בנושא
בכרם
חדשות
 
חיים סתם כך- חלק א´ / קצת שונה
בביכורים מאז ב´ סיון ה´תשס"ד

דור החליט להתאבד, לא משום שהיה חסר לו משהו בחיים, הייתה לו קריירה סבירה וקצת חברים, משפחה שאהבה אותו.

ואולי משום כך הוא דווקא רצה להתאבד, הוא לא הבין לאן החיים שלו זורמים. כל החיים שלו הוא ידשדש בעבודתו כפקיד בלשכת התעסוקה? יקבל מובטלים ויחתים אותם על טפסים?! כל חייו יהיו מין סבב של עבודה ביום ומשם הוא ימשיך לאישה ולילדים שיחכו לו בבית בלילה ואז בבוקר הוא ישוב לעבודה ושוב בית ושוב עבודה, ואולי באחד הימים יתמזל מזלו ויהיה משחק של מכבי אז הוא יוכל לברוח מהבית לאחד מהח'ברה ולשבת ולנתח את כל המשחק על בירה קרה.

לא, זה ממש לא נראה לו, אז החליט לברוח מהחיים, כן, הוא פחדן ובנוסף גם אין לו כוח להתמודד עם אתגרים - אז להתראות עולם ניפגש בהמשך אם יש חיים אחרי המוות.

באחד מימי העבודה הרגילים והאפורים להחריד הוא סיים לטפל באחרון הפונים, הוא שלח בפקס טופס עדכון על עבודתו היומית, הידק את צרור המכתבים שמיועדים לטיפול למחרת, רשם לעצמו תזכורת לטפל בארנונה שגבהה לממדים מעוררי דאגה ושם פניו לעבר הדלת.

הוא ירד בכבדות במדרגות המשמימות ושם פניו לעבר היציאה, הוא כבר ראה בזווית העין את השומר הזקן עם המעיל הכחול יושב ליד הכניסה ובוהה אל מחוץ לבניין, "איזה חיים אלה?" הוא תמהה לעצמו, "כל היום לשבת עם מקל שחור שמצפצף ולבדוק אנשים?! זהו, אני הולך לגאול את עצמי מייסורי", בצעדים מהססים ניגש למעלית הישנה והזמין אותה בלחיצת כפתור קלה, הוא הסתכל על המסך הקטן הקבוע מעל המעלית והתבונן במספרים האדומים שמתחלפים בדיוק של כמה שניות, 7... 6... 5..., בעייני רוח כבר דמיין את חבריו מנדים ראש בעצב, 4... 3..., "דווקא הוא? לא הייתי מאמין דווקא בחור נחמד, חבל" 2... 1..., המעלית פתחה את לועה באיטיות כמזמינה להיכנס, הוא נפרד במבטו מהשומר "זהו כנראה הבן האדם האחרון שאני עומד לראות בחיי". דור הצטער, לא עם דמות שומר הכניסה הוא קיווה לסיים את חייו, הוא היה מעדיף לראות את בנו בכורו אבל כנראה במציאות היא אכזרית והוא כבר לא ציפה ממנה לכלום, מפלצת החיים דחקה אותו לפינה, הוא כבר הפסיד בקרב הכל עניין של דקות עד שהדבר יהיה רשמי.

דור לחץ על מספר שמונה, היה שם מדרגות שהובילו לעבר הגג של הבניין הישן, "בוודאי אין שם אפילו מעקה, הבוס הקמצן שלי לא היה מוציא שקל אם לא רואים את הריווח המיידי מגיע והמעקה הזה בוודאות לא רווחי לעסקים" הוא גיחך לעצמו "אולי עכשיו הוא יצטער שהוא לא השקיע יותר בבניין, יותר בעובדים ואולי לא. אולי הדבר היחיד שיכאב לבוס הוא על הכסף שיצטרך להוציא על הזר פרחים שיימסר ברגשות כבדים לאלמנתו הטרייה ועל מודעת אבל מכובדת בעיתון שלא מוכר לאיש".

דור טיפס במדרגות התלולות שחרקו מעט כ"בוכות" על כובד משקלו ובסופם ניצב אל מול דלת ברזל עתיקה שכתמי חלודה קישטו אותה בצורת חברבורות. הוא פתח את הדלת בתנופה ונסוג למול הרוח שהכתה בפתאומיות בפניו, אך לאחר כמה רגעים שהתרגל לרוח המנשבת לא ייחס לדבר חשיבות כלל. בצעדים מדודים הוא ניגש לפינת הגג ולהפתעתו הרבה ניצב שם מעקה, אומנם קצת ישן אבל איתן למול פגעי הזמן.

לאחר שהתפעל מהנוף הנשקף בגובה כה רב החליט לשוות לטקס הקפיצה מעמד מכובד, הוא דקלם בקול שיר דיכאון, הוא התבייש קצת לצעוק את מה שהוא חושב על העולם מחשש שמישהו ישמע אותו ואז אמר בספרדית מצלצלת "פינטו" ומכיוון שהוא לא ידע עוד מילים בספרדית אז הוא מלמל "אוללה, ספינילו למולה טולמלה" הוא קיווה שיש לדבר איזה משמעות כי הוא לא רצה לצאת דביל גם ברגעיו האחרונים עלי אדמות.

דור ניגש למעקה, החזיק בו חזק שלא יפול והציץ למטה אל הרחוב הישן שהוא רגיל לראות בצורה מאוזנת ולא ממבט ציפור, הוא חשב על אבא ואמא קצת על הילדים על הרעיה שבסך הכל למרות המריבות היא הייתה רעיה למופת. על בנו בכורו שחיבק בשעת הברית מילה בחום ואז הרגיש פעם ראשונה מהי אהבה אמיתית. הוא חייך בסיפוק על חייו המתמשכים ועל עבודותו כפקיד שעזר למאות אם לא לאלפי מובטלים למצוא את האושר בחיים.

כמה אירוני דווקא הוא שראה את כל הסבל בחיים ועזר לאנשים אחרים להתמודד, דווקא הוא מתאבד. בהחלטיות של רגע הוא הגיע למסקנה שאם כבר להתאבד אז שיצא משהו מהקפיצה אל המוות.

© כל הזכויות ליצירה שמורות לקצת שונה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
ללא נושא / נפלאית
מעולה! כולי ציפייה לחלק הבא. הזדהיתי מאוד איתו ועם נטיית ליבו האובדנית, אם כי אנשים מעשיים יותר היו ממליצים לו לעשות רמונט כללי..
אני ממש רוצה לראות כבר את ההמשך.
 
 
קראתי מרותקת. רוצה לדעת מה ההמשך.
 
אבל אל תהרוג אותו,טוב?
עוד לא מאוחר..עכשיו זה התפקיד של השרת הזקן להיכנס או הילד הקטן שבדיוק עבר והזכיר לו משהו ואז הם ידברו והוא יושיע אתהילד/הזקן ובסוף הוא לא יקפוץ ויחליט שבמקום לקפוץ הוא יורה בעצמו.סתתתתתתתתתתתתתתםם.
ואני שכרגיל-גונבת את ההצגה,אז לא אגנוב את המשך הסיפור שלך.
אבל נחמד לי להמשיך בדמיון..
בהצלחה.
 
ענק!! / *רעות*
בס"ד
קראתי את חלק א כדי לקרוא את חלק ב´...יופי לי, אני לא צריכה לחכות!
יפהפה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד