בנושא
בכרם
חדשות
 
הרהור של תשובה / נ נ י
בביכורים מאז י"ז אלול ה´תשס"ח

 

בפרוס ימי הרהור של תשובה, גם אני הצטרפתי לחיפושים המתישים אחר התשובה. קלה שבקלות נאמר לי בבואי, ואני בינתיים שוחה במצולות הנפש בקושי גורר את רגלי בתוך הסערה הגדולה שמתחוללת.

תמונות תמונות עולות כנגדי ודורשות תשלומים על עלבונם, וכל תשלום זה לחזור לקופה הראשית, המקום ממנו ברחתי, העדפתי דלת צדדית או חלון נמוך שאוכל להתחמק עם טרף קל בידי. בקופה הראשית מאחורי חלון הראווה שתוף השמש אני נעמד מבקש מהקופאי שיעשה הנחה, אני מראה לו את ארנקי הקרוע ודל השטרות והמטבעות, תעמוד בחלון הראווה שעה ונמחל לך. ובחלון שעון והשעון לא זז וגם השמש שכנגדי לא זזה עד שמישהו עושה עימי חסד ומוריד את המתג של האור.

וכל תמונה מבקשת עלבונה ותשלומה, ואני לא זוכר בדיוק היכן ראיתי את המודעה על המבצע וזה לשונה "מבצע סוף עונה ניתן להשיב בהרהור בלבד" ובאותיות קטנות היה כתוב המבצע מוגבל לשלושים יום בלבד. אך כל הרהור מחזיר אותי חזרה למקום שהייתי לתמונות שהנחתי עמוק במרתף, וגם על זה הן דורשות עלבונן.

באחת הפעמים שעמדתי בחלון ראווה, כאשר כולי מכונס בתוך עצמי, עבר ברחוב המלך בכבודו ובעצמו ואני לא ידעתי היכן לקבור את עצמי. הרי מפניו ברחתי והוא פה מביט בי מחייך אלי בחיוך של חמלה ושל אהבה, נעמד לידי ומחבק אותי וכל העוברים ושבים רואים את זה ושואלים לפשר ההמולה, ואני בוכה בתוך גלימתו המכסה אותי, עוטפת כל נים מנימי נפשי.

ולתום שלושים ימי המבצע אני מקדש את שמך בעולם שתמלוך עלי.


אלול תשובה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנ נ י
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ט אלול ה´תשס"ח  
קצת חסרות לי מילים, כ"כ מיוחד התיאור שלך, כ"כ סוחף ועדין, כ"כ ריגשי, ומנוסח.
רק הסוף, החיבוק הזה, כמה שהוא היה לי ניפלא ברגע הראשון, ברגע השני הוא היה לי הוליוודי.
נסח אותו רחוק מהולווד ככל האפשר, כי שערי התשובה לא נימצאים בגיזרה הדימיונות.

מקסים.
עֹז
כ"א אלול ה´תשס"ח  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד