בנושא
בכרם
חדשות
 
La Linea (איטליה) / *ציפור הנפש*
בביכורים מאז כ"ד סיון ה´תשע"ב

ידו האיתנה מצאה את דרכה, כבדרך אגב, אל צווארה. חיוך זעיר חמק מבין שפתיה. את רצפת הרחוב בו צעדו שבצו אבני סלע חצובות בגסות. בתים קטנים מימין ומשמאל ליוו את הירידה התלולה. אריחי קרמיקה למדו את העוברים ושבים על מספרי הבתים. כמו פטישי השנה החדשה נעלי העקב שלה תקתקו על האבנים המסותתות. באיטליה זול יותר לקנות בקבוק יין מכוס מים, אז הם התיישבו בבית קפה קטן והזמינו שרדונה לבן. היו שם בדיוק שלושה שולחנות, מלצרית אחת ואישה מבוגרת שהיתה עסוקה במילוי טפסים מאחורי בר קטן.

ידו ירדה ממנה ואגרופה נקמץ לשניה. הוא התקרב אל שערה ולחש לה מספר מילים באוזן. היא השתנקה ללא מילים. פרצופה החוויר. הוא תפס את ידה חזק ונשק על צוארה, אך מבטה היה רחוק רחוק מבית הקפה הקטן. השרדונה הלבן עמד על השולחן כמו פסל הניצחון ברומא, יפה, נאה, אך ללא תמורה וללא תקנה.

המטרוניתא שהיתה שקועה בריכוז בדפים, אספה את הדפים והכניסה אותם למעטפה חומה. היא פתחה מגרת עץ והכניסה את המעטפה. כעת נראה היה שהשתנה מבטה ותשומת ליבה שב אל בית הקפה. היא התיישבה על כסא וכעת הבר הסתיר אותה עד לקרקפת. על הקיר שעון קוקיה עמד על השעה חמש וצלצולי הכנסיה הדהדו בחלל האוויר. ילדים שיחקו בחוץ סטנגה על קירות הבתים שברחוב המתפתל מטה, עד שמגיע לים.

© כל הזכויות ליצירה שמורות ל*ציפור הנפש*
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ה´ תמוז ה´תשע"ב  
|בתמיהה| כי השפה יפה, אבל לא ברור כל העניין וזה--
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד