בנושא
בכרם
חדשות
 
ביניישים בחלל פרק ה עמ´ ב- חלק 11 / חסידות_שמרל
בביכורים מאז כ"ה חשון ה´תשס"ו

בס"ד

ביניישים בחלל – space bynish (בלע"ז)

פרק ה עמ' ב' (חלק 11)

 

ולהלן תקצירון :

ברקאי הבייניש החללי, חזר מהכוכב "טסים מפה" לאחר שנשלח לשם על ידי מר לוי כהן על מנת שיציל את כדור הארץ ממתקפת גזע החומריים ובראשם הקיסר הנורא נמרוד אפיקרוסוס, אשר ארגן כוח צי של חלליות המאיים לפלוש לכדור הארץ עם טובי המפקדים החומריים, ביניהם  הקצין הצעיר והמוכשר אדגו . ברקאי הצליח לגייס 2 חלליות נוספות אחרי שתושבי כוכב "טסים מפה" חשבו כי ברקאי הוא "המעומד": האיש שיציל את תושבי הכוכב טסים מפה - כל זאת שמע מחברו הנביא חזו, בכדור הארץ, נכשל שרת הישיבה בה למד ברקאי זבולגון לרתום את מנהיגי כדור הארץ להילחם בחומריים, ובלית ברירה התקשר להתאגדות השרתים העולמית, ספינתו של ברקאי "הטיש המעופף" הותקפה ע"י מסתנן מספינת הפיראטים אשר ירה בברקאי ברובה שומות וגרם לו להיראות כשומה אחת גדולה, היה זה הרובוט יאצק אשר שיגר את הפיראט הרחק-הרחק, ברקאי הסתגר בחדרו. יאצק אשר הלך לטפל בכן הירי של הספינה שמסתבר כי לא עבד,הותיר רק את רבו של ברקאי הרב מיזונטרופביץ' והאשה הממוחשבת אפי לפקד על גשר הספינה, בדיוק כאשר הקרב הסופי עומד להתחיל.  

 

"נשלח את הרובוט יאצק, הוא כבר יעשה את העבודה" קיטר יאצק, הוא עסק בתיקון כן הירי של ספינת החלל "הטיש המעופף", משום מה הוא נתקע ולא עבד, יאצק חבט כמה פעמים בכן הירי אך לא הצליח לתקן אותו על ידי כך, הוא החל מבריג את הלוח הראשי, משתמש במאגרי המידע רבי הידע שלו על מנת לפתור את הבעיה, יאצק כבר שאל את המחשב לפשר התקלה, ענה במקומו ואמר לו כי הוא טועה טעות חמורה.

הספינה החלה רועדת ורעשים בעלי מקצב מוזר נשמעו יאצק היטלטל מצד לצד, הזמן המשיך לעבור כאשר יאצק נאלץ להילחם הן בטלטולים הבלתי פוסקים והן בכן הירי העיקש שהחליט לשבות, הרעש היה נורא ולכן כיבה את מעגלי השמיעה שלו , כל רצונו של יאצק היה בלסרוג עוד סוודר וזוג גרביים, או להחליף נורה בחושך, כמובן שכדי לעשות זאת עליו להצליח לתקן את הכן, יאצק הופתע לגלות כי בסופו של דבר הצליח לתקן את כן הירי, הוא גם מאוד הופתע כאשר הוטח בעוצמה אדירה לחלל מתוך ספינת החלל "הטיש המעופף".   

 

*****

 

זמן מה לפני שיאצק הוטח בעוצמה לחלל ולפני שהחלו להישמע הרעשים המרעידים  , היה זה צג ידו של ברקאי אשר רטט.

"יש לך הודעה חדשה, שם ההודעה: הרב מיזונטרופביץ'"

ברקאי קיבל את ההודעה למרות שהיה מתוסכל ביותר.

"שלום ברקאי, הי! אני רואה שאתה כבר הבראת מרובה השומות, אז למה אתה לא בגשר הפיקוד "

-"הרב אין לי כוח לזה, כול מה שעשתי היה סתם , לא הצלחנו למצוא את מני זיק ואין לנו סיכויי נגד החומריים"

-"אל תדבר ככה בטח שיש סיכוי, "הטיש המעופף" בידיים טובות היא מסוגלת להרבה מאוד"

-"אפילו לירות החללית הזו לא מסוגלת, אתה מדבר על ידיים טובות"

-"שלחתי את יאצק לטפל בבעיה, בנתיים הזמנתי לך לחדר שוקו מהמכונת משקאות, אולי באמת תשקול את השידוך שהיא מציעה?"

-"אבל הרב היא מציעה לי מישהי בשם ברקאית"

-"אז מה ...?, עזוב את זה , זה לא חשוב, ברקאי הקרב עם החומריים עומד להתחיל"

"בבקשה הרב, תעזוב אותי אני ב-משבר"

ברקאי אמר את מילת ה"משבר" ,על אף שבדרך כלל היה נוהג הרב מיזונטרופביץ' לעזוב את תלמידיו בטענה ניצחת כל כך כמו משבר, הפעם היה המצב חמור מדי בשביל זה.

"ברקאי עכשיו זה לא הזמן למשבר, יהיה לך את כל הזמן הבא בשביל זה, העולם בסכנה, חוץ מזה אתה חייב לעזור לי"

-"מה זה נוגע לך , כרגע הרב, אתה חסר כל גוף ונמצא בתוך צג היד שלי!"

על אף ההטחות הקשות מצד ברקאי הבין הרב את העניין, היה מדובר במשבר רציני, הרב חייך – ז"א הציג פלט דיגטילי בוא נראתה דמותו ה"כיביכולית", מחייכת וחמימה.

"ברקאי אני אגלה לך סוד, אני וחברי הטוב ביותר בשיעור בישיבה שלנו החלטנו לבנות ספינה לשיעור, לא עבר הרבה זמן ובמשך חופשת בין הזמנים יחד עם כמה חברים, בנינו  את ספינת החלל "הטיש המעופף" זאת באמת אחת מהספינות הנפלאות הקיימות, והיא הייתה כולה שלנו"

-"אז מכאן אתה מכיר כל את הספינה ולא מסתבך עם כל הטכנולגיה שבה!, עדיין מה כל הקרב קשור אליך אישית"

-"החבר הכי טוב שלי בשיעור, חברי הטוב ביותר  לחיים, מי שבנה איתי את הטיש המעופף הוא לא פחות ממנהיג החומריים -הקיסר נמרוד אפיקרוסוס!!!"

ברקאי נדהם.

"מה? החבר הכי טוב שלך, הקיסר אפיקרוסוס ?"

-"כן ברקאי, הוא היה תלמיד חכם גדול מאוד בעבר, הוא היה החברותא שלי, פעם אחת הוא  נתקע בשאלת אפיקורס אחד ולא מצא לזה תשובה - למרות שהבעיה הייתה בשאלה ולא בתשובה הוא לא הסכים לקבל את העניין וחיפש וחיפש עד שכמעט והשתגע, הוא היה חבר טוב, עד שהוא החליט לכפור בכול ועזב את הישיבה, אני חייב להראות לו שהדרך שלנו היא הדרך הנכונה , אסור לו לנצח, ברקאי אני חייב את עזרתך"

קולה של אפי האשה הממוחשבת נשמע ברמקול של החדר.

"אה ברקאי, כל צי ספינות החומריים לפנינו כדאי שמישהו עם גוף יגיע לגשר הפיקוד"

ברקאי קם ממיטתו, הוא חייך ואמר:

"אני מייד בא"

 

*****

 

אל מול הטיש המעופף התייצבה הארמנדה החומרית , ספינות החלל בצורת השפם הענק שליוו את ברקאי שינו את מבנה הלווי והתייצבו בקו אחד עם הטיש המעופף.

אל גשר הפיקוד הגיע ברקאי, הוא הוריד את הרב מיזונטרופביץ' בחזרה למחשב הספינה, אותו המחשב שסיפר לברקאי כי הוא עומד לקבל הודעת קשר.

"על המסך" ענה ברקאי.

כלום לא קרה.

"רררר, מחשב הצג את הקשר על המסך"

מיד ענה המחשב

"או , אז למה לא ביקשת ברור?"

עתה הציג המסך תמונה צבעונית למדי , היה ניתן לזהות כי אנשים רבים הולכים שמחים ומואשרים, ילדים קטנים החזיקו רובים וכיוונו על מטרות נעות, סחרחרות גדלות , רכבות הרים, ובקיצור הייתה זו תמונה של לונה פארק. המסך כבה ונדלק מחדש.

אל מולם נגלתה דמותו של מנהיג החומריים הלוא הוא הקיסר נמרוד אפיקרוסוס, נמרוד מיד אמר.

"אני מצטער מישהו כנראה שם את התמונות מהחופשה האחרונה שלי , אני הוא קיסר החומריים, מי הוא זה אשר נוסע בספינת החלל המוכרת  הלא היא "הטיש המעופף?""

הרב מיזונטרופביץ' הציג את עצמו על המסך.

"זה אני נמרוד, אני והתלמיד הנפלא שלי ברקאי"

" מיזונטרופביץ'? זה באמת אתה? תיארתי לעצמי כי אתה מעורב בכל זה בייחוד כאשר ראיתי את הספינה המצוקמקת שלך"

"אתה יודע למה היא מסוגלת , לא אתן לך להרוס את רוחניות כדור הארץ"

"הו באמת?, אתה באמת חושב שתוכל לעצור אותי אתה ועוד שני חלליות שעירות במיוחד?"

ברקאי התערב

"אנחנו יכולים להביס את כל הצי המטופש שלך , אפיקו"

הרב מיזונטרופביץ' הביט בברקאי מבט שאמר במילים פשוטות "תשתוק"

נמרוד צחק.

"הא הא! , אתה חושב שהספינה שלך מסוגלת לנצח את הצי, אז תרשה לי להציג לך את קפטן ספינת החלל " LO-מאמין" אדגו, לא רק שספינת החלל שלו היא מהחזקות בכל הגלאקסיה, אלא שאדגו שלנו גם ממציא מוכשר ". אדגו נראה עתה במסך מפוצל הוא חייך, מימין היה אדגו ומשמאל היה נמרוד, נמרוד הביט על הפיצול במבט סלידה.

"טוב ראיתם אותו"  נמרוד סגר את התמונה, והחזיר את תמונתו לגודל מסך מלא. נמרוד המשיך:

"אתה חושב, שאתה תצליח לנצח צי שלם של חומריים? אני אומר לך שאתה לא תצליח לנצח המצאה אחת שלנו , אדגו תשלח עליהם את החילונר הטאקטי, מיזונטרופביץ' , היה נחמד לראות אותך שוב , חברותא".

הקשר נותק, ברקאי פנה אל הרב מיזונטרופביץ'.

"על מה הוא דיבר? מה זה החילונר הטאקטי?"

מחשב הספינה שלא יכול היה שלא לענות על השאלה, פתח בקול:

"ברקאי היקר מה שלומך מה העניינים, שאלת שאלה נפלאה, ואני אענה לך במשל: פעם אחת שועל ניסה להיכנס לכרם, אך הכרם היה מוקף חומה..."

"מחשב , יש לך שנייה אחת לענות לי לעניין או שאני מתיך אותך לסט כלי מטבח של בית שמאי".

"בסדר בסדר הנה זה תראה בעצמך על המסך"

מתוך צי החומריים החל להתקדם כדור גדול מאוד, במבט מעמיק היה הכדור בעל חלונות רבים, אורות רבים בהקו מן הכדור הענק בזמן שזה הסתובב סביב עצמו, למעשה היה זה כדור מסיבות- מחליף צבעים וענק! .

"זה כדור מסיבות ענק?" תמה ברקאי.

"אזהרה כדור המסיבות פותח במתקפה, אזהרה , היכון לספיגה"

*בום טראח בום בום טראח בום טראח טראח סריטה טראח בום בום....*

אורות עצומים בקעו מן החילונר , מוזיקה רועשת בעלת מקצבים זהים החלה להישמע, היה זה רעש של מסיבת טראנס בעיצומה , ספינת החלל הטיש המעופף החלה להתנודד מצד לצד ולרעוד תחת הנטל הגדול של הרעש החוזר ונשנה.

*בום טראח בום בום טראח בום טראח טראח סריטה טראח בום בום....*

"מה זה הרעש הזה?, זה נשמע כמו שיפוצים" ברקאי כיסה את אוזניו.

דמות הרב מיזונטרופביץ' אשר הייתה מוצגת במסך החלה מאבדת ממיקודה הדמות נראתה ונעלמה נראתה ונעלמה שוב ושוב בהתאם למקצבים, הרב ניסה לדבר"

"... ברקאי.... אתה.... חייב .... לעצור את.... הדבר.... ה... הזה...יאצק... מנסה לתקן .... את כן הירי... ותי...ר...בו..."

"מה?"

"...תירה בדבר הזה... לכל השמות..."

*בום טראח בום בום טראח בום טראח טראח סריטה טראח בום בום....*

הרעש המשיך להתחזק נראה היה כי הספינה לא תוכל לעמוד ברעש עוד זמן רב.

ברקאי פנה בקשר ליאצק

"יאצק האם כן הירי מוכן? יאצק?, אין תשובה, נו טוב אין בררה" הוא פנה למחשב כיוון את המטרה: החילונר הטאקטי ולחץ על כפתור הירי בחוזקה.

עושה היה רושם שברקאי הצליח לשגר משהו לעבר החילונר הטאקטי, אך נראה היה שזאת לא התחמושת המקובלת אותה נשאו. מחשב הספינה פנה אל ברקאי:

"יש לך שיחת גוביינא מ -* <קולו של יאצק נשמע לרגע> יאצק*-, אם ברצונך לקבל אמור כן אבל תדע  זה נורא יקר, אולי תחשוב על זה שנית כאילו התעריפים של היום והכול..."

"תשתוק כבר מחשב, תעביר לי את יאצק , כן"

קולו של יאצק נשמע.

"ברקאי, זה יאצק, אה קיוויתי שתוכל להסביר במטותא ממך, למה ירית אותי מהחללית!?!"

-"מה באמת?, לא ידעתי סליחה יאצק , איך הגעת לשם ולמה לא ענית לי? "

-"ובכן ניסיתי לתקן את כן הירי והצלחתי! כך הסתבר , כנראה שלא שמעתי אותך כי אטמתי את האוזניים בגלל הרעש, עושה רושם שאני עף לכיוון כדור גדול שעושה אורות ורעשים"

-"יאצק זה החילונר הטאקטי.... רגע אחד! יאצק , תנסה לחדור אליו ולעצור אותו"

"איך בדיוק אתה רוצה שאני אחדור לתוך הדב...<באוינג>" , ברקאי הסיק כי יאצק נתקע בתוך החילונר הטאקטי.

הרעש החל מתגבר מאוד מאוד.

*בום טראח בום בום טראח בום טראח טראח סריטה טראח בום בום....*

הרעש כמעט הגיע לאותה עוצמה בה השתמשו חסידי שמרל במסיבת קירוב לבבות לכבוד החייזרים כבדי השמיעה בכוכב "נחת 6" הרעש היה כה עצום עד כי כל חלליות מס הכנסה אשר תכננו לפשוט על המסיבה ולבצע עיקול על רכושו של הרבי משמרל, נפגעו קשות והשבתו , כל הירחים אשר הקיפו את הכוכב "נחת 6" הושמדו לחלוטין מהרעש העצום  . עד היום היה נוהג לספר הרבי משמרל כי שברי הירח של נחת 6 נמכרים בכסף רב הודות לסגולות שספגו מן מסיבת קירוב הלבבות.

*בום טראח בום בום טראח בום טר*

לפתע הרעש נפסק.

 

*****

 

 

 

"תורך" אמר יאצק, הוא שכן בלב החילונר הטאקטי איך שהוא יאצק שוגר קונבנציונלית היישר לתוך החילונר הטאקטי , הוא ניפץ כמה זכוכיות צבעוניות, החילונר השתולל והשמיע רעש נורא, כל נסיון של יאצק לזוז בתוך החילונר נגמר ברעש עצום ואיום ורעידות אשר לא אפישרו לו לעמוד על רגליו, יאצק מצא פיתרון  הוא החליט להתחבר אליו תרתי משמע, הוא מצא את חיבור המידע והחל לדבר עם החילונר בשפץ המכונות, ברגע זה הם שיחקו להם ארבע בשורה.

 החילונר הציג שעון חול ענק, הוא חשב , היכן ימקם את האסימון השחור. בזמן זה החל יאצק משחק עם הבקרה של החילונר הטאקטי הוא כיוון את מעופו של החילנור לכוכב סמוך ולא רחוק כל כך, הוא כיוון את החילונר לכוכב מהסוג "לא צנוע", שם מוקם נשק רב עוצמה ע"י משמרת הצניעות האולטרה גלאקטית שנועד לעצור את כל הבא להציץ בכוכב זה, לא קיים חומר שיכול לעמוד בנשק שלהם חשב יאצק, מה שאומר שגם הוא ,  חייב להסתלק מהחילונר אחרת גורלו יהיה כמעט כמו של רוב מחברי ספרי מדע בדיוני הומוריסטי.

החילונר סיים לחשוב, תורו של יאצק הגיע , הוא מיקם את האסימון הלבן וחסם שוב את החילונר, החליונר נראה מתוסכל הוא רעד במעין רעד עצמי , חלונות נוספים נשברו , שוב סימן של שעון חול הגיע ,יאצק החל לחפש אמצעי מילוט הם החלו להתקרב לכוכב מהסוג לא צנוע לא נראה שהייתה דרך לצאת מהחילונר, מה גם שהחילונר לא ממש נתן לו ללכת, "חבל" חשב יאצק, רציתי לסרוג עוד כובע צמר.

 

*****

"איזה יופי הרעש נפסק, דווקא שהתחלתי להתרגל נו מילא, אני מקווה שיאצק בסדר."

הרב מיזונטרופביץ' סימן לברקאי.

"ברקאי זבולגון בקשר" הוא קרא.

ברקאי צהל "זבולגון מה שלומך? אתה מביא תגבורת?"

-"בערך... הצלחתי לארגן כוח קטן, מנהיגי העולם לא האמינו לי, לא הצלחתי לגייס אותם אבל שרתי הישיבות של כל כדור הארץ מוכנים,אגב, תגיד ברקאי אתה מעוניין אולי בשידוך?"

-"מה ?! תגיד לי אתה השתגעת? עזוב את זה עכשיו יש לנו מתקפה לנהל מה נעשה אנחנו קצת מדי ראית כמה הם, אין לנו סיכוי?"

-"תהיה חזק ברקאי אולי נצליח איכשהוא לעכב אותם או לפחות לשרוט אותם קלות, חייבת להיות דרך שננצח אותם".

-"אני מאוד מקווה זבולגון, אני מאוד מקווה"

הרב מיזונטרופביץ' עודד

"היי , למה אתם כל פסימיים,  אולי סתם הם ישמידו אותנו בשניות?"

 

*****

 

מספר כיסאות עפו באוויר, שומרים נהדפו לצדדים נמרוד אפיקורסוס התפרע בספינת החלל "האומן 19", הוא לקח מעט בייגלה ונרגע.

"מה? אני לא מבין החילונר הטאקטי לא מגיב? איך זה יכול להיות? אדגו! מה זה צריך להיות, זה ההמצאה שלך?"

"אני מנסה להתקשר אליו אבל הוא אומר לי שהוא עסוק עכשיו ולא להפריע לו, חצוף שכמוהו"

"ררררררררררר, טוב אין צורך להתעצבן ידינו על העליונה, הגיע הזמן להסתער"

נמרוד אפיקרוסוס פתח את הקשר הרב ערוצי, הוא פנה לכל המפקדים .

"חומריים היום הגיע , כדור הארץ שוב יחזור למצבו החומרי ! אני קורא לכולכם להסתער על כדור הארץ"

המפקדים שאגו בשמחה.

"קדימה הסתער" אמר נמרוד.

שוב תרועות ששון ושמחה.

"אידיוטים!!! אני מפקד עליכם לצאת למתקפה, צאו כבר!!!"

לאחר מספר רגעים שלי אי הבנה, צער יגון וצהלות, ושתיקה מביכה אחת , צי החומריים הסתער לכיוון כדור הארץ.

 

 

וכדברי הרבי משמרל:

"תמיד תוכלו לשנות את האווירה על ידי כוח הרצון ,חיוך גדול ואקדח טעון"

(המשך יבוא)

 

לפרק הבא לחצו כאן 

לפרק הקודם לחצו כאןהומור

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ז חשון ה´תשס"ו  
ללא נושא / אורח/ת בביכורים
אחלה פרק... היה ממש נחמד!
כ"ב כסליו ה´תשס"ו  
פרק סבבה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד