בנושא
בכרם
חדשות
 
רק בית אחד אבל בוחטות של געגוע / אם היה לי מטוס
בביכורים מאז ז´ תמוז ה´תשע"ה

בירושלים כל הדברים קורים בבת אחת. רכבת קלה דוהרת עאלק ובפנים ריח זיעה חמוצה מגיעה מהחיג'אב, מרדנים צעירים עם פירסינג מנצנץ בוחנים אמינות גדרות, נוגעים לא נוגעים בגבול, והבית של סבא וסבתא שלי נמכר לאנחות. או לאמריקאים מדושנים שיגורו בו בפאר גרנדיוזי בסוכות ופסח. הם בטח יתקינו בו שלושה כיורים. אחד חלבי ואחד בשרי ועוד אחד עגול באמצע האי במטבח במיוחד לירקות ופירות.      

מי בכלל צריך כיור לירקות ופירות, אבל ככה זה הכי מפואר.

אני ברשות עצמי חוזרת לדור בבית, וכמה נחמד שברגע כזה סמלי של חזרה לילדות, בקצת פחות סמליות נמכר ממני הדבר האחרון המוחשי הממשי שנשאר לי מסבא שלי. השטיח הכבד שבכלל תלוי על קיר, ריח נעים של מצעים, למי עוד בעולם יש כזה ריח טוב במצעים? והאח שמאז שהוא הסבא הלא חי שלי, לא בערה כבר אולי עשרה חורפים. לא רוצה שהבית יימכר. לא רוצה. לא רוצה כי לא אקבל ממנו כלום. נכדה בכורה בינות אלפי תינוקות, למה שיינתן לי משהו? תכלס. אבל הבית הזה היה הבית שלי כשלא היה לי בית אחר בארץ ישראל. הגוף היה בניו יורק, אך לבי לבי, רוחץ באמבט מלא ביצי הפתעה של קינדר, כשרים! אח, מי ידע עונג שכזה. שוקולד קינדר כשר. ארץ זבת חלב מצופה שוקולד חלב. ובית ענק עם סבא קטן והמון מזרקים ענקיים בשביל להכניס את הריבה לסופגנייה שמנונית.

וכמו בירושלים, הבית נמכר ואני בחרדות על השוטר שיבוא לבדוק לי את החנייה בדיוק לפני שאני מאריכה את הפנגו. ובאותו הזמן אני אורזת את החפצים האחרונים מהחדר המעופש של הדירת שירות ושוב רכבת עוברת ומחניקה ריחות של אנשים נושמים. והבית נמכר ובטח לא יעשו לו גם מסיבת פרידה או משהו. כי מה זו הסנטימנטליות הזאת באמצע מסיבת הרציניים שאנחנו חוגגים פה? פה אנחנו רציניים, ענייניים. קחו את הבית, קחו.

אני אומרת לכם, ואחרי כן הם יבכו לתוך הכריות שלהם שבכלל אין להן ריח כזה טוב. ואני אבכה לי גם כי למה לא? הבית נמכר לי ולא יהיה עוד מקום

שבכניסה יבוא לי התקף צרבת בעיניים ופרפור בלב והתרחבות בנשמה. בית געגוע ירושלים סבא

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאם היה לי מטוס
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט´ תמוז ה´תשע"ה  
ב´חמסין וציפורים משוגעות´
בטח בגלל הבית שנמכר, הזכרונות, והחו"ל.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד