בנושא
בכרם
חדשות
 
והצלחת עם רעך כמוך / 10 אצבעות לדוד
בביכורים מאז כ´ סיון ה´תש"ע

"והצלחת עם רעך כמוך...
התכנית האקדמית היחידה בישראל, המותאמת לצעירי הציונות הדתית..."

היה זה היום הראשון של הסמסטר. שׁמַרְיָה עשה את צעדיו הראשונים בקמפוס ההומה, כל צעד מערער מחדש את קצב פעימות ליבו, מגרד עוד קצת את ביטחונו העצמי שהיה פגום ממילא.

"אין מה להילחץ", ניסה שׁמַרְיָה להרגיע את עצמו, נעזר בעובדה שנתקל בדרכו בכמה פרצופים מוכרים.

הייתה זו שעת בוקר מוקדמת, והמדשאות נשטפו באור שמש בוהק. בין הקהל הרב שגדש את הקמפוס הבחין שׁמַרְיָה בכמה צעדים מהוססים, וחיוכים מבוישים של התחלות. האבחנה הזאת עודדה אותו, הזכירה לו שהוא לא היחידי שעבורו זהו היום הראשון.

הוקל לו. הוא הלך לשירותים, וביציאתו התעכב ליד הכיור השוצף. המים הזורמים נעמו לו, והוא העביר את ידיו הרטובות על פניו. מגע כפיו הנוטפות מים על עור פניו הציף אותו תחושת רוגע מענגת. הוא זרק חיוך מלא ביטחון למראה ויצא.

שׁמַרְיָה החל לשוטט בחוסר מעש במסדרונות המוארים, כשלפתע מבט אקראי בשעון הזכיר לו שהוא מאחר לשיעור הראשון.

ושוב הבהלה הזאת, וניצי זיעה מחליקים במורד פניו. הוא רץ, תועה בין מסדרונות ומעברים שמעולם לא ראה, עיניו רצות אף יותר מהר ממנו מחפשות אחר החדר הנכון.

הנה זה. שׁמַרְיָה עמד רגע דומם מול הדלת שכל כך חיפש. הוא סידר את שערו בתנועה אגבית, ולאחר מכן ניגב שאריות זיעה סוררות מלחייו. הוא המשיך לעמוד שם, מנסה להחזיר את פעימות לבו לסדרן, להדחיק שאריות מבוכה.

שׁמַרְיָה הרכין את ידית הדלת בחשש, נכנס לְחדר מלא במראות, התיישב ליד מראה עם מסגרת עץ כחולה והחל לסכם בחרדת קודש.סיפור קצר ציונות דתית

© כל הזכויות ליצירה שמורות ל10 אצבעות לדוד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ב סיון ה´תש"ע  
הכותרת תפשה את תשומת ליבי מאוד, והחלטתי להקדיש זמן מה לקרוא, אבל לאכזבתי הרבה לא מצאתי פה את שביקשתי - פואנטה, רעיון, כיוון, ומה שיותר עיצבן - לא מצאתי את הקשר בין הכותרת והפתיח לסיפור עצמו.
(התיאורים שלך ציוריים ויפים, ואולי היו מתאימים לשיר, אבל גם הם לא מקדמים את הסיפור. גם בשיר הם לא יספיקו כשלעצמם, אלא שבשיר הם היו יותר משמעותיים).

המצליח עם אנשים שאינם רעיו בעליל.

גדי.
כ"ד סיון ה´תש"ע  
שלום גדי.
קראתי את תגובתך מס' פעמים בניסיון לקחת אותה לתשומת ליבי, אך אחרי כמה קריאות חוזרות הבנתי שפשוט לא הבנת את הסיפור.

תודה רבה על הביקורת, בכל מקרה : )
דוד.
ד´ אלול ה´תש"ע  
קצת היה לי חבל שהפואנטה הגיע רק בסוף, אבל בהחלט חדה ודוקרת.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד