בנושא
בכרם
חדשות
 
על סף תהום - פרק 5 / א ב י ח י
בביכורים מאז ד´ חשון ה´תשס"ט


הזיעה ניגרה ממצחו של מייקל, והוא הרגיש שעוד מאמץ קטן מצידו של הרגל על דוושת הגז, והיא תישבר. אך מכונית הקאדילק לא הראתה כל סימן להאטה. אלכס אפילו לא ניסה להסתיר את העובדה שהוא עוקב אחרי מייקל, רק הסתכל קדימה במבט נחוש ולא דאג להעיף מבט לכיוון התמרורים.

מרדף המכוניות נמשך.

מד הדלק הראה למייקל הנחרד שהדלק במכונית הולך ואוזל, ובעוד כמה דקות היא תיעצר לחלוטין.

"דווקא היום?..." התרגז בשקט, ונזכר בכעס שהזכיר לעצמו עוד בתחילת היום לדאוג למלא דלק. כעת כבר לא יוכל...

מספיק לשקוע ברחמים עצמיים, הוא ניער את עצמו. לא אכפת לו מחייו, ממילא נראה שהיום יגיע סופו, אבל עליו לפחות להספיק להביא את התיבה למקום מבטחים...

הוא התבונן שוב במראה כדי לראות את האדם שישב ליד אלכס רומנוב בקאדילק.

תוך רגע זיהה גם אותו. זה היה זְ'לוֹבּ דיאקוֹב. מייקל צמצם מעט את עיניו ונתן לפלשבק להשתלט עליו, הוא מוכרח להיזכר בעוד פרטים... ז'לוב דיאקוב...

"וזה ז'לוב דיאקוב. אין לו הרבה מוח," חייך רונלד באותו יום שבו התקיימה הפגישה הדיסקרטית בביתו של מייקל, "אבל גם הוא מבוקש אצלנו, ב-CIA."

"אין לו הרבה מוח?!" התפלא מייקל, "והוא חלק מהסוכנים הרוסיים בארגון ההוא?!"

רונלד צחק את צחוקו החינני והניע את ראשו לימין כדי להסיט קְווּצַת שיער בלונדינית ארוכה מעיניו. "ה'ארגון ההוא' הוא ה-DOI, ארגון רוסי עצמאי בעל ארבעים אנשים לערך, אבל אסור לנו לזלזל בערכו כלל וכלל. ובניגוד לדעה הרווחת שסוברת שבשביל ארגונים כאלה צריכים אנשים עם שכל בקודקוד, ה-DOI הרשה לעצמו לחפש בעיקר טיפוסים בעלי כוח פיזי רב ושונאי אמריקאים, בלי דרישות נוספות."

"זה ממש מוזר," תהה מייקל.

"טוב, גם בעיניי זה היה מוזר בהתחלה... עד שהסוכן החשאי המצוין שלנו הצליח להשתחל לתוכם לגמרי."

"אתה רציני? יש אצלם מרגל של ה-CIA?!"

"בטח, זה לא היה קשה במיוחד. ג'ים דווקא ידיד טוב שלי. ואז, אחרי שהוא נכנס לארגון, התחלנו להבין איך נוסדה הסוכנות הזאת בעצם; ומה גרם להקמתה... אבל לפני כל זה, חשוב שתדע ממי להיזהר במיוחד."

רונלד הוציא מתיקיה חומה תמונה של אדם גבוה, בעל עיניים שחורות ופיקחות, עם שיער שחור קצר ופנים חסרי הבעה.

"הרוסי הזה הוא ראש ומקים ה-DOI. שמו דימיטרי סְלוֹבְסְקִי. לאחר עוד כמה בירורים, הסתבר שהשם DOI לא מרכיב מושג כלשהו, אלא באופן שטחי לגמרי - אלו ראשי תיבות של שלושת מקימיו."

"אז D מייצג את דימיטרי?"

"אתה קולט מהר, מייקל. האות דִי אכן מייצגת את דימיטרי. אבל עדיין לא הצלחנו להבין מי אלה O ו-I, ג'ים פשוט מעולם לא היה במגע כלשהו עם יותר מדי סוכנים כדי לברר זאת. למעשה, חוץ מדימיטרי עצמו, ג'ים נפגש רק עם סוכן אחד או שניים. אבל זה לא הפריע לו בכלל לעשות להם בלגן במִפקדה."

"המפקדה?"

"נו, בניין המַטֶּה שלהם..."

"אבל אני לא מבין, רונלד! למה ה-DIO הזה מהווה איום בשבילנו בכלל?! ה-CIA

הוא ארגון כל כך גדול ויש לו הרבה יותר אמצעים מאשר איזו התאספות עלובה של ארבעים איש שקוראים לעצמם סוכנות..."

"ה-DOI הוא הארגון הכי מסוכן כרגע בשביל כל ארצות הברית," קבע רונלד בשקט.

"אפשר בבקשה להבין למה?" התלהט מייקל בחוסר-סבלנות.

הייתה שתיקה של כמה שניות.

"נשארת בדיוק אותו דבר," סנט רונלד במייקל והסביר בחיוך נאנח, "חייב תמיד לדעת הכל עד הסוף."

"כזה אני," השיב מייקל בעקשנות.

"בסדר, אני רואה שאין לי ברירה..." רונלד הסתובב ופנה לחמשת שומרי-הראש ששהו איתם בחדר, "החוצה."

שלושה יצאו בהכנעה, אבל שניים נשארו איתם בנאמנות.

"זה יהיה קשה," לחש רונלד למייקל. הוא הוציא מהתיק שלידו זוג אוזניות אוטמות ומסר אותם לשני השומרים הענקים. הם הרכיבו אותם עליהם, והמשיכו לעמוד במקום.

"הם לא שומעים כלום עכשיו, זה בדוק," הנהן רונלד בסיפוק.

"אתה רוצה להגיד לי שאתה באמת סומך על אוזניות עלובות בנושאים החשאיים האלה?!" השתגע מייקל.

"היי, תירגע," נשען רונלד בשלווה על כיסאו, "בכל מקרה התכוונתי לדבר בקודים."

« « «

צפצוף המכשיר הסלולארי של מייקל הקיץ אותו מהרהוריו. הוא גער בעצמו בפעם המי-יודע-כמה על כך שהוא מרשה לעצמו לשקוע בהרהורים בזמן שחייו נמצאים בסכנה. 'בעצם גם חיי ארצות הברית כולה,' חשב ופזל לכיוון התיק שלו.

הוא התבונן סביבו. היכן הוא? מרוב מחשבות, הוא אפילו לא שם לב לאן הוא נוסע!

והסלולארי המטריד לא מפסיק לצלצל! בלי לחשוב מה הוא עושה, מייקל לחץ על כפתור המענה ולא אמר דבר. שביעות רצון מירבית נבעה מקולו החלקלק של אלכס רומנוב בשעה שאמר, "אני מתבונן בך עכשיו ולא מבין האם זו טיפשות אמיתית של אמריקאי או שמא טעות גורלית שנבעה מחוסר תשומת לב. בכל מקרה, שלום ולא להתראות לך, מייקל רוס, מפני שכרגע חרצת את גורלך במו-ידיך. אתה הובלת את עצמך לכאן. בהצלחה בהמשך הדרך." והשיחה נותקה בידי אלכס המצחקק.

מייקל התנער בזעם והביט סביב. השלט שנשקף בשמשת רכבו הורה על הכניסה לעיירה ג'ורג'טאון. למה לכל הרוחות נסע דווקא לכאן? ומדוע אלכס כל כך מאושר?

הוא תהה לאיזה כיוון עליו לפנות כעת כדי להגיע כמה שיותר מהר לוירג'יניה, אל בניין המטה של ה-CIA, כשלפתע מכוניתו של אלכס כמו נדחפה עליו מאחור והכריחה אותו לפנות למסלול מסויים. 'לאן?' הוא סינן בחוסר אונים והעיף מבט לשלט הבא, שבישר באותיות גדולות "נהר הפוטומק".

מייקל דפק את ראשו בהגה והסתכל קדימה. הפורשה הכסופה ירדה מן הכביש, והמשיכה לנוע על משטח חול ואבנים. הקאדילק לא היססה והמשיכה אחריה. כשצמצם מייקל את אישוניו, נחרד לראות מפל גדול ורחב שגעש וסחף כל מה שנפל אליו משביל האבנים. הוא ידע היטב שבשבילו זה הסוף. אלכס גרר אותו דווקא לגבול העיר וושינגטון כדי שיוכל לחסל אותו בשקט ולקחת את התיבה אליו, ומייקל בנדיבותו עוד נתן לו יד חופשית לעניין כשנסע דווקא לג'ורג'טאון. הוא הרגיש איך הדם עולה לראשו באימה, כאילו מין שעון מתקתק בתוך אוזניו ומבשר לו שלא נותר לו עוד הרבה זמן לחיות. לחלוחית עלתה בעיניו. הוא לא יבכה עכשיו, הרהר בזעף ומחה את עיניו ומצחו בשרוולו, אם יהיה צורך הוא עומד למות כמו גבר, מתוך ידיעה ברורה שהקדיש את חייו למדינתו. זה בוודאי מה שרונלד היה מצפה ממנו לעשות. בעצם, ייתכן שרונלד עצמו רמז על כך משהו, באותו יום שהביא לו את התיבה?...

« « «

"טוב, נראה לי שבאמת הותרתי לך די חומר למחשבה, מייקל."

רונלד קם על רגליו באחת, מנענע מעט את מייקל ששקע בהרהורים כבדים על כל מה ששמע היום. היה לו כל כך הרבה מידע להבין ולעכל, ורונלד עוד השאיר לו חבילה של דפי מידע מודפסים - כמובן לא חשובים וסודיים כמו המידע שמסר לו בעל פה.

"אתם יכולים להוריד כבר את הדברים האלה," סימן רונלד לשומרי הראש שהביטו בו במבט מבולבל והבינו רק כשהוריד מאוזניהם את האוזניות שחסמו את שמיעתם עד עתה. "רונלד..." מלמל מייקל. ידו החליקה על העץ החום הקשה והתמים לכאורה ששימש כקופסה חיצונית לתיבה. גם את העץ הזה ייצרו בתנאים קפדניים ביותר, תוך שמירה על צפיפותו ועמידותו ועם זאת על משקלו הקל יחסית.

"כן, מייקל?" הסתובב רונלד.

"תראה, אני... נתת לי משימה שנראית די קלה, אבל בעצם נתת לי... להגן על כל ארצות הברית."

"אפשר לנסח את זה גם ככה," חייך רונלד והתיישב בשנית.

"כן... העניין הוא שאני די... מפוחד..."

רונלד הרים גבה בתימהון, "אתה, מייקל? מפוחד? מי היה מאמין..."

"עזוב אותי," הדגיש מייקל, "אני מפוחד בנושא התיבה."

"אבל כבר דשנו בנושא," אמר רונלד, "יש כאן צעד חדשני שלא נעשה קודם. לתת לאזרח אמריקאי פשוט, לשמור על הדבר החשוב ביותר בארצות הברית, זה... זה..."

"חוסר אחריות?" לחש מייקל וגלגל את עיניו.

"גאוני!" השלים רונלד, "הרי מי יחשוב אי פעם שזה נמצא דווקא כאן? רק האנשים בעלי הדרג הגבוה ביותר יודעים על מיקום התיבה כרגע..."

שומר הראש שליד רונלד התעטש בקול, ורונלד הוסיף בלחישה, "תתעלם מהשומרים, הם חיים ב-CIA, וגם יעברו שטיפת מוח רצינית כשנחזור לשם. אנחנו מומחים לזה."

מייקל בלע את רוקו, "זה עדיין לא העניין. דבר שכזה יהיה חייב להתגלות ביום מן הימים, ואז - מה?"

"אתה דואג יותר מדי," הפטיר רונלד באדישות והוסיף מעט בספקנות, "מי יודע, מייקל, אולי בכל זאת קצת השתנית מאותו מייקל שהכרתי..."

"ואם בכל זאת יקרה משהו כזה?!" מייקל לא הרפה.

רונלד הניח יד על כתפו של מייקל וחיבק אותו. "אם, נגיד, ביום אחד, אולי..."

"נו?!" התרגז מייקל.

"אני מאמין שתדע לעשות את הדבר הנכון. חשוב שתזכור את המוטו: עדיף שלא תהיה תיבה בכלל, מאשר תהיה תיבה אצל האויב."

"עכשיו אתה ברור," הנהן מייקל ברצינות.

"צא מהדיכאון, חבר," גיחך רונלד. הוא התקרב אליו ולחש באוזנו, "נראה לך שלא חשבתי על זה? אסור להראות לחץ ליד השומרים! פשוט תעיין בחוברות המידע שהשארתי לך. דף חמש עשרה, מה לעשות במקרה שהאויב דופק בדלת. הרבה אפשרויות יש לך שם. הכל כתוב בקודים. כתבתי את זה בעצמי."

רונלד התיישר וכחכח בגרונו, מעיף מבט קצר לעבר מייקל המאושר. "מה יש?" הוא שאל.

"לא, סתם," צחק מייקל, "פשוט... חזרת לעצמך."

« « «

"עדיף שלא תהיה תיבה בכלל, מאשר תהיה תיבה אצל האויב..." לחש מייקל לעצמו.

הוא הלביש את רצועת תיק הצד על כתפו, מודע לעובדה שהתיבה נמצאת בתוכו. כעת כבר לא נותרה לו ברירה. זה הצ'אנס האחרון שלו.

« « «

    

אלכס פנה פנייה חדה עם ההגה ותקע מבט שמח בז'לוב שישב לידו.

"היי, תיזהר עם הפניות הרצחניות שלך!" זעם ז'לוב, שאכל כריך בשר בעונג.

"אינך מבין את התוכנית הגאונית שלי, ז'לוב?" צהל אלכס.

"אף פעם לא הבנתי את התוכניות שלך," קיטר ז'לוב ונגס שוב בכריך שלפניו.

"ראש כרוב שכמוך! כיצד אינך רואה?! אני מוביל את מר רוס ידידינו היישר אל מותו. כשנגיע למפל הפוטומק הגדול לא יהיה לו לאן לפנות, המסלול שלו ייחסם, והוא ייאלץ לעצור ולצאת מהרכב בידיים מורמות."

"באמת נראה לך שזה מה שיקרה?" לעס ז'לוב במרץ.

"טוב, הוא עלול להתנגד קצת, יכול להיות שיש לו נשק..." גמגם אלכס ומיד חזר לנימתו החלקלקה, "אז מה! גם לנו יש נשק! יהיה לנו כאן דו-קרב קצר ונחמד, שבסופו גופתו של האמריקאי הארור תצוף הרחק לוירג'יניה אל חבריו האומללים. ואז כל מה שיהיה עלינו לעשות זה לקחת את התיבה אלינו, וכל השאר - היסטוריה!"

"אפשר לחשוב..." סינן ז'לוב מאחורי הסנדוויץ'.

"תמשיך לזלזל, נעל מעוכה! אתה יודע איזה תגמול דימיטרי הבטיח לי על השגת התיבה?! סוף סוף, המשימה שלא הצלחתי בה לפני שנתיים תתמלא!"

"אתם אפילו לא יודעים מה יש בתוך התיבה העלובה."        

"שמת לב שאתה מדבר יותר מדי לאחרונה?" זעם אלכס, "כדאי שתחזור לסנדוויץ' שלך! תיכף כבר תתחיל להגיד יותר ממשפט אחד ברצף! רק שב וצפה יחד איתי במותו של מר רוס... הנה הגענו למפל המים..."

"מה שתגיד..." ז'לוב התעניין יותר בחסה שבכריך שלו מאשר במשימה שהטיל עליהם הבוס הלחוץ.

"תראה, ז'לוב! הוא נעצר! בוודאי אין לו מה לעשות... הוא שוקל את האפשרויות שאין לו... ובעוד רגע נראה אותו יוצא מן המכונית לקרב היריות שבו יסיים את חייו!" אלכס הוציא אקדח משוכלל עם משתיק-קול מנרתיקו וטען אותו בהיכון.

"אני לא רואה אותו יוצא," נהם ז'לוב באדישות.

"זה אמור לקרות בכל רגע," התרכז אלכס, וקמטים של ציפייה הופיעו במצחו. לפתע מכונית הפורשה התניעה שוב ברעש גדול. "מה - מה - מה הוא עושה?!?!" נלחץ אלכס.

המכונית החלה לנוע בביטחון גמור והגבירה את קצב המהירות.

"אם אתה שואל אותי..." לחש ז'לוב בגיחוך, "זה נראה כאילו האמריקאי החליט..."

"אבל לא שאלתי אותך!" הזדעק אלכס בעיניים קרועות לרווחה, "הצעד הזה לא נכלל בתוכנית!"

המכונית נעלמה לרגע מן העין מאחורי תלולית חול קטנה. אלכס יצא מן הקאדילק בבהלה כדי לראות האם מה שהוא רואה לנגד עיניו אכן נכון ולא תעתוע דמיון, אבל כל מה שהספיק לראות היה את הפורשה נגלית שוב לעיניו וצוללת בתנופה אל תוך נהר הפוטומק האדיר, שוקעת לאיטה... לנצח.


המשך יבוא בעז"ה...



סיפור בהמשכים על סף תהום

© כל הזכויות ליצירה שמורות לא ב י ח י
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ז חשון ה´תשס"ט  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד