בנושא
בכרם
חדשות
 
אגדת כנפיים - הסיפור / נדודים בחול
בביכורים מאז ט"ז תשרי ה´תשע"ב

 

"אתן מבינות ילדות, בגלל הכנפיים רק ציפורים יכולות לעוף" הגננת חמדה החזיקה ביד ציור קצת מצחיק של ציפור משונה כזאת עם מקור כתום. "אבל הגננת חמדה," אמרתי, "גם אני יכולה לעוף". "סנונית מתוקה," הקול של הגננת נהיה כמו מיץ מנגו, כתום כזה וחזק. "את לא יכולה לעוף, את בנאדם. אין לך כנפיים. אולי חלמת שאת עפה". "יש לי כנפיים, את סתם אומרת". נעמדתי באמצע המעגל והרמתי את החולצה, שכולם יראו את הכנפיים המבולגנות שלי, בבוקר לא היה לי כוח לקפל אותן. הקול של הגננת נהיה קשה כמו קרח כחול "תורידי מיד את החולצה סנונית, איזה מין דבר זה, אין לך שום כנפיים! לא מרימים את החולצה ככה, זה לא יפה". היא לא ראתה אותם, מבולגנות ונוצצות צומחות מתוך הגב שלי. פתאום הקול שלה נהיה כמו סוכר על מקל שמוכר איש שמן אחד: "מישהו בבית אומר לך להרים את החולצה סנוניתי? ראית מישהו עושה כזה דבר?" בקול הזה שלה היא מדברת לחני שתמיד עושה שטויות. אני שונאת סוכר על מקל. "אף אחד לא אמר לי כלום אף פעם" איך היא לא יכולה לראות. אולי זה כמו סבא חיים שהוא עיוור צבעים.

פעם הייתי מתנדנדת שעות ואז קופצת בלי שאף אחד יראה ועפה קצת עד שהייתי מגיעה לאדמה.

יום אחד מושיקו תפס אותי. אולי זה לא ממש חכמה כי רציתי בלב שהוא יתפוס אותי. קצת רציתי וקצת לא. אז התאמצתי שהוא לא יראה אבל קפצתי בכל פעם שהוא היה בגינה. זה מסובך אני יודעת. אז מה, גם השיער של שירלי מתולתל כזה ומלא קשרים וכל פעם שאני שואלת את אמא למה היא כזאתי לא מסודרת והראש שלה מלא בלאגן אימא עושה קול קטן ומצחיק שנשמע כמו משאית מתעטשת ואומרת: "זה מסובך סנונית, לא כולם גרים בבתים טובים, תעזבי חמודה. את רוצה אולי שאספר לך סיפור?" אבל שירלי היא נחמדה אפילו שהיא מסובכת כזאתי.

אז מושיקו תפס אותי והסתכל עלי בעיניים שלו שהן גדולות כאלו וחומות וזה נראה שיש בתוכו מסיבת יומולדת של כוכבים, והוא אמר: "את השתגעת סנוניתי, יכולת ליפול". "לא יכולתי, אמרתי קצת בחוצפה כי הוא יותר גדול אבל הוא חמוד בכל זאת. יש לי כנפיים ואני עפתי".

"אין לך שום כנפיים". אבל מושיקו היה נשמע לא כל כך בטוח ופתאום חשבתי שאולי לו בעצמו יש כנפיים ושמחתי כזה כי אפילו שאהבתי לעוף לבד, לעוף ביחד זה בטח הרבה יותר כיף. "תסתובב רגע," בטח הייתי נשמעת כמו המורה שוש מקומה ראשונה כי הוא מיד הסתובב בלי להגיד כלום ואפילו בלי להוציא לי לשון. ואני הרמתי לו את החולצה עם הפסים וראיתי שמתחת יש התחלה קטנה של כנפיים ואז פתאום הבנתי שהוא תלש את מה שהתחיל לצמוח. אז אמרתי לו: "תפסיק לתלוש את הכנפיים שלך מושיקו, הן יגדלו ונוכל לעוף ביחד!" אבל מושיקו נבהל נראה לי כי הוא הוריד מהר את החולצה ואמר בשיניים סגורות: "אני אגיד אותך לאמא שלי שהרמת לי את החולצה, אין לי שום דבר, את סתם משקרת!" ואני פתאום פחדתי קצת אבל לא שיקרתי בכלל, אז אני החזקתי לו רגע את היד אפילו שהיה עליה קצת בוץ ואמרתי: "הי מושי, זה לא מפחיד כנפיים, זה קול כמו סופרמן, אתה לא רוצה שנהיה סופרמנים ביחד?" ובלב לא חייכתי כמו בפרצוף כי פחדתי שהוא לא ירצה.

מושיק היה נראה מוזר, דומה קצת לתפוח שלא החליט אם הוא אדום או ירוק אז הוא קצת מזה וקצת מזה. ואז הוא אמר מהר: "אין כזה דבר" וברח. אני יודעת למה הוא ברח, הוא פחדן כי עמוק בפנים הוא יודע שכן יש כזה דבר אז הוצאתי לו לשון אפילו שהוא לא הסתכל, כי לא יפה מצידו. אבל בעצם מה כפת לי. אני הכי יודעת אז אני אעוף כל היום לבד. אבל בפנים ידעתי שזה שקר, כי מושיקו יש לו כנפיים והוא רק לא רוצה להאמין שיש והייתי עצובה כי אני לא מכירה עוד ילדים שיש להם. אולי יש עוד אבל הם לא בשכונה שלנו או שהם מחביאים את הכנפיים שלהם ממש טוב. לא רציתי לדעת שאני עצובה אז צחקתי בקול וזרקתי גושים של בוץ על המגלשה, אולי ירביצו לי ואז תהיה לי סיבה לבכות.

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנדודים בחול
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ט תשרי ה´תשע"ב  
רק אל תפסיקי לכתוב.
י"ט תשרי ה´תשע"ב  
וסנוניתי הזאת.. מצאת לה שם כלכך קולע..
י"ט תשרי ה´תשע"ב  
את מדהימה, בהחלט. מקסים.
כ´ תשרי ה´תשע"ב  
ותודה לכל המגיבים.
זה מחמם ונותן כוח לכתוב עוד.
כ"א תשרי ה´תשע"ב  
מקסים!!
והלוואי שזה היה ארוך יותר ושהיתה מתפתחת העלילה עם מושיקו שהיה לי קצר ושטוח מידי...

תודה!
כ"ד תשרי ה´תשע"ב  
רק קצת קצר מדי,
הסיפור מדהים, הכנפיים, הכתיבה, הטון של הילדה, מושיקו.
הכול פשוט יושב כל כך נכון ויפה. רק נגמר פתאום. כאילו יש עוד דפים בסיפור הזה והם נאבדו
כ"ה תשרי ה´תשע"ב  
את כותבת טוב. הדיבור אמין והדימויים חמודים ומשעשעים.

מצטרף לעלמה בעניין הסוף.

תמשיכי לכתוב!

 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד