בנושא
בכרם
חדשות
 
רצוף אהבה V - ז´ / אסף להד
בביכורים מאז ל´ תשרי ה´תשס"ט

 

"זה כתוב בגרמנית", פסק קובי, נציג המוסד ברומא, מיד לאחר שראה את המסמכים שהבאנו, "אני אעביר את זה לתרגום"

"זה בסדר", אמר ישראלי, "ההוראות שלנו הן ששום דבר לא יוצא מהיחידה הזו החוצה. וחוץ מזה יש לנו את כל המפענחים שאנחנו צריכים, נכון ליעד?"

ליעד הסמיקה קלות, ובהיסוס מה נענעה בראשה לאישור.


"טוב, אז מה יש לנו?!", שאל ישראלי את ליעד ברגע שנכנס לסלון, אחרי שנפרד מקובי.

קובי כנראה, טרם הבין שחשדנו בו כי הוא עובד כסוכן כפול, והמשיך לשחק איתנו במשחק שלו, וגם ישראלי שטרם קיבל הוראות מהרמטכ"ל איך לפעול בסוגיה זו - המשיך לעבוד איתו תוך שהוא מכפיל אותו למעשה פעם נוספת.

"נראה שיש לנו אספקה קבועה מגרמניה לעירק של אמצעים ליצור נשק כימי", נסחה ליעד את כל התורה על רגל אחת.

"שיר, מה דעתך?!", שאל אותי ישראלי.

"זה נראה לי קצה חוט", אמרתי, והוספתי, "אבל, לטעמי, צריך להמשיך ולחקור במהירות את כל הסיפור הזה".

"יכול להיות שזהו קצה החוט שהיה חסר לחטיבת המחקר, בכדי לאתר את מחסני הנשק להשמדה המונית שיש להם", אמר ישראלי, ואחר הוסיף, "כרגע, אין לנו מה לעשות בעניין, חוץ מאשר להמתין ולקבל הוראות מהבית. בינתיים, נשמור את תוכנם של המסמכים בסוד בתוך היחידה שלנו, וגם את החשדות שלנו כלפי קובי".

ליעד ואני הנהנו בהסכמה.


בדיוק, ברגע זה התפרץ ברק בריצה, "יש לי אליך שדר אישי מהרמטכ"ל ", קרא, ונפנף לעבר ישראלי בפיסת נייר שהחזיק בידו.

ישראלי עיין בתכתובת, ומשהרים את עיניו מהנייר, הודיע, "צר לי, אבל הטיול ברומא יאלץ להדחות לו בינתיים. אנחנו צריכים לשבת לקובי 'על הזנב', ולראות לאן הוא יוביל אותנו".

"ליעד ושיר, קחו כסף, רוצו אחרי קובי ותראו להיכן הוא הלך. תקפידו שלא תתגלו, ודווחו לי. אנחנו נדאג להחליף אתכן בתוך שעה-שעתיים".


ליעד ואני מיהרנו כחץ מקשת. למזלנו, היינו ערוכות ליציאה לטיול בעיר. כך יצא, שבתוך חצי דקה היינו בדרכנו בעקבות קובי.


*  *  *


לא היינו צריכות לרוץ, כי משיצאנו מדירת המסתור בה התגוררנו, ראינו את קובי כשהוא נכנס לתוך מונית חולפת. מיהרנו לעצור מונית נוספת, ובאיטלקית רצוצה ביקשתי מנהג המונית, לעקוב אחרי המונית שלפנינו. נהג המונית שהיה בטוח כי לפניו שתי בחורות העוקבות אחר החתיך המקומי, וחיש קל הדביק בנסיעתו את הרכב שלפנינו. למזלנו, קובי לא בחן את התנועה העוקבת אחריו, ועד מהרה הגיעה המונית לפיאצה סנט אוסטאצ'יו וקובי נבלע בבית הקפה המקומי.

נכנסנו אחריו, ועד מהרה ראינו אותו, עומד ליד הקופה ומשלם עבור שלוש כוסות אספרסו. אחר, ניגש קובי לעבר מפעיל מכונת הקפה ("הבריסטה")...

ופתאום, הבחנתי בו ונשימתי נעתקה.


אורי.


מה אורי שלי עושה פה?! באמצע רומא?! הוא אמור להיות עכשיו בארצות הברית.

ומה קובי, שניגש אליו והחל לשוחח עימו, צריך ממנו?! מה קורה פה?!

ליעד, שהבחינה בהתרגשות שאחזה בי, מיהרה ונטלה את ידי ומשכה אותי אל מחוץ לבית הקפה. היינו חייבות למצוא מקום מחוץ לבית הקפה שאיננו נצפה מהבר, אך שיאפשר לנו לתצפת על היוצאים ונכנסים ממנו.


"מה קרה?", שאלה אותי ליעד לאחר שיצאנו ומצאנו לנו מקום תצפית.

"זה אורי", אמרתי, אחוזת הלם.

"מה אורי?", הקשתה ליעד, "את מתכוונת לאורי-אורי?!"

"כן", עניתי, "האיש הזה שקובי נפגש איתו, זה אורי שלי"

"אנחנו חייבות לדווח לישראלי", אמרה לי ליעד. "את תשארי כאן", אמרה, " ואני אגש להתקשר לישראלי. אורי וקובי מכירים אותך ועדיף שלא יראו אותך ביחד, זה עלול לסבך אותך מאוד. תשארי בינתיים כאן, ותוודאי שהם לא נעלמים לנו. הם הזמינו שלוש כוסות קפה ונראה לי שהם מחכים לעוד מישהו שצריך להצטרף אליהם. יקח להם קצת זמן לסיים את הקפה".

אחר, מבלי לתת לי שהות להתווכח, זינקה ממקומה ומיהרה להתקשר לישראלי, ולספר לו על הארועים.


אינני יודעת איך ישראלי עושה את זה, אבל לא חלפה רבע שעה מהרגע שליעד חזרה, ועד שישראלי הגיע אלינו בליוויתם של אלי, גלעד, גיא והילה.

"את בטוחה שאת מכירה אותו?", שאל אותי ישראלי.

"כן", עניתי, "זה אורי, החבר האמריקאי שלי מהזמן האחרון. ועכשיו הצטרף אליהם עוד מישהו שלישי".

"טוב", אמר ישראלי, "אנחנו נצלם אותם ברגע שיצאו, ואחר כך נתפצל: שיר - את תחזרי לדירה, גלעד ואני נעקוב אחרי קובי, אלי והילה יעקבו אחרי השלישי, וגיא וליעד יעקבו אחרי החבר של שיר ".

"אורי", תיקנתי, ומבט נוקב של ישראלי השתיק אותי.

"אחר כך נבדוק מה ההשלכות של ההכרות שלך עם גורם זר באמצע הפעילות שלנו", אמר. "תבקשי מברק שיבדוק את תווי פניהם של אורי ושל הבחור השלישי במאגר הנתונים שלנו, זה שתואם את המאגר בכל קהילית המודיעין".

חייכתי ביני לבין עצמי, למשמע שמו של אורי היוצא מפיו של ישראלי. לא ראיתי כל פסול באהבתי לאורי, למרות הערכתי הרבה לישראלי וליחידה שלו.


לא חלפו שתי דקות וקובי ואורי נראו בפתח, בחברתו של אדם שלישי, כשהם לוחצים ידיים ונפרדים זה מזה - איש איש לדרכו. ישראלי מיהר לצלם את התמונות הנחוצות, העביר לי את המצלמה ומיהר עם גלעד בעקבותיו של קובי. ליעד וגיא פנו בעקבותיו של אורי, ואלי והילה עקבו אחר הזר השלישי. ורק אני, נותרתי על מקומי דקות אחדות עד שוידאתי כי הם פנו והלכו, ורק אז קמתי וחזרתי לדירה.


אהבה רומן

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד