בנושא
בכרם
חדשות
 
רצוף אהבה V - ט´ / אסף להד
בביכורים מאז י´ כסליו ה´תשס"ט


"טוב, בואו נראה מה יש לנו עד עכשיו", פתח ישראלי את הכינוס בדירה שלנו ברומא.

בכינוס היו נוכחים כל חברי היחידה: ישראלי, אלי, גלעד, הילה, נועה, שיר, ברק, ליעד ואני. לאחר שעקבנו אחרי אורי אל שערי השגרירות האמריקאית ברומא, ומשחלפו שעתיים לערך בהן לא ראינו אותו עוזב את המתחם, התקשרנו אל ברק שהורה לנו לחזור חזרה, בפקודת ישראלי.

"יש לנו נציג מוסד ברומא אחד, שתמונות שלו מסתובבות להן במשרדו של השגריר העירקי ברומא", פתח אלי, "יש לנו חבר של שיר אחד, שמסתובב עם נציג המוסד ונכנס לתוך השגרירות האמריקאית למספר שעות".

"ויש לנו פלשתיני, איש פתח, שנפגש עם שניהם", הוסיף ברק, כשהוא מחזיק בידו פלט מדפסת ובו זיהוי של הזר השלישי.

"מתברר שהזר הוא חילמי זועבי, יליד הכפר נעורה שליד עפולה. בשנת 1962 הסתנן לרצועת עזה ומשנת 1975 הוא פעיל בולט בתנועת הפתח. הוא מתגורר כיום בעיראק ומנהל הוצאה לאור שיש לה גם סניף בקהיר", פירט ברק את כל המידע שהיה בידי קהילית המודיעין אודות הזר השלישי.

"זה מסביר את העובדה שמיד לאחר הפגישה, הוא נכנס לשגרירות העיראקית", השלימה הילה חלק מן התצרף (פאזל), באמצעות המידע שגילתה עם אלי במעקב שניהלו אחרי הזר.

"יש לנו גם זיהוי לגבי אורי", הכריז ברק, למקרא פלט המחשב הנוסף. "המדובר, לא פחות ולא יותר, מנציג הסי. איי. אי, שירות הריגול האמריקאי, ברומא. שיר, לא ידעתי שאת מסתובבת עם מרגלים..."

"שיר, את תאלצי לעבור תחקיר מפורט על כל ההיכרות הזו", הבהיר ישראלי באחת. "לאחר התחקיר יוחלט לגבי המשך התיפקוד שלך ביחידה". שיר הנהנה בראשה בהסכמה.

"אז מה לעזאזל עושה נציג המוסד ברומא, עם נציג הסי.איי. אי, ועם מחבל ידוע, באמצע בית קפה ברומא", שאל גלעד, בסוג של הכרזה.

"זה דווקא די הגיוני שנציג המוסד ברומא - יהיה בבית קפה ברומא", עקצה אותו ליעד.

"מה את אומרת", ענה גלעד, נעלב.

"ליעד צודקת", הוסיף ישראלי לפני שתתפתח מריבה חסרת פשר, "קשרים בין נציגים של סוכנויות מודיעין של מדינות ידידות הם דבר מצוי. זה דווקא די הגיוני שנציג המוסד ברומא, יהיה בבית קפה ברומא, עם נציג הסי. איי. אי. ברומא".

"אז מה עושה כאן ה"חילמי שועבי" הזה?", שאל גלעד.

"חילמי זועבי", תיקן ברק.

"ואיך משתלבים בסיפור הזה, כל המסמכים שגילינו בשגרירות העיראקית, העוסקים בחומרים לייצור נשק כימי", הקשתה ליעד.

"זה בדיוק מה שעלינו לברר", ציין ישראלי. "מכל מקום, בשלב הנוכחי, אנחנו נשמור על מידורו של כל המידע הזה. אתייעץ עם מכרים שלי בגורמי המודיעין, ונראה כיצד להמשיך מכאן", סיכם.אהבה רומן

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"א כסליו ה´תשס"ט  
תודה רבה לך

מחכה להמשכים
י"ז כסליו ה´תשס"ט  
מה עם עוד פרק?..
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד