בנושא
בכרם
חדשות
 
אלרגיות / דניאל אלימלך
בביכורים מאז ח´ שבט ה´תשע"א

ביום שבו הלכנו לשוק כדי לקנות קצת זעתר, גיליתי שאני אלרגי ללוח מחיק. לא לכל לוח מחיק, אבל בוא נגיד שיש לוחות מחיקים שיוצרים לי אלרגיה. בוא נגיד גם שבבוקר אותו היום יצאתי מהכיתה בסוף השיעור הראשון, ובעודי חולף מאחורי המורה שהחל לקפל את חפציו מן השולחן, בדרכו להגיע לחדר המורים כדי לשתות קפה שכל כך רצה כי היה עייף מאד, ובכן, באותו רגע, שפשפה חולצתי את הלוח מאחוריו. לא מחקתי מילים או ציורים, אז לא ניתן לומר שהאלרגיה היא לטוש מחיק, אלא נגעתי אך ורק בלוח. נקודה. אל תתחכמו. אני אלגי ללוח מחיק.

נעצור כרגע כדי להבין שקנינו זעתר כי רצינו לשים בחומוס. חבר שלי טוען שחומוס טוב יכול לעלות דרגה. לעלות דרגה?! אני שואל אותו, והוא נשאר בשלו ואומר, כן, ממש כמו בצבא בטקס מכובד עם נאומים ונציגי חיילים ונציגי מפקדה והורים מתרגשים, ואמהות בוכיות. ובמטאפורה הזו, החומוס הטוב והמדהים, מגיע לדרגת מושלם רק בשלב שמוסיפים לו זעתר ושמן זית ומעט שום גבישי. אני לא יודע אם אני מסכים איתו, אבל לא ניתן להתווכח איתו. זאת אומרת אפשר להתווכח אבל לא תצליחו לנצח. אתם פשוט תמצאו את עצמכם מחברים אטבי כביסה לתנוך האוזניים שלכם, ומושכים בכל הכוח לכיוון העיניים הנגדיות. יש איתו התערבויות מוזרות.

ואם נחזור לסיפור הלוח, מהרגע ששפשפתי בחולצתי את אותו לוח מחיק ארור, תקף אותי שיגעון התעטשויות. התעטשות אחרי התעטשות אחרי התעטשות. כשהמורה שהיה בדרכו לקפה בחדר מורים ראה אותי בהתקף, הוא המליץ לי לא ללכת יחף בבית, ואמר שאם אני אנשום שורש סלרי מאודה, ההתעטשויות יפסקו מיד.

אז כשהיינו בשוק כדי למצוא זעתר, חיפשתי גם שורש סלרי כדי לאדות אותו לתוך האף שלי. ומה אני אגיד לכם? היום, במבט לאחור, כשאני יושב פה בגהנום וכותב לכם את הסיפור, אני כבר יודע שאני אלרגי לשורש סלרי. אבל אז לא ידעתי. מאוחר מדי.

אגב, ממש חם פה. נראה לי שאני אכנס לבריכה.אלרגיות. מונולוג

© כל הזכויות ליצירה שמורות לדניאל אלימלך
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ג שבט ה´תשע"א  
ואו, לא הבנתי הכל אבל זה פשוט קטע קסום קסום קסום ומתוק כ"כ. פשוט התלהבתי.
ז´ אלול ה´תשע"א  
עם כל הקידמה, הטכנולוגיה, הפיתוחים החדשניים ובלה בלה בלה- עדיין משתמשים בלוחות עם גירים?

אולי זה ישמח אותך.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד