בנושא
בכרם
חדשות
 
זה לעומת זה / חגי נוימן
בביכורים מאז ז´ אייר ה´תשס"ט

צוייר בשנה שעברה

יום הזיכרון יום העצמאות

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחגי נוימן
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ז´ אייר ה´תשס"ט  
צחקתי עמוקות.
ז´ אייר ה´תשס"ט  
חח גדול!
ז´ אייר ה´תשס"ט  
אויש, חגי.

ההתחלה שלך נהדרת. אמנם לא כ"כ ברור שהמקל הירוק הוא חלק מהאוטובוס, ולכן, לא מבינים שצורי ונעבכמאן נמצאים בתוך אוטובוס, אבל מבינים בגלל המושבים. גם הרקע הכחול של השמים מקשה על ההבנה, אולי היה אפשר לצייר חלונות במקום.

הקטע שהעצים שמים אב"ך, ושהערסים במשבצת השישית מגמגים קטעים של הרב קוק - שופך מצחוק, ממש. צחקתי בקול רם מול המחשב. גם הבנייה הכפולה של המשבצת השלישית משכנעת מבחינת הבעות הפנים, למרות שלא זיהיתי את הסרט, ככה שאני מניח שהנאה מסויימת נחסכה ממני. עם זאת, לא הצלחתי להבין את הבחירה במשפט "על שעון פיוג'י - שמעת" כדי לייצג את הסרטים, שמה שבחרת להציג בהם הוא שהם "לא מוסריים". אם היית בוחר להציג אותם כ"מטופשים", אולי זה היה מתאים יותר.

אבל הפספוס הגדול לדעתי הוא החלק השלישי של הקומיקס, השורה התחתונה. הבעייה איתה - ובכך אני מתכוון בעיקר לפאנצ'ליין, שהוא עיקר השורה, כפי שהוא בא לידי ביטוי במשבצת האחרונה - היא שהיא פותחת חטיבה חדשה שלא קשורה לכלום. דיברת על יום הזיכרון ויום העצמאות, ואז סיפרת לנו בדיחה על דייטים. זה מצחיק בתור בדיחה צדדית בין חברים, אבל לא בתור קומיקס, שנדמה לי שהוא מוגש בחתיכה אחת.

לכן אני מרגיש שיש פה פספוס אדיר, כי היו לך פה כמה קטעים חזקים בהחלט.

קובי.
ז´ אייר ה´תשס"ט  
אה, וגם הפרצופים של שאר הנוסעים באוטובוס נהדרים. יפה שאחד הנוסעים סותם את אפו - ומי שקרא קומיקסים אחרים שלך, זוכר שנעבכמאן לא מריח טוב - ואז, כשאותו נוסע מקיא, זה מקבל משמעות כפולה, כי זה אומר שהוא גם נגעל מבלבול המוח שלו.
ז´ אייר ה´תשס"ט  
אהבתי גם את האמירה הכוללת ובעיקר את תשומת הלב לפרטים הקטנים שברקע. כל זה שואב אותנו אל הסיטואציה, העושר, הצבעים, הדמויות, הבעות הפנים...

אחלה סגנון.
שבת שלום!
ז´ אייר ה´תשס"ט  
קובי,
הבדיחה בסיום היא בכלל לא על דייטים. הבדיחה בסוף התחילה מההתחלה: נענבעכמאן כל הזמן שוצף וקוצף נגד יום העצמאות ה"ריק", ובעצם כל המגמה שלו בזה היא להביע את אהבתו ליום הזיכרון ה"שקט" וה"עמוק". חוסר תשומת הלב שלו לעובדה שמדובר ביום ז י כ ר ו ן מתפוצצת בסוף: לא סתם הוא לא יביא דייטים להר הרצל - זה בית קברות. זה יום עצוב. בהאהבה שרוחשים לו יש משהו מעוות.
לגבי האוטובוס: הבנת שזה אוטובוס אז דיי. אפילו הוספת פירושים שלא חשבתי עליהם (להקיא מהשיחה... אתה אולי מסוגל להקיא ממילים...). אני לא בטוח שחלונות היו עדיפים, אבל אולי.

ולגבי הסרט: תראה (את הסרט) תבין. זה דווקא מצויין... "גבעת חלפון אינה עונה", פעם הבאה כשיבוא אודי ליאון...
עאלק...
(;
ט´ אייר ה´תשס"ט  
שימת לב לפרטים הקטנים בציור.
ההכנסה של בועית הערסים לזה שמימין טובה.

אבל עדין יש לי תחושה של עומס בקומיקסים האלה,
ואתה מתעקש לא לנסות לעשות רווחים.
(כן זה משנה שעברה ראיתי. צריך כל הזמן לצייר! איפה דברים חדשים? ) :)
בכל מקרה אם לא אוהבים את התוצאה, וכיוון שאתה עובד כבר עם המחשב, אין בעיה לגזור את הקוביה ולהדביק אותה צמוד...
ט´ אייר ה´תשס"ט  
אבל הכי אהבתי - את התמונה של הערסים קוראים באורות הקודש! אחד המצחיקים..
גם העצים עם המסכת אב"כ זה רעיון מצויין כל שוט בקומיקס הזה מלוטש- אוהב!!
ג´ סיון ה´תש"ע  
חחחחחח
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד