בנושא
בכרם
חדשות
 
משלוח מנות לאמאל(ה)2! / גמדענק4
בביכורים מאז ג´ אדר ה´תשס"ט

 

(תרגיל בכתיבה)

מה המקצוע שלי? אני שַׂחְשֵׂחָנִית.
מה אתם נועצים בי עיניים תמהות. אני שחשחנית, לא שמעתם אף פעם על המקצוע הזה? ש-ח-ש-ח-נ-י-ת. אני מטפחת שיחים.
מה השאלה המטופשת הזו, מה העבודה שיש בזה? יש המון עבודה. הרי השיחים כה שונים אחד מהשני. הנה, לדוגמה, השיח הזה- ירוק, גבעול זורם, שורשים נטועים באדמה. זה דוגמה לאבטיפוס שאני קוראת "שיח נשי". אל תחמיצו פנים; המושגים שלנו, השחשחניות, אולי נשמעים קצת מוזרים לאוזניהם של אנשים שלא רגילים למקצוע. אבל כשנכנסים לנראטיב, מתרגלים.
הנה עוד דוגמה- רואים את השיח הזה? הוא "חולה" על הגששים, לכן קוראים לו שיח גברי ("שיח שייקה" פשוט לא מצלצל טוב, אתם מבינים). אז אני צריכה לטפל בשיח הנשי, וגם בשיח הגברי, זו עבודה קשה מאד.
מה קשה בזה? כל מיני דברים. לדוגמה, משום מה כל שיח גברי חובב ביותר פירות הדר. כן, כן, הדר. אולי זה קשור לנטיה שלו לפלח את כל העולם לפלחים. מכאן מופיע רצון שלהם לכפות על כולם להפוך גם להיות פירות הדר. זה תהליך מאד מסוכן, שמדכא את כל השיחים האחרים. אנחנו מכנות אותו "הֲדָרָה", ומנסות לאתר אותו בזמן, לפני שהתופעה תתפשט הלאה מעבר לגדר של הגינה ותהיה בעיה בין-מגדרית.
או השיח הזה, לדוגמה. שיח מיוחד מאד. הביאה אותו איזה משפחה מרוקאית שבאה מפטרה שבירדן. דווקא משפחה טובה: משפחת רָבָּאנִי קוראים להם. לכבודם אנחנו מכנות אותו "שיח רבני".
עכשיו, לשיח רבני יש בעיות משלו, והסיכון שהוא ינסה למָדֵר את שאר השיחים גדול אפילו יותר מזה של השיח הגברי, עד כמה שהדבר אפשרי. יש לי חשד שמקום המוצא שלו גורם לזה: בשל העובדה שהשיח הרבני בא מפטרה, יש לו נטייה מובהקת לבנות חברה שמשליטה את אורח המחשבה של פטרה על שאר השיחים, מה שנקרא חברה פטריארכלית.
אני בטוחה שמחקר מעמיק בפטרה יעזור לנו להתמודד עם הבעיות שמעורר השיח הרבני. הבעיה היא שלא הצלחתי למצוא מספיק אנשים שהנושא יעניין אותם דיים כדי לבוא איתי. היחידים שבאמת מעוניינים הם אותה משפחת רבני הזכורה לטוב, אבל הם מאד חוששים לחזור לפטרה.
אבל אני לא מתייאשת. אולי יש כמה קרובי משפחה של משפחת רבני שלא חוששים. יש לי תכנון לפרסם בעיתונות המקוללת (קרי: הנאורה) מודעה לחיפוש חברים למשלחת. משהו כמו:


"למסע מחקר בפטרה
דרושים רבנים אמיצים"הוצאה מהקשר פמיניזם שיח

© כל הזכויות ליצירה שמורות לגמדענק4
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ג´ אדר ה´תשס"ט  
אני יודעת מי זהדרושים רבנים אמיצים!!!
ג´ אדר ה´תשס"ט  
משעשע ביותר.
הייתי רוצה לראות את זה מתפתח עוד.
ממש נהניתי!
ג´ אדר ה´תשס"ט  
קצת חסר בקטע בסוף עם העתנות.
ד´ אדר ה´תשס"ט  
נהניתי מאד.
[וגם לי נדמה מאד שאני יודע מי זה.]
ט"ז אדר ה´תשס"ט  
יכול להיות שעוד לא הגבתי לזה?!
והרי זה המשלוח מנות שהכי אהבתי השנה - ואחת ההברקות הקומיות הקטלניות ביותר שלך (שלא שמעתי בזמן אמת... אוי, הריחוק)! וההסבר שלך בשרשור אפילו משבח את זה.

שחשחנית, הדרה, ובעיה בין מגדרית, ללא ספק יזכו למקום של כבוד על מסך הפלאפון שלי...

נהנה לקרוא שוב
נחשון
כ´ סיון ה´תשס"ט  
מבריק בכל קנה מידה. כל אסוציאה שקולה כזהב. מעולה.
ח´ אדר ה´תש"ע  
מעולה!
ח´ אדר ה´תש"ע  
מבריק ומלוטש היטב. אהבתי מאד!
ח´ אדר ה´תש"ע  
עכשיו אתה *חייב* לשלוח למישהו גם השנה, אחרת איך יהיה להם בשנה הבאה מה לשים ב-"שווים"?
ט´ אדר ה´תש"ע  
אני פוחת והולך
י"ב אדר ה´תש"ע  
נשוי באושר

בוה הא הא הא הא!


(מי פוחת והולך, מי?)
י"ב תשרי ה´תשע"א  
נונסנס אקטואלי במיטבו.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד