בנושא
בכרם
חדשות
 
מורי דרך / דניאל אלימלך
בביכורים מאז ג´ תמוז ה´תשע"א

הנה. בבקשה. ראיתם? הוא הלך. המשיך. עוד לפני בכלל שמצמצתי הוא כבר היה מאחורי. אני אומר לכם, די, עזבו אותי בחיי, רדו ממני, אין לי תכלית. לא באמת צריך אותי. ועוד חשבתי ברוב תמימותי שאני הוא זה שקובע להם מה לעשות. אבל הם, כל כך שקועים בתוך איזה צורך להמשיך הלאה, בלי טיפת סבלנות, מסתכלים הצידה על הרמזור של המכוניות, ואיך שהוא מתחלף לאדום, כבר יודעים שאני הולך להופיע, וחוצים. יופי להם. למה צריך איש ירוק? הוא סתם מיותר.

רציתי אדום. כן כן, בהתחלה רציתי אדום. אבל אמרו לי עזוב. לא פעם ולא פעמיים, אמרו לי עזוב. אתה תראה, כדאי לך, ירוק זו העבודה הכי משתלמת, אתה גורם אושר לאנשים, הם שמחים לראות אותך. אמרתי אני רוצה אדום, אמרו לי, לא, לא כדאי לך, לא יאהבו אותך. והנה אני פה. ירוק. איזה שמחים ואיזה נעליים. למה הייתי תמים למה? למה הקשבתי להם? הרי יכולתי בקלות להיות איש אדום. זה גם יוצא לי יותר שעות שבועיות, גם עמידה נוחה וגם אנשים מסתכלים אליי. עכשיו מי מסתכל עליי בתור איש ירוק? מי?! והרגליים שלי כל כך כואבות, מפוסקות בצורה שאם הייתי תופס עכשיו את הכוריאוגרף הייתי יורה בו. ולא רק, אלא עוד לפני שאני מופיע ומחליף את האדום אנשים כבר במדרכה השנייה משאירים את האבק שלהם להתפזר ברוח. למה מישהו אכפת לו מהירוק? נאדה. אם הייתי אדום, כולם היו מתייחסים אלי. כן! כולם! אל תסתכלו עלי ככה, אני לא נאיבי. אני לא אומר שכולם עומדים כמו ילדים טובים, אבל אתם יודעים מה? מספיק לי בהחלט רק שיסתכלו עלי. הרי האזרחים שומרי החוק, אלו שמצייתים לצבעים, היו עומדים ולא חוצים, מסתכלים עלי, דקה, דקותיים, בוהים בי בתשומת לב מרוכזת. למעשה הם היו מלווים אותי במבט זמן רב, ורק כשמגיע המחליף שלי הם היו מורידים פניהם ואז עושים מה שיודעים כל כך טוב, וזה להתעלם מהמחליף הירקרק שעומד לו בצורה הכי לא נוחה, אבל מה זה משנה, הם כבר ממשיכים לדרכם.

בכל מקרה, אנחנו עומדים ומפטפטים פה, ואני כבר רואה שהרמזור של המכוניות התחלף לאדום, ואני חייב ללכת, אז תדעו שככה זה. להיות אדום זה לקבל תשומת לב. יחס חם. ואני לא אומר את זה כי הדשא של השכן ירוק יותר.

ותכלס, לא משנה מה יגידו לכם, הכל עדיף רק לא להיות איש שחור על רקע כתום מהבהב. הומור מונולוג רמזור

© כל הזכויות ליצירה שמורות לדניאל אלימלך
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ד´ תמוז ה´תשע"א  
צריך עוד רעיונות.
כדאי לחשוב על עוד דמויות כאלה שאנחנו לא שמים אליהם לב, ולעשות מהם איזשהו לקט.
רעיון נחמד מאוד - תודה.
ד´ תמוז ה´תשע"א  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד