בנושא
בכרם
חדשות
 
העץ האחרון / superdos
בביכורים מאז ט´ שבט ה´תשע"ה

הם הגיעו בהמוניהם. כמו נחילי ארבה, מכסים את עין השמש, מביאים את הלילה בצהרי היום. הם באו עם המעבורות המכוערות שלהם, חסרי כל חן, נראים כל כך שונה ממה שהאנושות תיארה לעצמה שיראה גזע חייזרי, נוכרי, מאיך שדמיינה שיהיה מגע ראשון. הם לא היו ידידותיים, והם לא חיכו רגע.

שמונים אחוזים מהאוכלוסייה האנושית שמנתה עשרה מיליארד תושבים על כדור הארץ, המושבות על הירח והמושבות הלוויניות הסובבות את כדור הארץ, הוכחדו בחצי שעה הראשונה.

היכינו בהם בכל מה שיכולנו, אטום, מימן, כלום. לא נראה שזה שורט אותם. לעומת זאת הם השתמשו ביכולות שלא דמיינו שקיימות. מהר מאוד הבנו שאין לנו שום דבר נגדם. עברנו למגננה. אחר כך ירדנו אל מתחת פני השטח.

תקופה נוראית, הגרועה בתולדות ימי האנושות, התחלפה לימים קצת יותר רגועים, למין שגרה מותחת. שלושים מיליון תושבי האנושות נאבקו למצוא פתרון. ידענו כבר שהם לא מסוגלים לרדת מתחת פני האדמה. הם זקוקים נואשות לאור שמש תמידי. גילינו גם שמערכת הנשימה שלהם, אם אפשר לקרוא לזה כך, בנויה לא על חמצן אלא על גופרית. חשוב מכך, הם היו רגישים עד מוות לפחמן דו חמצני, כל נשיפה שלנו הייתה קטלנית עבורם. כל עץ, כל סוג של אצה היוו גזר דין מוות עבורם.

הם החלו בשיטתיות להשמיד את כל הצומח. הצלחנו לרתום את הבדלי הטמפרטורות בין מעמקי האדמה לפניה כדי ליצור סוג של הגנה אלקטרומגנטית, כמו כיפה. אבל היא בקושי הספיקה לכסות את מושבות האנושות המעטות שעוד נותרו. לא היה סיכוי להציל את הצומח.

הפתרון היה מונח נגד עינינו אבל סירבנו להכיר בכך. בסוף לא נותרה לנו ברירה. החלנו בפיתוח הטכנולוגיה שתעתיק את המודעות שלנו לתוך העצים ואז נוכל למסך אותם ואותנו יחד. זה היה הפתרון היחיד.

חלפו כבר כמעט אלף מאתיים שנה מאז שהם נחתו כאן. הפתרון הצליח לשמר את המודעות האנושות, אבל לא נראה שהם מתכוונים לעזוב. המודעות הפרטנית שלנו החלה להתאחד למודעות שיתופית. עדיין אנחנו מנסים למצוא פתרון למגר אותם. המודעות שלנו הופכת להיות עצומה מיום ליום, כך גם התקווה. וכשהרוח מנשבת בין עלינו, נלחשת הנבואה שנמצאה בין ספרי ההיסטוריה המקודשים שלנו לפני יותר מחמישים אלף שנה: "כי האדם עץ השדה".איכות הסביבה מדע בדיוני

© כל הזכויות ליצירה שמורות לsuperdos
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"א שבט ה´תשע"ה  
נהדר, ממש.
אני חושב שזה סיפור פאנץ´ נאה, אבל מכיון שהפאנץ´ עצמו בנוי על משחק מילים שכזה, היה אפשר לפתח יותר את הסיפור עצמו. לבנות פה מערכת שעומדת בפני עצמה, ואז להוסיף את הנבואה, כבדרך אגב. שהסיפור לא ישען עליה.
יהודה
י"א שבט ה´תשע"ה  
שזה קצר מדי ולא מספיק מפותח. גם הסגנון לפעמים צריך ליטוש ("תושבי האנושות"? אין דבר כזה).
מצד שני, כמו שניק אמר, לא רואים כאן הרבה מדע בדיוני, וזה מדע בדיוני אמיתי, לפי המסורת של מתיחת גבולות ההיות והתודעה למחוזות זרים ומעוררי מחשבה (מזכיר קצת את הפקיניוס של סקוט קארד, ב'קול למתים' והמשכיו). ושוב, כאן חסרה ההתפתחות. אני הייתי רוצה לשמוע בגוף ראשון- מה זה בדיוק אומר להיות בן אדם שהמודעות שלו נמצאת בתוך עץ?
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד