בנושא
בכרם
חדשות
 
אגדה ושמה אהבה / קצת שונה
בביכורים מאז י"ט סיון ה´תשס"ד

אביר על הסוס- אגדה קדומה שתיארה את הבחור כאביר מרשים וגבוה (וחתיך וחכם וכו' וכו') שתפקידו בחיים להציל את הנסיכה מיד דרקון מרושע ועד היום לא ברור מיהו הדרקון (ולמה הנסיכה נראית ככה?), היום מספיק שיהיה מנומס זה גם טוב, אפילו מצוין.
 
אהבה- זה לא חלומות ורודים עם הרבה לבבות ושתי תינוקות עם חץ וקשת משחקים בל"ג בעומר (הקרוי בלעז קועפידאון) מה זה? אומרים שזאת נתינה.

רגשות- "הוא באמת בחור נחמד ויש על מה לדבר, אבל אני לא מרגישה אהבה", זוהי טענה נפוצה שבשורשה אי הבנה של הסעיף הקודם, דחף להרגיש את הקשר מאוד חשוב לבחורה במיוחד לבחינת השלבים הראשונים של הקשר.
מהצד השני זה נורא: "תקשיב, הכל טוב אבל זה לא זה"- זה סותר כל מהלך הגיוני פשוט מצדו של הבן: "אם הכל טוב" אז למה זה לא זה?

לב- אין שכל בלב, לכן כל ניסיון מצד הבן להבין אותו או לצפות אותו קדימה נידון לכישלון מוחלט,לכן פשוט צריך לתת לדברים לזרום ולא לחפש את ההיגיון שבהם.

ההתרגשות שלפני- אצל הבנות "אז מה ללבוש?", "ואיך הוא ייראה?", "להיראות שמרנית או קצת משוחרר?" אלפי שאלות ותרחישים אפשריים מועלים ב"פורום" דיון של קבוצת בנות תומכת ומומחיות בעניינים שכאלו. אצל הבנים מקלחת קצרה (רק במקרה שזה אחד מהפגישות הראשונות) חולצה קצרה וסנדלים והופ הכל נגמר.

זקן- אחד מסימני השיוך של הבנים למגזרים השונים אך לא מחייב. זקן ארוך מציין בחור חרד"לניק, קצר ומסודר בחור מ"הסדר" וזיפים או חלק למשעי אצל כל המגזרים. נקודה רגישה אצל בנות, יש אשר לא יסכימו בשום פנים ואופן (תרתי משמע).

סדר וניקיון- הבנות לאחר מקלחת יסודית ומדידת הלבוש שיהיה טיפ-טופ מגיע טכס "המראה", עומדים ובוחנים את הדמות מכל פרופיל אפשרי האם יש אפשרות לשפר עוד שערה סוררת אחת, לאחר מכן ה"פורום" מאשר ולאחר מכן הצצה חטופה במראה לוודא שהכל בסדר. אצל בנים "בטח שאני נראה מסודר" גומר את הבעיה לצמיתות.

טיול- הצעה שנראית תמימה לחלוטין "את רוצה לטייל?" בעצם טומנת בחובה את אחת הסכנות הגדולות, שהטיול ייהפך למסע. מכיוון שהבן מטבעו הולך מהר וגם רגליו יותר ארוכות, חיש קל מטפס מדרגות ויורד ברחובות לקיים מה שהורנו רבותינו: "סובו ציון והקיפוה", והבחורה מצידה נאלצת לעבור לחצי הליכה חצי ריצה ותוך כדי גם לנשום בכבדות ואם אפשר גם לדבר הרי שיוצא שבסוף ה"טיול" בחורה תתמוטט על ספסל קרוב.

בינייש"ים- במילה אחרת זה קמצנים (או יותר יפה "חסכנים"), הם יסובבו את הבחורה כדי לא להיכנס לאיזה בית קפה, הם יאחרו לפגישה כי הם טפסו טרמפים.
טיפ אישי: צריך להבין אותם הן לומדים ולא עובדים (שלום, שלום) לכן אין להם כסף לממן את התענוגות הללו במקום להתעצבן "אם איזה בחור קמצן יצאתי" כי זה לא יוביל לשום מקום.

לזרוק- אחד מתארי הכבוד "אני זרקתי אותו" ("לפני שהוא אותי") לפעמים מהפחד להיזרק ממהרים לזרוק וחבל.

הבחור האידאלי- זהו בחור שיודע לבשל ולסרוג לנקות ולאפות, יודע לתת חיוך כשצריך וגם חי...(הי, להירגע זה אתר של דתיים!) הקיצר, צריך שיהיה בעל תכונות דומות לבת. הוא הדין לגבי הבחורה המושלמת- שיודעת לשחק כדורסל ולעשות על האש שהיא חסכונית ויודעת להסתדר טוב מאוד לבד בלי עזרה מחברים. בעצם דומה בתכונות לבן.

יופי- אומנם הוא דבר מאוד סובייקטיבי אך הוא אחת השאלות הראשונות שנשאלות ע"י הבחור (ואם הוא צדיק אז הוא מתאפק לשאול אותה כבדרך אגב בסוף) דבר שמאלץ לא פעם לשקר "בטח שהיא יפה" (ויסלחו לי...) כי בהרבה הצעות המציע לא ראה את הבחורה מעולם (ולא ח"ו משום שהנסיכה לא...) 
נ.ב. לבנות- שאף בן לא יספר לכן שיופי לא מעניין אותו, השאלה היא כמה חשיבות הוא מייחס, חשיבות עליונה או חשיבות עוד יותר עליונה.

בירורים- תהליך שנועד לסנן הצעות עוד לפני המפגש הראשוני אך לפעמים נעשה בעיצומו של המפגשים, זו סידרה של טלפונים של כל מי שמי שמכיר איכשהו את המועמד/ת גם אם זה היה בגן או אחד שראה אותו במכולת. לבנים זה בעיקר שאלות מהסעיף הקודם ולבנות יותר על רוחו ופועלו (והאם יש לו חוש הומור)
עצה לבנים- אף פעם אל תשאל "איך היא?" כי לפי התשובה תהיה בטוח שאתה עומד להתחתן עם מלאך "היא יפה וחכמה וחברותיות וכולם אוהבים אותה ואיך שהיא צדיקה, חבל"ז" לכן שאל ספציפית "האם היא..." כדי לקבל מידע מדויק יותר.
[סעיף משנה] נחמדה- זה כשמבררים ומקבלים תשובה "נחמדה" זה התשובה הכי ממצה והכי וודאית שיש, איזה בחורה לא נחמדה בפגישה הראשונה? אז כדי להתחמק באלגנטיות עונים "נחמדה" מה שבטוח...

צבא- לבנים זה אומר הכל, הקרביות והמוטיבציה, הערכה וההישגיות, לבנות אין הבדל אם זה תותחן או תצפיתן בקריה או בקריעה הכל שווה (דבר שלוקח לבנים להבין שלוש שנים/ שנה וחצי/ שמונה חודש הבנות מבינות עוד מלכתחילה)

חתונה- פתרון לבעיות שגורר בעיות אחרות.    

© כל הזכויות ליצירה שמורות לקצת שונה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
ככה אומרים :-) / קצת שונה
אם תתני אז תקבלי, ככה זה עובד, בדידי הווא עובדא
 
 
 
לכתוב מילון, לא רק שצחקתי עד כלות אלא שמה שכתבת ממש נכון ועשה לי נחת רוח תודה רבה
 
ממש אהבתי,גם אני בעד המילון...

:)שירה
 
ואני מוצא את עצמי / מקיץ אל חלום
נאלך לייצג את כל הגברים שדמותם קצת עוותה בקטע. יש חבר´ה שבאמת קצת יותר משקיעים - גם בהתארגנות שלפני, גם בהגעה בזמן וגם בהזמנות לבתי קפה וכו´. זה נכון ש"לא ניתנה תורה למלאכי השרת" אבל אנחנו "לא חיות".
י"ז סיון ה´תשס"ה  
בעיקר הקטע על היופי
י"ז סיון ה´תשס"ה  
מצחיק,
אך לא ממש לרוחי.

יש לך פה ושם שגיאות, מומלץ לתקן.
י"ז סיון ה´תשס"ה  
כל תגובה נוספת מיותרת..
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד