בנושא
בכרם
חדשות
 
בלייז - הצתה, חלק א´ / שֹהם
בביכורים מאז ט´ סיון ה´תשע"ב

בס"ד

 

"אתה צוחק עלי."

"ממש לא!"

בלייז התרומם על ברכיו וכפות ידיו ונטה קדימה ברוגז. "זאת אמת לאמיתה, ראיתי את זה בעצמי אתמול בלילה! ברצינות, בן - אתה עדיין לא מאמין לי?"

"ברצינות," אמר בן ופיהק, משכל את רגליו על הרצפה.


שני הילדים ישבו בחדרו של בן סרפנט, נשענו על צד המיטה והביטו בתקרה. בפינת החדר עמד פסנתר כנף לבן, ועליו נשען נרתיק הגיטרה של בלייז. מכסה הפסנתר היה פתוח, ודפי תווים עמדו על המדף הקטן שנועד לכך; השניים זה עתה סיימו לנגן שיר שהלחין בן, ועתה הם ישבו בחוסר מעש והמתינו לחברם השלישי שיגיע.

"נוכל להפוך ללהקה פעם, אתה יודע," בן הרהר בקול. "לדעתי אנחנו מנגנים לגמרי לא רע יחד. אולי עוד נוכל להרוויח מזה."


"אולי תקשיב כבר."

משהו בטון דיבורו של בלייז גרם לבן להרגיש משונה. הוא יכול היה לחוש את הבהילות בקולו של חברו. היה משהו... דחוף שבלייז רצה לומר. אבל לא ייתכן שהתכוון למה שאמר קודם, כי...


"צבע העיניים שלך השתנה? שטויות! אני רואה אותך מולי. אתה נראה בדיוק אותו דבר כמו אתמול ושלשום ולפני שש שנים."

בלייז התיישב כך שהביט היישר אל תוך עיניו של בן, ובן ציין לעצמו שאכן, דבר לא נראה שונה בחברו בן השלוש עשרה מאז תחילת חברותם יחד; אותו שיער חום וחלק בעל הקווצות הארוכות, אותן עיניים כחולות ומרצדות, ואותו מבט נחוש.

בלייז נשם עמוקות ואז דיבר לאט. "זה בדיוק מה שקרה, ולא רק צבע העיניים שלי השתנה - גם השיער שלי הפך את הגוון שלו. והרגשתי מין חום מוזר כזה." בן נחר, ובלייז נאנח והמשיך לדבר. "זה היה מפחיד נורא. כל הדבר הזה התרחש רק לרגע, כשהורדתי את הקמע שלי, ושב לקדמותו ברגע שענדתי את השרשרת בחזרה."


"את זה כבר שמעתי," אמר בן בביטול. "ולמה בדיוק אתה חושב שאאמין לזה יותר מאשר לחייזרים שנוחתים בחצר האחורית כדי למסור לנו משלוח פיצה? זה פשוט לא הגיוני, זה הכול. אל תיקח את זה באופן אישי," הוא ניסה לנחם את בלייז ונעצר כשראה את ידידו משחק בשרשרת הברונזה שלצווארו במבט מהורהר. בן לא ידע על קיומה של השרשרת עם תליון הברק עד לאותו הבוקר, אך לא ייחס לה כל חשיבות.


"על מה אתה חושב?" הוא שאל את בלייז.

"אני חושב... שאולי אוכל להראות לך," אמר בלייז באיטיות. "אין שום סיבה שזה לא יפעל גם הפעם..."

"אל תגיד לי שגם אתה מאמין לעצמך?" נדהם בן, ובלייז הרים את קולו. "אם אתה לא מאמין לי, אולי תאמין לעיניים שלך!"


ובמילים אלו הוא משך והוריד את השרשרת מצווארו.


בן פתח את פיו כדי לצחוק, אבל שום קול לא בקע החוצה; כי לרגע אחד עוד נראה בלייז כפי שהכיר אותו מאז ומתמיד, ורגע לאחר מכן משהו כאילו הוסט מעליו ובן ראה מולו אדם שונה לחלוטין.


"מ-מה..." הוא גמגם, בעוד שערותיו החומות של חברו התבהרו והפכו כתומות בגוון להבה. גם קשתיות העיניים של בלייז התחלפו; עדיין היה בהן אותו בוהק, אבל צבען השתנה - עכשיו הן נראו כאילו צורף כלשהו יצק אותן מזהב עמוק וצלול.


בן נאלם דום, המום. "אמרתי לך," לחש בלייז. "וגם ההרגשה של החום חזרה. זה משונה..."

לפחות הקול שלו נשאר אותו הדבר, חשב בן. אחרת הייתי יוצא לגמרי מדעתי.


ואז חדרה למוחו הרגשה משונה. זה הזכיר לו את מה שחש לפני רגע, כשבלייז התעקש על דבריו, אבל בקנה מידה שונה לגמרי. משהו השתנה באוויר ורטט, בלתי נראה לעיניים אבל עז כל כך שבן נבהל; זו הייתה דריכות, ובן לא ידע איך זיהה את התחושה. לא נראה היה שבלייז מבחין בכך, אבל ההרגשה הייתה כל כך חדה ופתאומית עד שמדמה היה שהבית כולו רועד מרוב מתח.


"בלייז," סינן בן במהירות. "תחזיר את השרשרת. עכשיו!"

"מה קרה?" שאל בלייז בבהלה, אבל בן סימן לו בידו בדחיפות והוא ענד מחדש את התליון. הקסם נמוג בן רגע ובלייז שב למראהו הקודם, אבל המתח שחש בן לא דעך. הוא זינק על רגליו, ובלייז קם אחריו במבט שואל.

"משהו קורה," הוא אמר. "אני לא יודע... אף פעם לא הרגשתי את זה קודם. יכול להיות שזה מה שמכנים תחושת בטן?"


בלייז הניד בראשו בחוסר אונים. "אני מציע שנחכה לאלן. מתי הוא אמר שיגיע?"

"יש לו שיעור עם אבא שלי קודם," ענה בן. "ואז הוא יעלה לכאן. אבל אני לא בטוח שיש לנו זמן לחכות."

**
המשך יבוא, אי"ה...


**פנטזיה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לשֹהם
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ז סיון ה´תשע"ב  
בס"ד

נא לשמור על זכויות היוצרים, אני משקיעה מאמץ רב בכתיבת ספר זה. זו אמנם טיוטה באופן יחסי, אבל הרעיון הוא עדיין בהחלט אותו רעיון.
תודה רבה!

שֹהם
כ´ סיון ה´תשע"ב  
כתוב בצורה זורמת ונחמדה
ויש רצון לדעת את ההמשך :)
כל הכבוד
כ"ד סיון ה´תשע"ב  
מסקרן:) אחכה להמשך כדי להגיב יותר באריכות.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד