בנושא
בכרם
חדשות
 
משלוח מנות לplia / גמדענק 7
בביכורים מאז כ"ה אדר ה´תשע"ב

משלוח מנות לplia


להורדת הקובץ לחצו כאןחליל כינור קאנון קלאסי

© כל הזכויות ליצירה שמורות לגמדענק 7
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ה אדר ה´תשע"ב  
- או סתם יסבירו - מה טוב ומה פחות טוב ביצירה הזו, אני לא מכיר את מושגי היסוד בשפה ולכן אסביר בשפתי:
בהתחלה זה הזכיר לי איזשהו לחן לשיר שבת, לא זיהיתי משהו מסוים אבל זה היה הכיוון. אחר כך, אולי עם הצטרפות הכלי האחר, המנגינה הפכה מורכבת יותר, אבל לקח עוד זמן עד שנוצר משהו דמוי הרמוניה ששילב את שני הצלילים לדבר מה הקרוב להיות אחד.
כך או כך, הצלילים נשמעו מאוד לא אמינים, על סף הצרימה.

אבל בתור משלוח מנות זה אחלה. אשמח לראות את היצירה מתפתחת בעתיד.
כ"ו אדר ה´תשע"ב  
כנ"ל אני לא מקצועי וגם אני רק מביע התרשמות.
כנ"ל הקטע כולו נשמע בכיוון נחמד של ניגון חסידי לעונג שבת, והלחן הבסיסי מתאים מאוד. זיהיתי כמה קטעים מוכרים - ההתחלה אמנם בשלושה רבעים אבל המהלך דומה ל"קדשנו במצוותיך" שבארבעה רבעים, סוף החלק הראשון הוא סוף הפזמון של "י-ה ריבון". ואולי עוד חלקים עושים לי רושם מוכר.
לא כנ"ל, ההרמוניה דווקא ברורה מן ההתחלה, ויש בשילוב הכלים נקודות שמאוד אהבתי (0:30-0:33, 1:01-1:09) ונקודות שהייתי אישית משנה (הייתי 'שובר' את העליה ב-0:36, ואת המהלך ב-0:42 הייתי משנה כדי שיסתיים ב"מיb-לה"). דווקא את ההרמוניות מאמצע הקטע (1:10) ואילך לא אהבתי, די צרמו לי. ובסוף, המעבר ממז'ור למינור פחות נכנס. כדאי לבחור אחד מהם, גם אם יפה לרמוז כאילו ממשיכים באחד ולהמשיך בשני.
הכלים מסונתזים בעליל, ובמחילה, המשלוח די מאוחר.. ויש פה ניסיון נחמד ביותר ללכת בסגנון מסויים, כשיש נקודות עם מקום לשיפור. אז הניחוש שלי.. שהם בגנו. מה שמזכיר לי את היצירה הקודמת שלך / של שהם - נראה אם עכשיו יהיה לי מה להגיב עליה. כמובן שמה שמחליש את הניחוש שלי הוא ש-plia כבר לא מסתובבת כאן הרבה, ואת / שהם חדשה.. אבל זה רק ניחוש, ו"נראה מה יהיו חלומותיו".
ברכה והצלחה!
אלעזר
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד