בנושא
בכרם
חדשות
 
השקט של אופיר / שירה מהשומרון
בביכורים מאז כ"ט חשון ה´תשע"ו

"הערפל אשר שם האלהים" (שמות כ, יז)

בכל בוקר כשאופיר היה קם, הוא היה הולך לשבת על הרצפה בסלון, שם אמא היתה פותחת את התריסים. עם חרכי האור הגדלים, היה מתמלא גם ליבו של אופיר באור. כשהתריסים היו פתוחים לרווחה, אופיר היה קם, מביט אל הנוף ושואל: "ירושלים שלי, את יותר יפה היום מאשר אתמול?" מבטו היה שוזף את אין-סוף הבתים, עד שהיה מבחין באור הקטן המנצנץ מעל לגשר המיתרים. אז היה מנצנץ גם אור קטן בליבו והוא היה מתחיל לרקוד ולשיר.

הבוקר ההוא התחיל כמו בכל בוקר. אופיר קם והלך לשבת על הרצפה בסלון. כתמיד, ליבו התמלא באור כשהוא הביט באמא הפותחת את התריסים. אבל כשהתריסים נפתחו ואופיר הביט על ירושלים שלו, קרה דבר לא רגיל.    
אופיר לא ראה אף לא בית אחד. כל הנוף היה לבן. אפילו האור המנצנץ שבראש גשר המיתרים לא נראה לעין. הכול, הכול, היה מכוסה במין חושך לבן שכזה. "אמא, איפה ירושלים שלי?" שאל אופיר. "הערפל ירד וכיסה אותה," השיבה אמא. "זהו ענן של גשם שירד אליה, לחבק אותה, את ירושלים."

אופיר עמד והביט בערפל. באותו רגע התקרבה יונה והתיישבה על מעקה המרפסת. עיניו של אופיר נפגשו בעיניה של היונה. הן זהרו. נוצותיה העדינות רפרפו כשהיא פרשה את כנפיה ועפה לתוך הערפל.  אופיר הביט אחריה. פתאום היה הערפל יפה כל כך.           
הכול היה שקט. אופיר הקשיב לשקט והתעטף בו כמו בשמיכה רכה וחמה.

גשם התחיל לרדת.        
אופיר הביט בטיפות היורדות מן השמים. כשטיפות הגשם הגיעו לרצפת המרפסת, נקוו בה שלוליות. בועות קטנות נוצרו בהן כשהגשם המשיך לרדת. "המים רוקדים", הוא אמר. "ריקודים של בועות". אופיר הצמיד את אפו לשמשה והביט עוד ועוד. "זה ריקוד של חתונה," הוא צהל. "המים של הגשם התגעגעו לשלוליות, הם רצים אליהן מהר ומנשקים אותן. איזה ריקוד מיוחד."  
באותו יום אופיר רקד ושר שעה ארוכה.

בערב, כיסתה אמא את אופיר בשמיכה, כיבתה את האור ויצאה מן החדר. החושך השחור נכנס לחדר ומילא אותו. אופיר עצם את עיניו והזמין את הערפל לשוב אליו. והוא הגיע.      
הכול כאילו קרה שוב: הלבן שוב כיסה את ירושלים שלו, הוא הביט שוב בעיניה הזוהרות של היונה, רקד שוב עם הגשם ולבסוף התעטף שוב בשקט הגדול, הלבן.
אופיר חייך ונרדם.



ירושלים סיפור ילדים שקט

© כל הזכויות ליצירה שמורות לשירה מהשומרון
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ג´ כסליו ה´תשע"ו  
מין קטע קטן וחמוד כזה. לא סיפור גדול גדול. יופי.
ג´ כסליו ה´תשע"ו  
ומתוק מתוק
ד´ כסליו ה´תשע"ו  
וכתוב יפה.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד