בנושא
בכרם
חדשות
 
פאנטם בין הפירמידות / חלק ב´ / ציפור אש
בביכורים מאז כ"ג חשון ה´תשע"ב

עוד חודש עובר ביעף. המקום שוקק פעילות וזה טוב, מכל הבחינות. אין לי הרבה זמן לחשוב ובטח שלא להתעמק. רק בלילות אני חוזרת אל עצמי ומנסה לברוח לתוך הפוך, להתעטף בעשר קליפות מתכת קרות, לסגור עלי חמישה מנעולים ולשקוע באין. עינים עצומות, אוזניות באזניים, וצלילים ממכרים של פאנטאם שוויצרי שמפעימים לי את הלב ומרפדים לי את הדרך לחלומות בכאב מתוק וזיכרון רחוק.
לקח לי זמן ומרחק לקלוט את זה שנפלתי, אני מאוהבת בו לחלוטין. לא יודעת מה עבר עלי ולמה, אבל כרגע זו האמת, ושוב אני עומדת מול עצמי בעמידת קרב, מחכה שאחת מאיתנו תעשה את התנועה הראשונה, כי בכל מקרה אני אנצח, זה לא משנה. זו לא קנאה, באמת שלא, ידעתי את זה עוד לפני שראיתי אותו עם ההיא באותו ערב. הוא פשוט סובב לי במוח ובכל המחשבות בלי הרף, כאילו הוא מובנה שם על איזה גלגל שיניים שמחובר לכל שאר הגלגלים. ואני הייתי מכורה. ניסיתי אבל לא רציתי לשחרר אותו.
לפעמים הייתי מדמיינת שאני עומדת על חרטום ספינה ענקית (ערן שירת בחיל הים שלוש שנים, טבעי שהדמיון שלי יושפע מעולם המים כשהוא קשור אליו) מתנדנדת מעל המים כאילו עפה וצורחת אל הרוח ערררררררררן, עוקבת אחרי הקול שלי נזרק אל הגלים, מתנפץ אליהם בשפריץ כזה גדול וצולל למצולות, נבלע בפה של איזה דג אלמוני ולא מופיע שוב לעולם על פני האדמה. לפעמים זה נגמר בזה שאני קופצת למים אחריו ונבלעת בתוך אותו פה של אותו הדג, ואין לאן לברוח. ולפעמים אני סתם ממשיכה להפליג לי מים אל ים מחוף לחוף בלי למצוא מרגוע. בדימיון הזה שאני חוזרת אליו באובססיביות אני גם מרגישה את הכאב, הכאב הכואב הזה של משהו פנימי שנקרע בי, מטפטף דם וחיים משל עצמו, מסרב למות בכל תוקף. אז אני ממשיכה להילחם.
 
יום ראשון אחד. אני כמעט באיחור. קאופמן לא יגיד לי כלום, אבל אני יודעת שהוא לא יאהב את זה, וגם אני לא. אני חושבת פעמיים אם לעבור דרך השוק או ללכת מסביב, כי אולי יהיה עמוס ויעכב אותי... אני יורדת בשוק. לא נראה עמוס כל כך. אני הולכת כמו פרפר, מרימה את שולי החצאית ומרחפת על המרצפות המושחרות. אני עייפה ולא ממוקדת, והתת מודע שלי עוסק בערן ללא הרף. אולי זה לא ממש כתוב לי על המצח אבל אם מישהו יסתכל לי עמוק בעיניים בטח ימצא אותו שם, על גובהו ויופיו ועיניו הירוקות.
הקבצן הזקן על הרצפה מאותת לעברי. אני מוציאה מטבע של עשר אגורות שבמקרה היה לי בכיס וזורקת לתוך חצי הבקבוק שלפניו על הארץ. שידוך טוב! הוא קורא אחרי. אני מגחכת ברפלקס או סתם בחוסר ריכוז.
אני חוצה את הכביש לכיוון הינדיק הפקות, לתפוס כמה צלילים אקראיים ולהמשיך הלאה. דמות מוכרת עומדת שם בפנים ליד הדלפק עם הגב אלי. עבר הרבה זמן, ואני לא בטוחה שמזהה אותו. בדיעבד, איזה שטויות. גם בעיניים עצומות אני אזהה אותו כנראה. לעזאזל הזמן וקאופמן, אני נכנסת פנימה. בינגו, זה הוא, ערן שלי. הכובע השחור והמעיל הארוך הטעו אותי לרגע, אבל כן, כאילו זה מובן מאליו, זה הוא. עם השיער המגודל קצת לכבוד בוא החורף והגב הכפוף משהו כלפי הדלפק, בוחן את הדיסק החדש של יצחק מאיר וחברים, ''עתיקא קדישא'' אם אני לא טועה.
אני מתקרבת ונעמדת לצידו, מביטה בו בשקט, ברעב. לוקח לו זמן לקלוט ואז הוא מרים את המבט. העיניים שלו מתברגות על שלי. למשך רגע ארוך אני רק סופגת את המבט שלו אל תוכי, ואז אני מחייכת קלות ואומרת - אנחנו מכירים מאיפשהו? הוא מחייך בחזרה ומשפיל מבט. צדיק. לא, אני משתוקקת בלי להניד עפעף, תסתכל אלי... על מה אתה מסתכל? אני שואלת. הוא הופך את האלבום ומראה לי.
עתיקא קדישא, מכירה?
כן בעצם. שמעתי עליו... אני מתבוננת בו שוב.
מה את עושה פה? הוא שואל.
אני חייבת לעוף. אני אומרת ועושה חצי צעד לאחור. כמה כוחות נפש החצי צעד הזה דורש ממני.
לאן?? הוא כמעט נבהל, אבל שולט בעצמו לא רע.
אני מאחרת. אני נסוגה עוד חצי צעד. היה נחמד לראותך. העיניים שלו שוב בשלי במבט אבוד, אבל הפעם אני זו שמסתובבת והולכת. נלחמת בעצמי לא להסתובב לחטוף עוד מבט עליו, עוד מפגש עם עיניו, לראות אותו עומד מביט בי בנשיכת שפתיים ולקמט את המצח כאילו אני מנסה להבין, ולחשוב שאני יכולה לחזור אליו לנצח. במקום כל זה אני מחייכת לעצמי מרוצה בלי סיבה והולכת, מגיעה אל קאופמן על הדקה.
מה זה היה? אני שואלת את עצמי בטשטוש. איזה סרט מוזר. אבל אז קאופמן מכתיב לי רשימת משימות ואני שוקעת שוב. 


הינדיק פאנטאם פירמידה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לציפור אש
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ג חשון ה´תשע"ב  
אה, אז יש חלק ב'.
יהיה גם חלק ג'?
מקווה שכן, ובינתיים מחכה עם התגובה.
כ"ד חשון ה´תשע"ב  
:D
כ"ד חשון ה´תשע"ב  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד