בנושא
בכרם
חדשות
 
רצוף אהבה V - ב´ / אסף להד
בביכורים מאז ג´ אלול ה´תשס"ח


"גבירותי ורבותי, אנו עומדים לנחות בעוד חמש דקות, נא הדקו את חגורות הבטיחות והימנעו מעישון, תודה".

ההודעה הלאקונית הרגילה שלפני נחיתה עוררה אותי מתרדמתי, ישר אל תוך עיניה המחייכות של ליעד.

"אז מה, ישנת טוב?" פלטה לעברי עקיצה מחוייכת.

בכלל, מאז שנגמרו לנו כל הריצות והמסעות אני ישן כמו דב קוטב בתרדמת החורף. בכל מקום שרק אפשר הראש צונח לי. מנקר. אבל הפעם ישנתי כמו מת.

"מה?" בהיתי בה בעיני עגל.

"נו, תהדק כבר את החגורות, או שאתה רוצה שהדיילת ההיא שם תבוא להדגים לך איך מהדקים חגורות?" המשיכה ליעד לעקוץ אותי. הרגשתי כמו מתאגרף ישנוני שעומד מול יריב אנרגטי המקפץ ומתזז מולי, וחובט בי כל פעם מצד אחר.

"טוב, טוב", פלטתי בחצי יאוש, "אני אדחה את ההדגמה לפעם אחרת ואסתפק בחגירת חגורה בלי הדגמות מיותרות".

שנינו ידענו שכזוג אוהבים, או כך לפחות היה עלינו להראות, יהיה זה מגוחך ומושך תשומת לב אם הדיילת החיננית תבוא לסייע לי בהדגמות.

טיסה 384 מלונדון לרומא נחתה ואנו התחלנו לבצע את הצ'ק אין שלנו, עם הדרכונים שלנו.

ישראלי הבטיח לי שהדרכונים הזרים הללו הם אמיתיים ואף אחד לא יעלה עלינו, אבל כבר למדתי על בשרי או ליתר דיוק על עורפי שלא כל מה שישראלי מתכנן שיקרה- באמת קורה בסופו של דבר.


תפקידנו ברומא היה פשוט למדי אם כי מפחיד כשלעצמו. לחדור אל תוך בנין השגרירות העירקית ולהשיג משם מידע לגבי מקום שהותם המדויק של סדאם חוסיין ובני משפחתו בדגש על "יורש העצר" העירקי. מידע שכזה יכול להיות חיוני ביותר אם ישראל תקלע בעל כורחה למעורבות יתר במתרחש במפרץ הפרסי.

מידע נוסף שהיה עלינו להשיג נגע למקורות הנשק הכימי והביולוגי העירקי, אשר היה עיקר הנשק המאיים על ישראל וזאת לאור ההתקפה על הכור העירקי בבגדד אשר קירקע את היכולת הגרעינית העירקית לתקופה של כמה שנים.

לפי המידע שהיה ברשותנו בחר סדאם לשכן את בני משפחתו בעיירה צדדית מחוץ לבגדד, מרחק של מאה קילומטרים בקו אוירי, תוך הכנות לתקופת שהות ממושכת במקום. בכלל, נראה היה שסדאם החליט לייצר מלחמה- יהיה מה שיהיה.

אמנם, רומא איננה פריס אבל משום מה נראה היה לישראלי ולכל הבוסים הגדולים, שזוג אוהבים המטייל מול השגרירות העירקית לא ימשוך תשומת לב רבה.

מה שכן, איפשרו לנו מרחב תימרון גדול בקשר לשיטת החדירה לשגרירות, וציידו אותנו בכל מיני מכשירים מוזרים שמזכירים לך את סרטי ג'יימס בונד, כמו עטים שהם למעשה מצלמות וידאו ועוד כל מיני שטויות.

אלי והילה נחתו שעתיים אחרינו עם טיסה שהגיעה מוינה, וגלעד ושירי- כמה בלתי אפשרי, הגיעו כבר יום קודם בטיסה ממדריד, וכאשר הגענו לדירת המיסתור באחת הפלאצות של רומא כבר חיכו לנו מקרר מלא בכל טוב, ברק ונועה, וגם... ישראלי אחד.

אל תשאלו אותי איך הוא הגיע ומתי, אבל הוא בא מצוייד כמו לפני מבצע החטיפה של אייכמן או משהו כזה. תמונות, תמלילי שיחות עם כל מיני עובדים זוטרים בשגרירות, שגיבשו ביחד את סדר הזמנים של השגרירות העירקית.

"יש לנו שתי אפשרויות", פתח ישראלי את דבריו, "להיכנס ביום יחד עם זרם הבאים לשגרירות, או בלילה בתקוה שנעקוף את כל אמצעי הזהירות".

"אם זה היה לפני כמה חודשים הייתי ממליץ לכם להיכנס ביום עם זרם הערבים שנכנסים לשגרירות", אמר קובי שהוצג בפנינו כראש התא של רומא במוסד, "אבל לאור המצב, ירד זרם הפונים לשגרירות ואתם בהחלט יכולים לבלוט".

"מצד שני", קטע ישראלי את דבריו, "גם אמצעי האבטחה הליליים הוגברו מאז הפלישה מכווית. פחות מחשש מאיתנו, כמו מחשש מהתפרעות של יוצאי כווית וכאלה".

"ככה שבעצם אין לנו כלום", סיכם גלעד את המצב.

"חצי נכון", אמר ישראלי, והוסיף בחיוך, "עדיין יש לי אתכם".

השתררה שתיקה קצרה, אך ישראלי לא נתן לנו זמן מיותר להרהר במצבנו והתחיל לירות פקודות.

"הילה, את דוברת ערבית, לכן אני מעוניין שאת תהיי פעולת ההסחה שלנו מול הזקיף המוצב בשער. סביר להניח שבשלב מסוים השומר יזעיק את הממונה עליו כך שתצטרכי להיות משכנעת".

"אלי, גלעד וגיא, אתם תהפכו בקרוב לנשים מוסלמיות עם רעלה בסיועה של הדס. זוהי רק התחפושת הראשונית שלכם, מתחת אתם תלבשו בגד גוף שחור שיקל עליכם את התנועה אחרי שכבר תכנסו. ברק יצייד אתכם במכשירי ראית לילה כך שלא תשתמשו בכלל באור. החפ"ק שלנו יהיה בבנין השני מהשגרירות, שם אין מיסוך של המכשירים האלקטרוניים. אנחנו נכנסים מהחלון השמאלי בקומה העליונה, שם מצוי משרדו של השגריר והכספת עם המידע הרגיש. נוהל כניסה כרגיל,  אחרי שתכנסו פנימה חפשו דבר ראשון קרני אינפרא-אדום, סביר להניח שהשגרירות מוגנת איתם. מצלמות הוידאו שיהיו עליכם ושאר האביזרים שתשאו יהיו מחוברים אלינו לחפ"ק, ואם אנחנו נרגיש במשהו נודיע לכם דרך האוזניות. אני רוצה כניסה ויציאה חלקים, בלי סימנים ועקבות. אם תתפסו נצטרך לפחות בשלב ראשון להתנער ממכם, אז אף אחד לא נשאר מאחור".

"קובי, ברק, שיר, הדס ואני, נהיה בחפ"ק כעתודה למקרה הצורך. מעבר לזה - שיהיה בהצלחה", סיכם ישראלי את פקודותיו באמירה הנדושה משהו , "כולם לאפס שעונים, בעוד עשר שניות השעה 19:24, ארבע, שלוש, שתים, אחת, עכשיו".


אהבה רומן

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד