בנושא
בכרם
חדשות
 
בראשית / superdos
בביכורים מאז כ"ד אייר ה´תשע"ה

לא נותר לנו דבר לעשות. האדם הגיע לשיא יכולותיו השכליות. ניצול מלא של כל איתני הטבע הקיימים. אם היתה נשארת בנו היכולת לגחך, כי אז היינו מגחכים על קריאת הרשומות ההיסטוריות העתיקות שלנו, על ה'מדע' המתקדם שלנו לפני עשרים אלף שנה.

'מדע' שהגיע בשיא פיתוחו לניצול ביקוע של אטום ליצירת אנרגיה, שיטה כל כך פרימטיבית ומסוכנת. אם אפשר לדמות את זה בסולם יחס של הדור ההוא, הרי זה נראה בעינינו כשם שהאדם הקדמון שלהם נראה בעיניהם, כאשר החל להשתמש באבני צור כאמצעי להפרדת חומר (חיתוך כלשונם).

כמובן שעברנו הרבה מכשולים עד שהשכלנו לנצל את כוח הבסיסי שקיים ביקום כמקור אנרגיה בלתי נדלה, כח המשיכה. עברנו דרך מנועי הניוטרונים ולכידת פוטוני אור ליצירת אנרגיה מתפרצת, אבל שום דבר לא פתח את דלתות היקום כשם שפתח לנו לימוד ניצול הכח האדיר של המשיכה.

ומשהצלחנו, כבר לא עצרנו. היקום נכבש כולו בכמה עשרות שנים, לעומת אלפי השנים שלקח לנו להגיע לגלקסיות מרוחקות. האדם הגיע לשיא ניצול הטבע. ואז לא נותר דבר לעשות. עם כל הקידמה הפיזית, החומרית, נשארנו בודדים.

האדם בשיאו נותר בודד בפסגה. כל אחד מאיתנו היה אדיר בתבונתו אבל נעול מאחורי חומות הנפש כלפי האחר. השקענו את כל היכולות של בהבנת הסביבה עד ששכחנו בכלל להסתכל בתוכינו. שכחנו את מושג האהבה כמושג של הרגשה. ליבנו נדם ודמינו יותר מכל דבר לרובוטים כבירי תבונה ותו לא.

המצב החל להשתנות רק שהבנו שהמין האנושי עומד בפני כליונו. כליון שהביא במו ידיו על עצמו. לא נותרה בנו סקרנות מאחר שגילינו כל מה שאפשר לגלות. המין האנושי איבד רצון בקיומו שלו הוא. אט אט ירד הרצון שלנו בהבאת צאצאים.

רק אז גילינו את עצמינו. וזה קרה כמעט מאוחר מידי.

גילינו בתוכנו עולמות על גבי עולמות. הקדמונים קראו לה 'נשמה'. החלנו לחקור אותה לעומק, אבל בהיעדר כלים, כמעט ולא ראינו התקדמות. זה המשיך כך כמה מאות שנים ויכל להמשיך להיות כך, עד שאחד מאיתנו שלף רשומה עתיקה, כמעט נשכחת. היא פתחה לנו עולמות ויקומים של הבנה, גדולים הרבה יותר מהיקום הפיזי שאנו מתקיימים פיזית בתוכו.

המין האנושי השיב לעצמו את הסקרנות. את הרצון לחיות, להתקיים, את האהבה. אנו מכים על חטא כעת, על בזבוז זמן משווע, על למידה של דברים מחוץ לנו במקום ללמוד לעומק את עצמינו, את נשמתינו.

מזה שבעים וחמש שנים אנו עדיין רק לומדים את פירושה ואת והמשמעויות הנלוות, העמוקות והמתפרשות של המילה הראשונה ברשומה הזו.

המילה "בראשית".בראשית מדע בדיוני נשמה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לsuperdos
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
א´ סיון ה´תשע"ה  
אני אוהב סיפורים שהולכים אחרת. בעיקרון, גם לסיפור שלך היה יותר פוטנציאל מאשר מה שקורה בו (יותר דבר תורה מסיפור, האמת), אבל מד"ב. איזה יופי.
--
(יש לאסימוב סיפור נאה בשם ´השאלה האחרונה´. עי"ש)
ב´ סיון ה´תשע"ה  
אכן מכיר את הסיפור של אסימוב, ובכלל הוא אחד המנטורים הגדולים שלי.
עניין אותי איך זה יהיה לשלב יהדות ומד"ב - שני תחומים שעל פניו נראים כ"כ רחוקים אחד מהשני, אבל כמו שכתבת, קצת קשה לכתוב סיפור עם נושא 'יהודי' בלי לגלוש להטפת המוסר המובנית בו - קרי דבר תורה :)
(או לחילופין לגשת מהצד השני ואז זו תהיה כמעט תמיד ביקורת על היהדות, מה שאני לא מעוניין לכתוב כלל)

תודה בכל אופן על התגובה החמימה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד