בנושא
בכרם
חדשות
 
בת ישראל היקרה! / *רעות*
בביכורים מאז כ"ט תמוז ה´תשס"ג

בס"ד

בת ישראל היקרה!

לפעמים, בזמנים המסוימים והמעטים בהם את נשארת לרגע עם עצמך, את מביטה בראי ושואלת את עצמך- למה?!
למה אני כל כך שונה? כל כך אחרת? למה אני לא דומה לשאר בנות הטיפש-עשרה, למה בכל פעם שאני "חיה את החיים" אני מרגישה נקיפות מצפון, חלל ריק בתוכי, חוסר שלמות עצמי?- למה אני לא מסוגלת לזרום עם החיים?

התשובה היא, בת ישראל, היא שאת אינך בת טיפש עשרה. את בת חכם- עשרה.
וזה, בניגוד למה שנראה לפעמים, עושה אותך טובה יותר מחברותייך שמתיימרות "לחיות את החיים עד הסוף". הריי גם הן בנות ישראל!- אך הן אולי נכנעו לו, ליצר, או שהן במאבק סמוי אתו, מאבק שאת מבחוץ לא יכולה לראות- הריי כולן נראות כל כך ריקניות מבחוץ…לכי תדעי.
זכרי- את לא מוזרה- את המודל, המקור, הטבעית- מה שאת צריכה ואמורה להיות.

הרצון הזה שלך, להבין, לדעת, להתקרב, ללכת עד הסוף ולא לקחת את החלק ש"מדבר אלייך" אלא ללכת על כל הקופה- הוא הרצון האמיתי, שריד השלמות שניחנת בה פעם, לפי שירדת לעולם.

נצלי את הכח המפעם בך- אל "תנפנפי" אותו.

אל תחפשי למצוא חן בעיני בשר ודם- גם לא בעיניי חברותייך. דעי לך, שכמה שתעמדי יותר על עקרונותייך המוסריים והדתיים, לא משנה כמה הערות יזרקו לך- את תהיי מוערכת הרבה יותר בעיני כולם…גם בעיני "בנות הטיפש עשרה" הטיפוסיות ביותר. רק אל תהפכי את העניין למטרה- להראות טוב בעיני אחרים בשל צדיקותך המופלגת…כי ברגע שכזה, איבדת את כל הטעם.

אל תתני לדחפים זמניים להביס אותך…הם ייראו כל כך קטנים ולא חשובים לאחר מעשה…הם ייראו כל כך "כחוט השערה" כשתראי אותם למעלה… זכרי שהפיתויים הקטנים האלה הנם המכשולים של יצר הרע הערמומי, שיחפש דרכים מקוריות ומשונות בכדי להרחיק אותך מן האור הגדול…משלמים לו על זה!

הוא יתחפש לבת טיפש עשרה ש"רק רוצה לבלות מעט…" תחיי עכשיו את החיים, הוא יאמר, מחר תתקני…
ולוחש היצר הטוב בשקט בשקט: "האומר אחטא ואשוב, אחטא ואשוב, אין מסייעין בידו לעשות תשובה. את חותרת למטרה נשגבת יותר, עולם טוב יותר, גאולה- האם תתני לדחף הפרטי, הקטנוני והאנוכי של להרוס הכל?!" ומה יגידו על זה כשנעלה למעלה?"

אז היצר הרע ילבש פני צדיק גדול, ויבטיח כי בתום התקופה יבוא גם יבוא התיקון…"אין מסייעין בידו? מילא, אז את תעשי מאמצים…"
הוא מבטיח, אך לעולם אינו מקיים.

לעתים הוא משתמש במשפט הנדוש, משל היה ילד קטן: "אבל כולם…" ואנחנו כמו עיוורים, נכנעים לו.
אז מה אם כולם?- פעם כולם האמינו שכדור הארץ הוא מרובע, פעם בני האדם השתחוו לפסל שיצרו בידיהם שלהם…ועכשיו, אחרי שנפקחו עיננו- אנו צוחקים על ה"כולם" של פעם..הם היו כל כך טיפשים…אנחנו כ כך מעריכים היום את מעטי המעט שהתנגד לדעת הרוב.

בקרוב, כשתבוא הגאולה- נצפה שוב ב"כולם" בבוז, ונראה איך היחידים, אלה שצעדו בשקט ובעקביות, זוכים לשכרם הגדול.
רק דגים מתים שוחים עם הזרם!

שמחי על הקב"ה- הטוב הנצחי יסדר לך בקלות את הטוב ביותר- מה זה בשביל מי שגזר את ים סוף לגזרים?
אל דאגה- צ'ופרים לא יחסרו.
הצ'ופר של ההתקרבות, ההתרוממות שתחושי כשתהיי קרובה…בוא הגאולה…אור לגויים…הסוף לטרור שאנו מתיימרים, כמו ילדים קטנים ועקשנים, לפתור בכוחות עצמנו, כשהפתרון הוא כל כך אינסטנט…חזרה בתשובה.

תהי את!!! מחפשת שלמות?- תעשי הכל כדי להשיג אותה, בלי ויתורים- ואני אישית מבטיחה לך- לא תחרטי!

אל תתני ליצר הרע להכשיל אותך- כי לעיתים הוא יתחפש גם ליצר הטוב…בחני כל טענה שעוברת בראשך פעמיים, כדי לדעת מה המקור האמיתי שלה…בתוכך, התשובה ודאי וודאי נמצאת!

ראי כל ניסיון קטן כ"עקדת יצחק" (פתאום הניסיון שלך כל כך יתגמד!!), או ראי בו מלחמה אישית עם היצר הרע- ציירי לך אותו, את היצר הרע בראשך, ותחליטי שעכשיו את "עושה לו דווקא"- כשיש יריב, והיריב הזה הוא לא עצמך- הכל קל בהרבה…

בקשי מה' לפני השינה כל יום- דיסק של שירי קודש ברקע בהחלט עשוי לעורר את זה בך- שייתן לך את הכוחות, כי צריך המון כוחות, ורק ממנו לא ייבצר לתת לך אותם.

אם את מרגישה ירידה אל תעצרי!!! זכרי: זה מה שהיצר הרע שלך רוצה…תלחמי, תמגרי אותו, תכלאי אותו בתוך צנצנת זכוכית..הוא הרי כל כך קטן וקטנוני…

אם את מרגישה במחסור באמונה- זה משבר שיחלוף בעזרת ה' עם הזמן- רק תעשי הלאה ואל תעצרי, וה' יחזיר לך את מה, שמן הסתם, לקח ממך בשל עוונות שעשית- כי גם זה עונש. ה' הרחום ישמח להחזיר לך את האמונה שלך…רק פתחי לו את פתחו של המחט,ועם הזמן- אל תתייאשי כי זה יבוא- הוא כבר יפתח לך פתחו של אולם.

כל משבר שאת נמצאת בו עכשיו, אחותי היקרה, יש לו פתרון פשוט: עשייה, צעידה הלאה- אל תישארי באותו מקום ותבכי את הבעיה…כי בסוף יימאס לך לבכות, ואת רק תרדי…רק לכי הלאה, ואז תיווכחי לדעת עד כמה הצרות נראות קטנות כשמסתכלים עליהן מרחוק…

אוהבת אותך ומאחלת לך הצלחה בהמשך!!
אחותך.

הזכויות אינן שמורות- הן שמורות רק לשם שמים, ובגלל שיש כאן עצות שעשויות לדעתי לעזור- אשמח אם תעבירי את המכתב לכל מי שתמצא בו שימוש.


© כל הזכויות ליצירה שמורות ל*רעות*
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
המכתב שלך מצא אותי במקום הזה בדיוק שאת מתארת. עזרת לי להסתכל מחדש על כמה דברים. תודה רבה לך, זה פשוט מקסים!
 
בס"ד
את יודעת? אם זה נראה כאילו אני כותבת מנסיון של מישהי שהתגברה על המשבר, אז זה לא נכון...אלה מן עיצות שנתתי גם לעצמי..דברים שהסתובבו לי בראש וסדרתי אותם..אני עומדת במקום שעליו כתבתי פחות או יותר.
אנייודעת כמה זה קשה... אני שמחה מאד שהמכתב הואיל לך..בהצלחה אחות!
 
ישר- כוח רעות יקרה!
בע"ה תמשיכי תמיד לראות את האמת בצורה כה ברורה ובהירה!
יש הרבה מסכים בעולמינו שהוא עלמא דשיקרא (עולם השקר), לכן כשייש משהי כמוך שב"ה זוכה לראות את האמת בצורה כה מוחשית, זכות גדולה היא לזכות אחרים ולהראות להם גם! זכות זיכוי הרבים היא זכות עצומה!
המשיכי בדרך ה´, שהיא הדרך היחידה!
עלי והצליחי
 
מקסים / אורח/ת בביכורים
זה מזכיר לי שפעם שמעתי משפט נכון: החיים זה כמו אופניים אם אתה מרגיש שקשה לך סימן שאתה בעלייה אך אם אתה מרגיש שקל לך סימן שאתה בירידה.
המכתב הזה נוגע ללב.
ב´ אדר ב´ ה´תשס"ה  
מדהים!! / אורח/ת בביכורים
כל כך נכון!!!
אנסה לקחת לתשומת לבי!!!
ד´ טבת ה´תשס"ז  
מכתב מדהים, נגע לי ישר בלב.
היישר למועדפים.. לרגעים שצריך עידוד...
תודה! =)
י"ט שבט ה´תשס"ט  
תודהה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד