בנושא
בכרם
חדשות
 
מילה / lhisaking
בביכורים מאז כ"ו חשון ה´תשע"ה

אבודה ומבולבלת הרימה את עיניה מהמשטח הרך מתחת לרגליה והביטה סביב, אל ים הלובן שנפרש עד האופק. רק לבן בכל מקום והיא נקודת הצבע היחידה, קטנה וזעירה וכהה בלב ה... מדבר הזה, כך החליטה לקרוא לו, שהקיף אותה ונמשך הלאה, סביב, נדמה שאפילו עד קצה העולם.

כורעת הייתה על ידיה וברכיה וצילה נפרש מתחתיה, דק וכהה ממנה, ארוך מכפי שהייתה גבוהה במציאות. השדה הלבן המשונה השיב את אור השמש וזהר כמו זרקור היישר אל תוך עיניה והיא מצמצה, מביטה שוב מטה אל החומר הבלתי מוכר אף כי הייתה לה הרגשה שראתה אותו היכן שהוא בעבר.

כשהחלו עיניה להתרגל במידת מה אל האור הבחינה בדבר נוסף ורכנה נמוך יותר כך שפניה כמעט ונגעו במשטח המוזר. ואז ראתה שהצדק עמה; עשוי היה מסיבים-סיבים, זעירים ולבנבנים, דבוקים זה לזה בחוזקה בלתי מתפשרת, יוצרים את המדבר הלבן שבאמצעו, אם היה זה אמצעו, עמדה היא.

ענן אחד לא שט בשמיים, ציפור אחת לא התעופפה מעל ועץ אחד לא הציע את צלו. הלובן נמשך עד היכן שיכלה להבחין והשמש הקופחת חיממה אותו, האירה אותו, קרנה אליו וממנו כמו מבקשת להשיב את אור שבעת הימים האבוד.  

מצמצמת את עיניה היא משכה את עצמה מעלה, תחילה לישיבה ואז לעמידה, מרכינה את ראשה בפני החום הגדול והזוהר המסנוור. היא הצלה בידה על עיניה והתבוננה, תחילה בשמאל ואז בימין, מחפשת משהו, דבר מה, שיבהיר לה את חידת הימצאותה ואת הכיוון שבו עליה ללכת.

דבר לא היה שם, גם לא במקום שבו נדמה שהשמיים והארץ הלבנה מתחברים זה לזה ומתמזגים זה אל תוך זה בחרש, בעדינות של מנצחים.

בודדה ומפוחדת צנחה מטה, התיישבה על הקרקע הבהירה ונאנחה מעומק ליבה והייאוש העמוק כרסם בה והתחפר עמוק בתוך ליבה, גורם לה לוותר עוד לפני שהחלה.

מילה הייתה. ועל פני עולם הנייר נגזר עליה לבלות, בדד, הרחק, עד שתבואנה מילים נוספות, עד שימלא הדף כתמים.

ממקומה הזעיר לא הבחינה בכך, לא יכלה להבין גם לו הבחינה, כל שיכלה לעשות בייאושה העמוק היה להקיף בזרועותיה את ברכיה הדקות, לטמון את ראשה ביניהם ולהתפלל.

מילה קטנה על דף גדול, בצהריי יום קיץ.

 דימוי מילים קצר

© כל הזכויות ליצירה שמורות לlhisaking
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ג´ כסליו ה´תשע"ה  
היי, זה רעיון יפה, להאניש מילה. מצא חן בעיני. למה לא להרחיב בנושא, ולהפוך את זה לקונקרטי יותר?
ג´ כסליו ה´תשע"ה  
תודה! קונקרטי... איך? :)
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד