בנושא
בכרם
חדשות
 
זיקוקים וכוכבים נופלים / ציפור אש
בביכורים מאז ל´ ניסן ה´תשע"ב

תחתית הבטן מתכווצת. זה בום אחד קצר ואחריו שריקה שנמשכת ונמוגה אל תוך ענן אבק אקראי. איסטווד אמר פעם כאילו לעצמו שלכל אקדח יש צליל ירייה משלו. אם היו מכוניות בזמנו הוא בטח היה מגלה גם שלכל מנוע יש את הטרטור שלו. אתה יכול לזהות אותו מהרגע שהוא נכנס לרחוב באיטיות עייפה של סוף היום, עושה חצי סיבוב ונכנס לחנייה ברוורס חלק, מיומן, כזה שיוכל לעשות גם בעיניים עצומות.
בום נוסף, לא רחוק. השריקה הולכת ומתקרבת. נבלעת ברעש מאיים של זגוגיות מתנפצות. משהו בי מתקפל אינסטינקטיבית. מעורר בי צורך להתכופף מתחת לשולחן ולשים ידיים על הראש. אני חושב על בת יענה שתוקעת את הראש באדמה. אני מזדקף. בחוץ האנשים חוגגים שישים וכמה לאיזה אחד, ישראל. הם לא רואים. הם לא שומעים את המלחמה בחוץ. מפגיזים אותנו מלמעלה למטה וכל הצדדים. השמים מתפוצצים. הם לא יודעים שכוכבים שנופלים הולכים לעזאזל, ולא חוזרים. זה יקרה להם לכולם. אולי גם לי. אבל אני מוכן. הברטה הישן והטוב שלי טעון בתוך נרתיק עור על הוויטרינה, מאחורי הדלת. הדברים קצת התשנו מאז שהצלף מהמערב אמר את מה שאמר ולאקדח שלי כבר מחובר משתיק קול. אני מניח שזה אומר שאין לו צליל משלו. לא שאי פעם יצא לי לחשוב על לבדוק את זה בשעת מעשה.
בום. שריקה ארוכה, חדה כמו קרניים של אלף מפלצות. מתפוצצת לי בתוך המוח. זה הכל בתוך הראש שלי. המחשבות מתערטלות תחת עשן לבן כבד. אני משחרר לחץ ומאפר סיגריה פיראטית במאפרה מאולתרת. תחושה של סוף העולם עוטפת אותי כמו גלימת אשליות אפלה. זהו. אין לאן להמשיך מכאן. אין לאן לברוח.
בום חזק. אחרון. מתפוצץ מעל הראש שלי ומתפזר כמו זיקוקים ביום העצמאות. הם מנסים לשכנע אותנו שהם טובים ויפים. תראו כמה כוכבים, ובאילו צבעים, בזמן שהם מתפוצצים לנו בפנים. אנשים מוחאים להם כפיים, לעצמם. לחיים מדינה עצמאית. המערב הפרוע של המזרח התיכון.
איך הגענו לזה, איך הגענו לכאן. רצינו להציל את העולם. מבעד לערפל אני זוכר. ניסינו להתקרב לבורא... אני שוכח. התרחקנו. עוד זיקוקים מפציצים את הלילה. כוכבים נופלים אל תוך חורים שחורים, מרות שחורות. אני נופל בשקט. סיסמאות מטושטשות חולפות על פני כמו כוכבים בחלל השחור. אני מדקלם אין יאוש, תן חיוך, הכל לטובה. אני נופל, אני קם. ברוך אתה מלך העולם. עוד כוכב נופל. תחי מדינת ישראל.
© כל הזכויות ליצירה שמורות לציפור אש
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ב´ אייר ה´תשע"ב  
את זה.

הייתי רוצה עוד.

עוד
ג´ אייר ה´תשע"ב  
רק המשפט "בחוץ האנשים חוגגים שישים וכמה לאיזה אחד, ישראל," לא הסתדר לי. פחות רהוט משאר הקטע.
ד´ אייר ה´תשע"ב  
בהחלט בהחלט בהחלט טוב וחזק.
תודה לך.
אפילו שלא לגמרי לגמרי הבנתי עד הסוף את הסיפור העומד מאחורי הקטע.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד