בנושא
בכרם
חדשות
 
רצוף אהבה III - ג´ / אסף להד
בביכורים מאז ה´ ניסן ה´תשס"ח

אם חשבנו לרגע אחד שהגרמנים וחבריהם הליטאים יניחו לנו אחרי שנמלטנו מגבולות הגטו הרי שלא חלף זמן קצר והתבדינו.

הגרמנים התחילו לעבוד לפי הספר, תחילה הקיפו את היער כולו בצורה הרמטית ואחר החלו לסרוק אותו בצורה יסודית, תוך שהם מסתייעים בכלבים, אשר מסופק אני האם נועדו לגשש אחר הבורח, או לרדוף אחריו ולחסלו ברגע שיראה על ידי מי מחבורת הסורקים.

בין כך ובין כך, לא היה בכוונתנו לנסות את כוחם של הכלבים ולכן מיהרנו להמשיך בריצה לעבר מעבה היער, אשר התברר שהיה רחב ידיים יותר ממה שציפינו מלכתחילה, תוך שאנו מקווים שהסגר שהטילו הגרמנים על היער אינו בלתי-חדיר לחלוטין.

מובן שאיבדנו את כל שאר הנמלטים במנוסתנו אחוזת האמוק, ועתה נותרנו רק אני, רות ומשה'לה לבדנו, זה לצידה של זו.


מנוסתנו, מהירה ככל שתהיה לא הצליחה להדביק את הקצב של הגרמנים שהוסיפו והתקדמו במהירות רבה, כאשר ברקע אנו שומעים קול טרטור של מנועים, כנראה של אופנועים שהיו כלי הרכב העבירים היחידים בשטחי היער העבות בו נרדפנו.

הגרמנים הלכו וסגרו עלינו, הלוך וקרוב, ידענו שבתוך דקות ידביקו אותנו אם לא קודם לכן, לא היה לנו סיכוי להמלט על ידי ריצה מטורפת חסרת תכלית. ליבנו הלם בפראות, ונראה  היה לנו שכל אדם במרחק כמה עשרות מטרים, לא כל שכן כלב מאומן, ישמעו את קול נשימותינו.


עצרתי.

"רות", אמרתי, "אנחנו חייבים להסתתר ולקוות שנצליח להסיט את הכלבים מאיתנו, אחרת בטוח נתפס".

רות הסכימה במנוד ראש, אף היא סברה כמוני.

"אלכּי", אמרה, "אם אני אתפס ואתה לא..."

לא הנחתי לה לסיים את המשפט.

"הפסיקי לדבר שטויות", אמרתי לה, "אנחנו שנינו ננצל".

"בכל זאת", התעקשה, "אם תינצל ואני אתפס, תבטיח לי שתימלט על נפשך ולא תחזור לנסות להציל אותנו".

"את דורשת ממני להבטיח דבר שלא אוכל לקיים", עניתי במנוד ראש לשלילה.

אַחַר, בטרם יהיה סיפק בידה להשיב לי, פניתי לעבר העץ הקרוב ואמרתי לה, "טפסי את על העץ הזה, בואי, אני אעזור לך".

אחרי שוידאתי שרות ומשה'לה אינם נראים מבעד לענפיו הסבוכים של העץ, לפחות לא במבט חטוף, פניתי ליצור עקבות ברורים לכוון אחר, בתקוה שאלו ימשכו את תשומת הלב של הגרמנים, ואלו ימשיכו במירדף במקום להביט למעלה מעל לראשם.

לצורך הטעיה זו, פשוט מאחר שלא היה לי שום דבר אחר עלי, פשטתי את חולצתי וקרעתי חלק ממנה בתלותי את פיסת הבד על ענף שהזדקר לו מאחד העצים בכיוון המנוסה המדומה שבחרתי, ותוך כדי שאני חותך עצים כדי שיראה שעברנו באותו כוון- עד שלמזלי באותו כוון הגעתי לקרחת יער.

חזרתי חזרה למקום בו עזבתי את רות, טיפסתי אף אני על עץ אחר והמתנו.


אינני יודע כמה זמן נמשכה ההמתנה, אך ברור לי שבאותם רגעים היא נדמתה לי כנצח. נביחות הכלבים הקרבות וקולותיהם של הגרמנים המחפשים, הגבירו את זרימת האדרנלין בגופי, וזאת בנוסף ללחץ הקודם בו היינו נתונים- ונשימתי כמעט חישבה להתפקע.

עתה היו הקולות סמוכים מאוד אלינו, לא העזתי להציץ מבעד לענפי העץ שמא יחשף מקום מִסתורנו, אך הם חלפו לכל היותר במרחק של חמשה מטר מאיתנו.

כל שנותר לי לעשות הוא להתפלל בלא קול, בתקווה שהגרמנים ימשיכו הלאה מבלי לביט למעלה ושמשה'לה לא יתחיל בבכיו, וזאת, למרות שאין סומכין על הנס. פשוט, כי זה כל שנותר לנו.


שמעתי אותם מתקרבים והייתי בטוח שהנה זה קורה ואנו נתפסים. ידעתי מה יהיה עונשנו על שניסינו לברוח ממחנה המוות לאחר שיענו אותנו כדי לגלות את מירב הפרטים אודות מפקדי ומתכנני הבריחה, מקורם של אמצעי הלחימה והתחמושת, ומקומות המסתור של שאר הנמלטים, אם כי ברוב הנושאים לא ידענו מאומה, עדיין אין ספק בידי שהגרמנים לא יהיו תמימי דעים עימי בנושא זה, כאשר, ברור לי שהעינויים יהיו קשים מנשוא.


הגרמנים, החלו לחפש בינות לעצים הצומחים באזור בו הסתתרנו, אך כנראה שישנם בחיים ניסים אחר הכל, שכן אינני יכול להסביר את שהתרחש במקום שניות לאחר מכן.

בבת-אחת, כאילו לפי הוראה מראש, החלו הכלבים לנבוח אל עבר הכיוון בו הנחתי את חולצתי במושכם את הגרמנים אחריהם, הללו, שלא היו בטוחים כלל כי אכן אחרי הבורחים הם רודפים, בראותם את פיסת החולצה הקרועה ועליה הטלאי הצהוב, אשר העידה שבעליה הוא תושב אחד הגיטאות- פנו לעברה, בעוד הכלבים, כנראה בהשפעת חיה כלשהי שעברה בסביבתם, החלו למשוך את הרודפים אל קרחת היער והלאה משם.
אהבה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ו´ ניסן ה´תשס"ח  
טרם הספקתי לקרוא, אבל ממש כיף לראות את הכותרת הזו כאן.

אקרא ואגיב בהמשך.

שבת שלום :)
י"ג ניסן ה´תשס"ח  
אילוצי זמן גרמו לעיכובים קשים בכתיבה.
מקווה שעכשיו הדברים יזרמו יותר בקלות.
חג שמח
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד