בנושא
בכרם
חדשות
 
בוער בטיט העוון (סליחות) / DRY BONES
בביכורים מאז ו´ תשרי ה´תשס"ט


היאך אהיה ראוי לעמוד בתפילה, עוד שעה, על אדמת פולין, בלילה ראשון של סליחות. אחינו הספרדים משוררים ותוקעים בשופרותיהם, אך כיפוף הגוף הראש והנפש עושות עצמי כשופר, וגרוני שובר ומריע. בתוך טיט העוון וכתמי החטא אבער והריני נשטף כמיהה ורצון, ניגוני שעת רצון ללא מילים שכבר שכחה הוויתי. ישותי נופלת ועולה, צוללת, דורשת ומתחננת, נשענת על זכות אבות שכבר עברה, מתרפקת ומגוננת על נקודה פנימית בכל עוזה, נקודה טובה מצאתי וגחל זה אשמור.  כל פסוק נושף בה, ונימיי דולקים. נשמתי בלהט מבקשת את פניך, ליבי נפרם ורק וידוי וקריאת מידותיך מלחימות תפילה ויכולת. מעוז חיי, ישרני ועשני איש נקי כפיים ואולי אפילו בר לבב.

דווקא פה שורותינו היתרות פותחות צוהר לאבינו מלכנו. ראה, פה בלודז', אזכיר לפניך עתיקי משדיים והרוגים על שמך. עדה זו של אשכנז למדה ייסורים והפכה צרותיה לייחודה מכל העמים. נסתגל עם סגולה ליסורי פוגרומים, רדיפות, גזירות, שמא מכפרים שמא מזככים.מסרו הם נפשותיהם, נפשי כמצייתת נמהרת ומתכוננת להמסר ולמשוך אותי איתה. אליך. רובד ועומק ננסך ונמזג על אותיות.

ריבונו של עולם,

אם אמצא עצמי, אתה לא תמצאני?
© כל הזכויות ליצירה שמורות לDRY BONES
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ז תשרי ה´תשס"ט  
על יצירות כגון זו, וכגון שתי היצירות הנוספות שפרסמת בעקבות המסע לפולין, אבל רואים ששפכת את כל המחשבות שלך ישר אל הכתב, באופן שוטף, ישיר. זה מעביר את התחושה ואת העוצמות.

כדאי, לדעתי, חוץ מזה, לכתוב גם יצירה "מחושבת", מהראש, בפרספקטיבה של כמה שבועות אחרי המסע.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד