שום חבר-טכנאי לא ישלח אותו לעשות תשובה על הדגם שהוא בחר.. “אדוני? מה תרצה?… המממ השיב נחום את העלמה…” “אתה מתכוון לדגם A-LMA? … “כן” השיב נחום ושוב שילם ובחר דגם לא מוצלח שבעוד כמה חודשים יעשה לו רק צרות.

רשרוש דפי הנייר התנגן באויר. מישל, ניסתה ללא הצלחה לסיים את הספר החדש של הסופר התל אביבי הנודע. מכריה סיפרו לה שרק כך היא תוכל להיקלט בארץ, ובכלל מה זה השם הזה “מישל”?! את משלנו? אז את “מ-יכל” אבל מישל אהבה להיות מישל ובכלל כל הבחירות של הוריה לעלות לארץ בול שסיינפלד עושים איחוד, הדמוקרטים חוזרים לשלטון, והיא סיימה את הקולג’ נראו לא נכונות ולא הגיוניות. אבל היא כאן והם שם ועכשיו כל מה שצריך לעשות זה לסיים ספר עב כרס של 500 עמודים בעברית. וזה לא שמישל לא ידעה עברית, היא ידעה מימי א’ בבית ספר היהודי אבל היא אף פעם לא חשבה שגורלה יהיה תלוי, לא עלינו, בספר ועוד של הסופר התל-אביבי הנודע. “עם כל הכבוד” with all the respect, חשבה לעצמה, אני מכירה סופרים מניו-יורק, אז מה זה תל-אביב?! אמרה לעצמה וסיימה את הספר.

תכנית הרדיו הסתיימה, זילפה ליבוביץ’ כיבתה את המקלט וניגשה לעיין בעיתון. היא חיפשה את המודעות שבהם כתוב מי התארס למי ומתי. אבל רק פרסומות לכל מיני מוצרים שאין בהם חפץ כמו טוסטרים משולשים או אוזניות מרובעות צדו את עיניה, וראייתה כפי שכולם יודעים, טובה עד מאד אך שמיעתה נבאכ, לא מה שהיה פעם. וככה בכל יום בשעה חמש בצהריים מחפשת זילפה ליבוביץ’ את המודעות המשמחות ובמקום זאת היא מוצאת רק פרסומות.

ההרצאה הסייתמה בדיוק שד”ר שרעבי הודיע: “את התרגיל יש להגיש עד מחר בשעה 19:00 דרך המייל”. נחום שכבר היה רגיל לתרגילי פתע לא התרגש, בכלל זו תהיה הזמדנות לבדוק עד כמה עמיד המחשב החדש. הבעיה של נחום תמיד הייתה שהוא לא ידע להתחיל דברים, עם העלמה בחנות הוא לא התחיל, את התרגילים באונברסיטה הוא לא התחיל, וזה לא שהיה חסר לו כישרון או תושיה. פשוט את הצעד הראשון הוא לא ידע לעשות וככה ישב לו נחום מול המסך מחפש אחר המשפט הראשון לנסח בו את התרגיל עד שזרחה החמה ונאלץ נחום להתשמש בתאריך כדי לפתוח את התרגיל.

השעה הייתה 04:00 בבוקר, ומישל ו/או מ-יכל יצאה מהפאב. היא סיימה בדיוק את המשמרת שכל המצלרים חשבו לעצמם כיצד הם יוכלו לנקות את כל הבלאגן, “נתחיל עם הבלונים, אח”כ נראה איך נזרום הלאה” היא שמעה בצידי האוזן, אבל מה לה לבלונים, לתל אביב, לישראל ולכל הטוב הזה? היא באמת לא ידעה ולכן אספה את עצמה לדירתה ולספר החדש שקנתה של הסופר הצעיר והמבטיח. מה יהיה הסוף? חשבה לעצמה. כנראה שרק מי שקורא ידע…תחרות 48

© כל הזכויות ליצירה שמורות ל48תשע"ו
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ז שבט ה´תשע"ו  
הצגת דמויות מעניינות, אבל לא ממש הצלחתי להבין את הקשר ביניהן...
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד