בנושא
בכרם
חדשות
 
נהוג שבעולם ילד שמח / נ נ י
בביכורים מאז כ"ד חשון ה´תשס"ו

בס"ד

 

נהוג שבעולם- ילד שמח, אם תשאלו למה? מן הסתם יענה אחד מן המבוגרים, שבּורים הילדים ואין הם מכירים את קורות החיים. כאשר הוא גדל, ארשת פניו תופסת צורה רצינית וכבר אין השמחה ממלאת אותו כל כך. ממשיך הוא לגדול, נכנע הוא לכל עמלו ולכל עיסוקו ואין לו שנייה אחת כדי לשמוח. ואם ראיתם אדם כזה שמח, דעו לכם, שראיתם אותו על דרך מקרה, כי אותה שמחה אין היא קבועה אצלו וכבר למחרת תוכל לראותו שוב כנוע לכל עמלו. ובעת זקנתו, פניו מראים את כל העמל שעמל, את כל הסבל שסבל, את כל מהלכי חייו שעבר, כל קמט בפניו מספר את הסיפור העצוב שלו. מכירים בפניו שאין בו שמחה. ובסוף ימיו מת ככל האדם, ללא שמחה.

אך יש אנשים מוזרים, שככל שגדלים יותר כך הם שמחים יותר. מה פשר המחזה המוזר הזה? מהו מקור שמחתם? האם שותים הם ממעיין החיים/ השמחה?! כל תו בפניהם מקרין שמחה, מה קורה כי קורן אור פניהם? על כל צרה שבאה הם אומרים "מאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו", וגם אם ראיתם אדם כזה עצוב קמעא, דעו לכם שראיתם אותו דרך מקרה, וכעבור רגע או שניים תעלה שוב השמחה בפניו. ואם תבואו ותקשו: הרי גם הם ככל האדם, שסופם למות, ואז ודאי אין בהם שמחה?! טעות בידכם: גם במיתתם הם קרויים חיים- הם צדיקים.

 

 שמחה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנ נ י
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ג´ כסליו ה´תשס"ו  
אהבתי מאוד יפה!!!
חימשתי.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד