בנושא
בכרם
חדשות
 
החיים שלך / רועי בקיא
בביכורים מאז ט´ אדר א´ ה´תשע"א

סוג של תגובה לטור המפורסם "האחריות שלכם" מאת מיכל אהרוני -

 

אל תאשים את מערכת החינוך. אף מורה לא אשם בכך שאתה יושב בפייסבוק או צופה שעות בטלוויזיה. אף מורה לא יכול לפקח על שעות הפנאי שלך. זה התפקיד שלך, החיים שלך.


אל תאשים את הקיצוץ בתקציבי הרווחה. אם לא תחליט לקרוא ספרים גם קצבת ילדים כפולה לא תעזור לך ואף פקיד בביטוח לאומי לא יכריח אתך לפתוח ספר בספריה. זה התפקיד שלך, החיים שלך.


אל תאשים את הקיצוץ בכח האדם במשטרה. אף שוטר לא ייכנס אליך הביתה, או לחצר האחורית בשכונה, כדי לראות מה אתה מכניס לריאות עם החברים. אף שוטר לא יגרום לך להבין שאין דרכי קיצור אל האושר, גם לא סמים. זה התפקיד שלך, החיים שלך.


ולא - אל תאשים גם את ההורים שלך. ההורים שלך יכולים לגרום לבית שלך להיות המקום הראשון אליו חוזרים אחרי כישלון, אבל הם לא יגרמו לך להצליח. זה התפקיד שלך, החיים שלך.


הכי קל זה להטיח האשמות באנשים אחרים. המערכות קורסות, אין הנהגה, כולם מושחתים, לאף אחד לא אכפת. זה הם אשמים: המורים, המנהלים, חברי הכנסת, ראש הממשלה, הפקידות הבכירה, האוצר, בעלי ההון או ההורים.


הכי קל זה לא להסתכל במראה אלא הצידה, להתרכז באחרים במקום בעצמנו. אבל להיות בן אדם פה בעולם זה לא רק חובה, זו זכות. מי שלא יודע ולא מסוגל להתמודד עם הזכות הזו צריך לעזור לו, אבל שקודם כל ינסה לעזור לעצמו.


נכון, ילדים צריכים הורים מתפקדים ונגישים, ומורים רגישים וחכמים, ומשטרה שתעצור פושעים, וגם אוכל, ואווירה שמחה, והרגשה של בית, ושמישהו יכיר לו ריח של אדמה אחרי גשם ראשון. אך ילדים צריכים להבין שהם, ולא אף אחד אחר, אחראים על החיים שלהם.


בעצם, גם מבוגרים צריכים להבין את זה.




הורים חינוך ילדים

© כל הזכויות ליצירה שמורות לרועי בקיא
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י´ אדר א´ ה´תשע"א  
יפה. אבל כדאי אפילו להשקיע ולעשות את זה יותר ארוך, ויותר חד. עם התחלה וסוף מתוחכמים שירחיקו את זה מלהיות פשוט טוקבק אינטיליגנטי. (ואני לא אומר שזה טוקבק, זה יותר טוב).
י"א אדר א´ ה´תשע"א  
הקטע הזה טוב, זה אמור להיות במקום ציבורי, מצחיק שזה בהגדרה של "יצירה".
אבל מצד שני זה נכון להגדיר את זה כיצירה, ניסחת טוב, שיכנעת, נתת עיניין, נושא פופולארי (במובן מסוים).
בקיצור זה קטע טוב, היה יכול להיות באמת יותר ארוך וחד.
יומטוב, תהלה.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד