בנושא
בכרם
חדשות
 
רצוף אהבה V - ד´ / אסף להד
בביכורים מאז ז´ אלול ה´תשס"חבחדרו של השגריר ניגש אלי אל הכספת, אולם זו היתה נעולה. גלעד ניגש אל החלון וכיסה אותו בלוח שחור שהבאנו איתנו מראש, אחר ניגש לשמור ליד הדלת, ומשנתן לי אור ירוק - הדלקתי את האור על שולחנו של השגריר.

אלי הוציא את המצלמות הזעירות שהביא איתו בתיקו, ולאחר ששמנו את הכפפות המיוחדות, התחלנו לעבור מסמך מסמך ולצלם אותם - תוך שאנו מקפידים שלא לשנות את סדר המסמכים.

אחרי השולחן בא תורם של מגירות השולחן אשר חוץ מהראשונה שבהם היו פתוחות.

אלי שעבד עוד לפני הצבא בתור פורץ מנעולים, שיחק עם המנעול הקטן המקובע בתוך השולחן, וזה נפתח בצליל "קליק" שקט.

בתוך המגירה הזו מצאנו את דרכוניהם הדיפלומטיים של עובדי השגרירות, כנראה של כולם. היה שם גם אקדח מהסוג הסטנדרטי שמשתמשים בו שוטרים, רק שבמקרה הזה, המספר הסידורי שלו היה מחוק. במגרה היתה תכתובת עם מס' חברות גרמניות, והיתה שם גם מעטפה מלבנית ובה צילומים של קובי, נציג המוסד ברומא, כשהוא נפגש עם כל מיני אנשים.

התמונות תפסו אותנו קצת לא מוכנים. אלי היה הראשון שהתעשת וסימן לי להיות בשקט, אחר החווה בידיו לעבר ראשנו ואני הבנתי כי הוא מסמן לנו שמצלמות הוידיאו שלראשנו לא מחוברות. אלי הוציא מצלמה שלישית, שלא ראיתי קודם, לקח את התמונות, צילם אותן, והחזיר גם את התמונות למעטפה לפי הסדר וגם את המצלמה השלישית לתיק.

גם הארונות שהיו בצידו השני של החדר לא היו נעולים, אולם כל מה שהיה בהם הסתכם בארון חליפות, שהכיל תצוגה עלובה למדי של ז'קטים.

את ההפתעה האמיתית סיפק לנו דווקא תהליך הטמנת המיקרופונים להאזנה בלשכה, לא רק שגילינו כי עוד כספת, קטנה יותר, מאחורי תמונתו הגדולה של סדאם חוסיין, אשר משום מה נותרה פתוחה, אלא שכאשר פירקנו את אפרכסת הטלפון גילינו בתוכה מכשיר ציתות אחר, מתוצרת ארה"ב.

הגילוי הזה הפתיע גם את אלי שעד עתה היה על תקן של "המפתיען".

הוא צעד לאחור וכמעט איבד את שיווי משקלו ונכנס ל"אזור האסור", המכוסה על ידי קרני האינפרא-אדום. גלעד, בזינוק מהיר מעמדתו, תפס את אלי ואת הטלפון בטרם יפלו בקול רעש.

לאחר שייצב את עצמו הודה אלי לגלעד במנוד ראש, אותי היפנה לעבר הכספת הפתוחה, את גלעד חזרה לעמדת השומר, והוא פנה לטפל ב"שתילת" המכשיר, אך בנקודה פנימית יותר מכרגיל כדי שאם יפתחו את האפרכסת ויגלו את המכשיר האחר, יפספסו את שלנו.


בתוך הכספת הקטנה גיליתי שלל מסמכים, שטרות כסף בערך של מאה משהו, מסוג שלא הכרתי, וזה כשלעצמו אמר שאלו לא דולרים או דינרים.

צילמתי את המסמכים והשטרות.

היו שם גם תרשימים שנראו כמו איזה תיאור של תרכובת כימית, וגם איזה קופסה עם משהו שנראה כמו בורג עבה וקצר, או אולי נפץ - השאלה את מי תשאלו. והיה גם בקבוקון של תרופה עם מזרק לידו ואלי שסיים בינתיים את ההתקנה ונעמד לידי אישר לי בהינהון את מחשבותי, זה היה "סם האמת" הידוע, שאחרי עשר שניות גורם לך לדבר רק אמת, אלא אם כן תיקח קודם את ה"אנטי-סם" שנשאנו בכיסנו.

הוראתו של ישראלי שהועברה בקשר: "תום" - מילת הקוד לסיום הפעולה ניערה אותי ממחשבותי, ולאחר שסגרתי בעדינות את הדלת והסטתי את התמונה חזרה, כיבה אלי את האור, גלעד הפעיל את מכשיר ראית הלילה והסיר את הלוח השחור, ובנסיגה איטית וזהירה יצאנו כלעומת שבאנו, בזמן שאלי יוצא כמאסף, ודואג לסגירת הפתחים שנפרצו על ידו בעת כניסתנו.אהבה רומן

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד