בנושא
בכרם
חדשות
 
חבלי הגאולה מחייבים התרת "הפלונטרים " / sh.a
בביכורים מאז י"ז כסליו ה´תשס"ו

במסכת ברכות נאמר , גדול הנהנה מיגיע כפיו , יותר מירא שמיים .

תןך הסתמכות על הפסוק המפורש: "יגיע כפיך כי תוכל, אשריך וטוב לך ".

אשריך כלפי שמיים ,וטוב לך  בארץ ,אלו שני יסודות נפרדים המשלימים זה את זה , לכלל הרמוניה נכספת .

במשנה , דומה שנאמר גם , כל תורה שאין עימה מלאכה סופה חלילה בטלה .

במילים אחרות : "בראשית ברא אלוקים  את השמיים ואת הארץ ,כלומר : חזקת בסיס רעיונית ראשונה , שאין אפשרות לערער עליה, כי ביסוד בריאת העולם , קיים יסוד תדיר ומוחלט, כי צריך שיהא גם שמיים וגם ארץ .

ארץ בלי שמיים שווה הבל.

שמים בלי ארץ שווה מ  ע  ל  .

זהוא שנאמר וכבר לכתחילה : "לעובדה ולשומרה ".

לעבוד את הארץ ולשמור מצוות שמיים. .

והנה למרבה הצער , היהדות במשך הדורות , מטעמים די מובנים , העמידה דווקא , אחד מול השני , את לימוד התורה  ומלאכת הפרנסה ..

אלו שני יסודות של שמיים וארץ , שאינם , בשום פנים ואופן , צריכים לבוא  האחד על חשבון השני , כמו שגם לחם ומיים משלימים האחד את השני , כבסיס לקיום האנושי . כך גם המלאכה ולימוד התורה , צריכים להשלים זה את זה , כשלימות אחת גם לעובדה וגם לשומרה [אגב, הדואליות הזו, מוסיפה ומשתכללת בהמשך גם להיבטים משלימים נוספים , כמו שמור וזכור , ועוד ].

אולי לא מיותר להעיר גם , כי על פי תורת הגמול , אדם שבורח מהתמודדות של : "בזיעת אפך תוכל לחם ", פותח לעצמו לכאורה דף עו"ש של צרות אחרות , חלילה .

על כל פנים לא בכדי , הקב"ה , ביכר להביא עלינו , אתחלתא דגאולה , דווקא על ידי  פועלים " חילונים " , וכל כך כתגובת נגד , לפקוח ענינו ,לבין את האיפכא מסתברא , אלא שלמרבה הצער, דומה שאין מבין  וכך שוב "טופח" לו ומתגלגל יסוד נוסף , שמחבל קשות , בתהליך הגאולה  השלימה , ואף גרוע מיזה מביא לחילול שם שמיים  נורא ..

ואם לא די בכך , מהשמיים , גם בהשך לעוררנו, , גם בדיגמא של המפלגות הדתיות או החרדיות , אשר חלק מנציגהן סרחו על ימין ועל שמאל, וכדי פלילים .

בהתנהגותם  כאמור המחישו הנ"ל, את האפכא מסתברא , של הפסוק : "אדם לעמל יולד ".

 אדם לעמל יולד , ואם לאו , אין אחרת העמל ,פשוט הופך למעל [ היפוך אותיות ] . אנא אחיי , היו נא אמיצים , ראו סוף סוף , נכוחה את הדברים , השרישו בתודעה כי בלוא שינוי רעיוני בסיסי בנקודה זו  "גלגלי העגלה העמוסה " , ימשיכו חלילה להתקע עמוק יותר  בבוץ החבלים. .

על כל פנים , הפחד הלזה של רבני הציונות הדתית , מלהעמיד סוף סוף , יסוד מוחלט זה , על מכונו הראוי , דהינו בראש סדר היום . פחד זה אינו מובן  ואינו נסלח .

חבל , חבל , חבל ,.

כך אך נמשיך להסתבך בחבלי הגאולה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לsh.a
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד