בנושא
בכרם
חדשות
 
רצוף אהבה V - א´ / אסף להד
בביכורים מאז ג´ אלול ה´תשס"ח

 


"וכמו שמי שהוא חמוֹר לאהבה לא יחוש מה יחפצו משוררי האהבה בשיריהם הפרטיים... כן מי שלבו ערלה, ומוכרחת להיות כן מפני שלא טעם להתנשא אל מרומי הגיוני קודש, ולא חש מעולם נועם אור אהבת צור כל העולמים, ... לא יוכל להכיל את הרעיון" (עולת ראיה, חלק ב', עמ' ג')

חלק חמישי

תל אביב, ישראל

ספטמבר 1990

 


פרק ראשוןרק בראותי את מגוון האנשים הנרחב שישב סביב השולחן, על בעלי הדרגות שבו ועל לובשי ה"אזרחי", רק אז תפסתי בפעם הראשונה את משמעות הפעולה בה הכניס ישראלי את ראשו.

ראש אגף החקירות בשב"כ היה עתה הדובר.

"בסך הכל ישראלי, הבחור שלך עמד בצורה טובה בלחץ הראשוני שהופעל עליו. להגיד לך שגם הגורמים העירקיים שעימם הוא יבוא במגע - שגם הם יתנהגו ככה, את זה אני לא אבטיח לך, אבל לפחות בסוגית הפעילות הראשונית - הבחור  עבר טוב".

"זה, בתוספת ה"אנטי" החדש", המשיך ראש האגף בהתכוונו לנסיוב ה'אנטי-סם' החדש שפותח לאחרונה במעבדות המכון הביולוגי, אשר היה אמור לפעול כמנטרל לסם ה'אמת' המצוי בשימוש גורמי החקירות של מה שהיה קרוי 'מזרח אירופה', "כל אלו, אמורים לתת לנו תשובה עבור פרק הזמן הראשוני, לדקות ולשעות הראשונות".

"אחר כך, אין כבר איך להגן עליו יותר", סיכם.

"טוב מאוד", אמר ישראלי, " החבר'ה יודעים בדיוק מהם הסיכונים שבהם מדובר, ונקווה שלא יצטרכו לעשות שום שימוש בתירגולת שחוו באמצעותכם".


היה זה יום אחרי שגיא מצא את עצמו שרוע בבית הבודד ששימש את מרכז פעילותנו.

בבדיקה שערכנו בדיעבד התברר שהיו אלה דווקא אנשי אגף החקירות בשב"כ, בצרוף עם אנשי היחידה המבצעית של השרות שדאגו לגיא לארועים שקרו לו במהלך הטיול בירושלים, וכל זה לפי הוראה מגבוה, שגם ישראלי עצמו לא ידע עליה, כדי לבדוק את יכולתם של החבר'ה לעמוד במבחנים דומים שיהיו צפויים לו במצב של שבי וחקירה ראשוניים.

הילה וליעד, שנחטפו אף הן, סוממו במקצת ושולחו ממקום שִׁביַם כמעט מיד לאחר שנחטפו, ממש אל מול עינינו שעקבנו אחריהם ממרחק מה, ולא כל כך הבנו לאן הם נעלמו פתאום בתוך בית הקפה הערבי בעיר העתיקה.


"מבחינתי", סיכם ראש אגף החקירות, "הם מוכנים להתחיל".


"מה איתך ישראלי?", שאל הרמטכ"ל, "גם התוכנית שלך הסתיימה?"

"תראו", אמר ישראלי, "יש לי בתוכנית עוד שבועיים-שלושה, אבל היות וסדאם נכנס להילוך גבוה אחרי האולטימטום האמריקאי, אפשר כבר להתחיל לגלגל ענין".

"יעקב", פנה הרמטכ"ל לראש השב"כ, "יש לכם עוד כמה ימים בשבילנו במתקן?".

"ניתן לכם סיוע ככל שידרש, אבל אתה יודע שאם העסקים במפרץ יתחממו, סביר להניח שגם בשטחים יתחילו מהומות ואני אצטרך את המתקן כחמ"ל משני".

"איך עבר הדו"צ (דו צדדי) שלהם", שאל הרמטכ"ל.

"הם נכנסו ויצאו מה'מבצר' שלנו בלי שנרגיש, כמו מקצוענים. נתתי הוראה לבדוק מחדש את נוהלי האבטחה", ענה ראש השב"כ תוך שהוא שולח מבט מהיר בישראלי המחייך בהנאה.

"מה אתכם", פנה הרמטכ"ל לראש המוסד, "ההכנות הושלמו?"

"הנציג שלנו יחכה לחבר'ה שלך ברומא בעוד שבוע מהיום".

"שמעת ישראלי?", פנה הרמטכ"ל לישראלי.

"שמעתי וקיבלתי. החבר'ה יגיעו לנציג. רק שיתכונן שיגיעו בדרכים לא שגרתיות, אני לא רוצה לשלוח אותם ביחד ובדרכים הרגילות - למקרה שיושבים על הנציג".

"אין בעיה, הדירה שלהם לא הושכרה על ידי הנציג".

"קיבלתי", סיכם ישראלי.

"אז חבר'ה, יאללה לעבודה", סיכם הרמטכ"ל את הישיבה בנימה קלילה משהו.


אהבה רומן

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ו´ אלול ה´תשס"ח  
יפה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / אורח/ת בביכורים
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד