בנושא
בכרם
חדשות
 
אותנטי / דניאל אלימלך
בביכורים מאז ט"ו אב ה´תשע"א

                                               O   

רואים שאתה לא נשוי, הוא אומר לי ומחזיק ביד את שני העציצים. שאלתי למה אז הוא אמר לי שאני קשה. אמרתי לו שאני לא מבין והוא המשיך ואמר שאני בררן מדי, והתחיל מצטט לי שיר של ביאליק. משהו על זה שאם יש לך מישהי שמוצאת חן בעיניך, אל תהסס, קח אותה, פן יבוא אחר ויקחנה. הסברתי לו שאני לא בררן אלא המצב הוא פשוט שאני יכול להשיג את העציצים במקום אחר בשמונה עשרה שקלים ואילו הוא רוצה עשרים, אני אחשוב על זה ואלי אחזור פעם אחרת, והוא מצדו אמר לי שאם אני אבוא פעם אחרת המחיר יחזור להיות שלושים, כמו בהתחלה כשרצה חמישה עשר שקלים על כל עציץ. איך קוראים לך שאלתי? אברהם, הוא ענה. אני דניאל.

OOOO

במה אתה עובד? מדריך טיולים עניתי לו. יותר נכון סיורים. בירושלים. סיורים? הוא שואל, ומצביע לעבר הצומת, אתה יודע שפה מהפילבוקס הזה זרקו רימון על אחי והרגו אותו? כלום לא היה פה מסביב. היה רק הפילבוקס הזה. התחלתי לשאול אותו איזה שנה בדיוק הסיפור קרה, והוא חייך ואמר, סיפרתי לך סיפור, אני יכול לקחת ממך כסף על זה. כמו שאתה עושה לאחרים. חשבתי לי פעם לשבת ככה ולספר סיפורים על התקופה שכל המקום הזה היה כלום אחד גדול. אנשים היו באים לשמוע את הסיפורים ומשלמים לי כסף. כי ככה זה. זה מה שהם מחפשים האשכנזים. תן להם אותנטי וקנית אותם.

                                         OOO

שכנע אותי. הלכתי לקטנוע שלי להביא את הארנק מהתיק. בדרך חזרה זינק עלי הכלב של המשתלה ובמרחק מטר ממני עצר אותו החבל שאליו היה קשור. הגעתי לאברהם ושילמתי לו את הכסף. שטר של מאה. תוך כדי שהוא מחפש להביא לי את העודף הוא מעדכן אותי שאני אמצא בת זוג בקרוב. שאלתי אותו אם יש לו שקית להביא לי, ובזמן שהוא החל מחפש סביבו איזה שקית נחמדה, אני הסתכלתי על האיזור וניסיתי לדמיין אותו כמו כלום אחד גדול.

© כל הזכויות ליצירה שמורות לדניאל אלימלך
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ט אב ה´תשע"א  
ואיזה כיף שאפשר לקרוא ולראות את זה ממש מול העיניים.


מחכים לביקור :)
י"ט אב ה´תשע"א  
קליל וזורם. תודה.
כ´ אב ה´תשע"א  
שמונה עשרה.. עשרים.. או שלושים שקלים.. מזל שזה אתה אז אף אחת לא תוכל לכעוס על זה!
הכתיבה טובה, ברור.
כ"א אב ה´תשע"א  
דבר ראשון זה מאוד חמוד ויפה!=]
דבר שני פשוט כיף ליקרוא דבר ברור יפה וזורם.
דבר אחרון לא הבנתי למה יש את העיגולים האילו..זה ממש כהמשךזה לא משהוא אחר באותו זמן אבל ממש כול הכבוד! ממש ההבתי את הזרימה!=]
כ"ד אב ה´תשע"א  
לא בטוחה שאני מסכימה עם ההנחה שקניית העציצים וסוג של התפשרות זה התנאי לנישואים.
אבל הדרכת טיולים בנפש זה בודאי תנאי הכרחי...


אהבתי, אבל נראה לי שאפשר לפתח יותר.
עֹז
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד