בנושא
בכרם
חדשות
 
אסוציאטיבי / דניאל אלימלך
בביכורים מאז כ"ד סיון ה´תשע"א

בערך שלוש פעמים אמרתי לבועז שיפסיק לזרוק קלמרים על המורה. הוא עבר שולחן שולחן, לקח לתלמידים היושבים את הקלמר, סגר קודם את הריץ' רץ' כדי שלא יפלו לאף אחד כלי הכתיבה וזרק לעבר המורה. המורה, מתכופפת ומתקפלת בהתאמה, פשוט המשיכה להעביר את השיעור כאילו מתעלמת משטף הקלמרים שעף לעברה. הסטוריה. מסיבת התה של בוסטון. אמריקאים פשטו על אונייה שלמה, התכופפות, של תה וכחלק מהמרד כנגד הבריטים זרקו לים, קפיצה קלה, את ארגזי התה. דבר שסימל באופן רשמי ביותר את תחילתו של, התכופפות והזזת האגן באקרובטיקה אדירה ימינה, המרד האמריקאי בתרבות הבריטית שכל כך מפארת את התה.

בועז לא היה נתון בכעס. האמת, הוא היה רגוע לחלוטין. לא הייתה סיבה מיוחדת לכל המצב ההזוי הזה של זריקת הקלמרים ולמעשה גם המורה הייתה אדישה בצורה מוזרה, כך שכל המחזה היה אבסורדי לחלוטין.

ואז הוא הגיע לקלמר האחרון. היו בתוכו שלושה מרקרים, דבק סטיק, סכין יפני, ועט אפס נקודה שבע.

אפס נקודה ארבע, מתקן אותי בועז, זה היה עט אפס נקודה ארבע.

טוב, אז היה אפס נקודה ארבע, ובקלמר האחרון בועז כלל לא סגר את הריץ' רץ'. הוא רצה שהסכין יצא מתוך הקלמר ויפגע במורה.

זה לא נכון, הריץ' רץ' היה מקולקל, אז פשוט לא סגרתי, הייתי צריך לדעת שהסכין יצא החוצה מהקלמר ויחתוך את המורה?

בסדר, הרוכסן היה מקולקל. אבל היית צריך לדעת שהסכין יחתוך את המורה.

למה הייתי צריך לדעת? מי שם סכין יפני בקלמר שלו? בכלל כל הסיפור שלך לא נכון. אתה כותב כאילו כל הקלמרים החטאתי. זה לא נכון, אחד אחד פגעתי. והשיעור היה שיעור אזרחות. פלורליזם במדינה דמוקרטית. ולא זרקתי קלמרים בלי סיבה, פשוט המורה הזכירה מיעוטים וזה עצבן אותי הצורה שבה היא דיברה על הבוכרים.

אתה הונגרי.

אז מה?! זה עדין מרמר אותי. ומאיפה הבאת בכלל את המסיבת תה הזו? מה זה החרא הזה? משחק אותה כאילו אתה כותב סיפור, ורוצה לשלב חוכמות חיים בשקל שקראת בויקיפדיה. תפסיק להתיפייף בעיני הקוראים, למה זה שאתה קמת עם האקדח מים והתחלת להשפריץ עליה, הרבה לפני שהתחלתי עם הקלמרים, יותר טוב?

איך אתה משווה מים לסכין יפני?! אתה זרקת עליה סכין!

זרקתי עליה קלמר. לא סכין, קלמר. וזה שהיה בפנים סכין יפני זה בגלל חוסר המזל של המורה.

אז עכשיו אתה מאשים את חוסר המזל שלי בזה שנחתכתי? נכנסה המורה לדברי שנינו. אתם שניכם ברנשים שחושבים שאני אשב כאן ואמלא פי מים בזמן שאתם מגדפים ומעכירים את מעשיי. אתם שניכם, זוג צמד חמד ברנשים, לא מדברים טיפה של אמת. כל אמת מידה של צדק בפיכם מעוותת מיסודה. דבר ראשון זה היה שיעור לשון. אתה התחלת להשפריץ עלי מים בזמן שתיקנתי אותך על שאומרים "בוֹחַרִים" עם פתח תחת ה-ח' משום הנמכת תנועה. ולאחר מכן בועז החל זורק עלי סכינים, לא קלמרים המכילים סכינים, אלא סכינים ממש, ואני מתכופפת ומתקפלת כדי שזה לא יחתוך אותי וכל זה כדי להמשיך להעביר את השיעור באופן שאף תלמיד לא יפסיד אפילו לא מעט מן החומר הנלמד.

זה באמת היה ככה? שאלנו שנינו את המורה.

זה היה בדיוק ככה, ענתה היא.

הנמכת תנועה אמרת?

אכן. הנמכת תנועה.

וואלה. זה מעניין. בית ספר

© כל הזכויות ליצירה שמורות לדניאל אלימלך
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ח סיון ה´תשע"א  
ובכל זאת, כבר היו לך קטעים יותר טובים מזה. גם נונסנס צריך אפעס פואנטה, אני חושב, אחרת...
א´ תמוז ה´תשע"א  
מה עובר עליך? תהיה בריא
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד