בנושא
בכרם
חדשות
 
ביניישים בחלל פרק ה עמ´ א- חלק 10 / חסידות_שמרל
בביכורים מאז ט´ חשון ה´תשס"ו

בס"ד

ביניישים בחלל – space bynish (בלע"ז)

פרק ה עמ' א' (חלק 10)

 

ולהלן תקצירון :

בלית ברירה ברקאי הוא בייניש בחלל,הוא קיבל משימה ממר לוי כהן כי עליו להציל את כדור הארץ ,לכן הוא וחברו הנביא- חזו ירדו לכוכב "טסים מפה" כדי להגיע למומחה לניצחון החומרית – מני זיק, מסר מאת הרובוט היקה יאצק סיפר כי הגזע של מני זיק מגדל את השכל בשפם  - מה שהסביר לברקאי את התנהגותו המטופשת של מני זיק לאחר שגילח את שפמו הענק. בנתיים גייס מנהיג החומריים הקיסר הנורא נמרוד אפיקרוסוס  מפקדי חלליות נוספות למען הפלישה לכדור הארץ, בניהם  הקצין הצעיר והמוכשר אדגו. ובחללית "הטיש המעופף" גילה רבו של ברקאי – הרב מיזונטרופביץ' שאיבד את גופו לאחר ששוגר ע"י שרת הישיבה זבולגון ועכשיו מתפקד כישות דיגיטאלית ,כי גם אפי- האשה שפגש בתוך מחשב הספינה שוגרה בטעות לתוך הספינה לפני שנים ומצבם זהה, ובחזרה לכוכב טסים מפה שם ברקאי נסער מהעובדה כי בזבז את זמנו לשווא , נשא את חזו המעולף והחל ללכת לכיוון החללית כאשר ראה כי הרבה בעלי שפמים רצים לעברו וקוראים "תתפסו אותו". 

 

"הא הא הא הא הא הא הא" הצחוק היה רם מאוד.

"אני אומר לכם!!! החומריים מתכוננים לפלוש לכדור הארץ!" קרא זבלגון, שרת הישיבה "אש תורנית"  למשמע הזלזול שקיבל מאת מנהיגי כדור הארץ.

"אין לך שום הוכחות , בדקנו בסטטיסטיקות ואין שום סיכוי שהם יגיעו לכאן , הא הא איזה בדיחה סיפרת, אתה יכול להיות קומיקאי "

"ומה עם ספינת החלל מדגם זבוינג 949 שנחטפה ע"י גורמים בלתי מוכרים, אתם בטח יודעים שזה החומריים?"  תמה זבולגון לעבר מסך הקשר , הדמויות הרצינו מבט.

"שמע טוב, שרת, הספינה שנחטפה כבר חזרה לכדור הארץ, הטייס טען כי הייתה זו שגיאה טכנית כולם נראים בסדר גמור, בכלל, איך הצלחת להגיע אלינו , יש לנו דברים חשובים מה לעשות, שלום לך. איפה היינו , אה כן הצבע של שקית האשפה החדשה..."

זבולגון ניתק. אף אחד לא האמין לו כי החומריים פולשים,זבולגון הזכיר לעצמו: עובדה היא שברקאי לא חזר ,  הרב מיזונטרופביץ' הוא בר סמכא וגם הוא עם ברקאי, נראה היה כי אין זה תירוץ מספיק חזק על מנת לשכנע את מנהיגי כדור הארץ, המצב לא מאיר פנים חשב לעצמו ואז הבזק מהיר צץ במוחו הוא התקשר למספר אותו הכיר היטב, קול מזכירתי להפליא ענה לו:

"התאגדות השרתים העולמית שלום"

"זילפה מה שלומך? זה זבולגון, תקשבי יש מצב חרום! צריך להזעיק את כווווולם"

 

*****

 

ברקאי הוקף על ידי מאות תושבים מהכוכב "טסים מפה", לא היה לו לאן לברוח. לפתע נשמע קול. ברקאי הניח את חזו שהחל מעט מתעורר, חזו הביט מסביבו.

"אה איזה יופי, המון זועם.... , ברקאי מה עשית?"

"לא עשיתי כלום, הם פשוט באו והתחילו לרדוף אחרינו"

לפתע ניגש אל ברקאי אדם עם שפם ארוך למדי ואפטרשייב מסריח  , אחרי שידע כי שכלם של תושבי המקום ממוקם בשפמם חשב לעצמו ברקאי כי מפתיע שמישהו ישתמש באפטרשייב בהתחשב בעובדה שגילוח לתושבי כוכב יגרום לאובדן ההשכלה ,לאחר הרהור נוסף הבין ברקאי כי האפטרשייב המסריח מצוי בעיקר אצל פוליטיקאים- ככל הנראה שכל הוא לא דרישה עיקרית,  לא היה קשה לברקאי לזהות כי לפניו ניצב אחד ממנהיגי הכוכב, המנהיג החזיק טלית .

"זר , עליך להתמודד מול לוחמנו הנערץ"

-"מה למה? אני שוחר שלום , אין לי שום כוונה להילחם"

המנהיג נראה מתרגש מתשובתו של ברקאי.

"יפה אמרת! , ולכן תתמודדו" אמר המנהיג ולחץ על מתג קטן, מחיצות ענקיות החלו יוצאות מהרצפה, יוצרות אצטדיון ענק. היו אלו מחיצות בעלמא שום גדי לא יכול היה לעבור מתחתם, תושבי הכוכב התיישבו במקומותיהם ואילו  ברקאי ,חזו והלוחם שמולם, ניצבו במרכז האצטדיון במה שנראה כזירה גדולה במיוחד.

"היי מה הולך פה , חזו הם לא מבינים מה שאני מדבר"

"ברקאי, עזוב, תזרום"

"תזרום? תזרום? הם רוצים שאני אעשה קרב עם הלוחם הדגול שלהם, אולי תזרום אתה במקומי? , אני לא מבין כלום ממה שהם אומרים!"

המנהיג המשיך:

"עליך להוכיח כוח וזריזות בקרב הטליתות, אל תראה רחמים"

"קרב טליתות?"

חזו נזכר:

"אני יודע מה! , זה כמו תחרות טלית , ברקאי אתה צריך להתעטף בטלית מהר יותר מהלוחם שמולך"

"אה באמת, למה לא, אם כן, אני מוכן"

המהיג הנהן וסימן לאנשיו, אדם בעל גוף גדול ושרירי במיוחד הגיח, ראשו היה קטן אף יותר משאר התושבים וכמובן גם הוא היה משופם אם כי קלות, הוא נעמד אל מול ברקאי גם הלוחם החזיק ביד טלית.

"אה חזו אתה בטוח שאני רק צריך להתעטף בטלית נכון?"

"כן כן, למה לא..."

פעמון שכנראה סימן את בוא האביב או את תחילת הקרב הושמע.

שקט.

 לא נים ולא זיע.

ברקאי ניצב מול הלוחם במרחק מטרים אחדים, הוא הביט בעיניו של הלוחם, עיני הלוחם געשו כאש, ברקאי החזיר מבט רצחני , אם כי כמה מתושבי המקום פירשו את המבט כאומר "רוצה גלידה?" .

לפתע צעקות החלו להישמע ,

היה זה מוכר הגלידה שהחל לצעוק "ארטיק, ארטיק" -המבט השפיע עליו.

השמש הורודה יקדה ממעל וקוביות הקרח המעופפות קרי – הציפורים , טפטפו להם בשקט על העצים. המתח גבר.

ואז, במהירות מדהימה – כמו הרפלקס של היד שמדליקה בחזרה את האור שכיבתה בטעות בשבת, ברקאי התעטף בטלית , הלוחם ההמום עדיין החזיק את טליתו בידו. הקהל הריע.

חזו צעק

"יופי ברקאי!, איזה יופי!! לא חשבתי שתצליח"

ברקאי קד לקהל, הוא שם לב למשהו שלא היה כשורה.

"אה חזו, למה זה נראה לי שזה עוד לא נגמר?"

המנהיג העביר פטיש קרב ענקי ללוחם השרירי והחל קורא בקול לכיוון הקהל.

"ועכשיו למכת המחץ!" הקהל כמובן שאג בנחת למשמע הקריאה.

הלוחם החל מסתער לכיוון ברקאי, ברקאי מאידך החל לנוס על נפשו.

"חזו? <מתכופף ממהלומת פטיש> הוא מנסה להרוג אותי, מה לעשות ?"

רעיון צץ במוחו שהצליח להתחמק בסנטימטרים מועטים ממכת פטיש נוספת, ברקאי תפס אבן מהקרקע , שם אותה בטלית והחל מסובב את הטלית לעמדת הנפה, כעבור שניות האבן שוגרה בחוזקה לעבר מצחו של הלוחם,

האבן פגעה.

הלוחם הביט בברקאי בתמיהה, והחל להניף שוב את הפטיש לכיוונו של ברקאי.

חזו צעק בעוד ברקאי מתרוצץ

"כנראה זה עובד רק על מי שיש לו מוח במצח"

עושה היה רושם כי לרדיפות המטורפות של הלוחם אחר ברקאי לא יהיה סוף, אם כי הסוף

מיהר להגיע, בייחוד כאשר עץ ענק פרץ את מחיצות הברזל שהיו חסינות לגדיים שגובהם שלושה טפחים, הלוחם בהה בעץ הענק כאשר הלה בעט בו לכל הרוחות, לאיש לא היה מושג לאן נבעט הלוחם השרירן , ברקאי הביט בעץ שהחל לדהור לכיוונו, ברקאי חשב לפעול בנידון אבל לא הצליח מכיוון שהוא התמוטט בשל המאמץ הגדול.

 

*****

ברקאי באיטיות פתח את עיניו , הוא שם לב כי הוא שוב על סיפון  ספינת החלל "הטיש המעופף" חזו דיבר ליאצק והרב מיזונטרופביץ' שהוצג במסך החללית.

"... אני אומר לכם עץ ענקי!!!!! פתאום הגיע והעיף את הלוחם לכל הרוחות ככה שברקאי ניצח"

" אה באמת, ומה אז?" שאל הרב מיזונטרופביץ'

-"ואז העץ התקרב אליו, ורכן לכיוונו בעדינות ואצילות" ענה חזו.

-"ואז?"

-"אה אתה זוכר שהסברתי לך שהציפורים דמויות קוביות הקרח מקבלות את המים מהאוויר ואז הם מעבירות את המים לעצים, והעצים עושים את צורכיהם על כלבים"

"כן אז"

"אז הוא חשב שהוא כלב..."

ברקאי נעמד , הוא באמת שם לב שהוא רטוב , הוא סחט את שערו, יאצק שראה כי ברקאי רטוב הלביש את ברקאי בסוודר עם כתפיות, ברקאי פנה לחזו.

"חזו ,את כל זה הבנתי וראיתי, אבל מה קרה אחר כך?"

"ובכן הקהל נדהם והחל מריע , המנהיג ניגש אלי ואמר לי כי אתה ברקאי, אתה הוא "המועמד" "

ברקאי יאצק והרב מיזונטרופביץ' פה אחד אמרו

"מה?!"

מחשב הספינה התערב, הם קיבלו מסר מספינה זרה , דמות ייצור עם חוטם דמוי מקור ושיני עכבר נראתה.

" עלינו בטעות על תדר הספינה שלכם ושמענו את שיחתכם ואני חייב להוסיף, מה!?"

חזו הסביר לסובבים

"מסתבר שהיה להם איזה כתב עתיק שניבא על ההגעה השנייה החשובה , אחרי הגעתו של הרבי משמרל כמובן, הנבואה אמרה כי יגיע מושיע בשולחן גדול, ויטען כי הוא שוכן שלום, הוא גם יביס את טוב הלוחמים של הכוכב, והוא יהיה המושיע שלהם, כך נאמר"

-"אבל ...אבל זה היה רק צירוף מקרים מזעזע! הטיש המעופף נראית כמו שולחן גדול ובכלל אני לא ניצחתי את השרירן ההוא  , אני לא המושיע שלהם" התגונן ברקאי.

"כן, הוא לא המושיע שלהם!" הוסיף הרב מיזונטרופביץ', ברקאי הביט ברב, קצת כועס על הזלזול.

חזו בשלוותו ענה:

"ובכן מניסיוני, אין כזה דבר צירוף מקרים הכול מכוון, בכל מקרה הסברתי למנהיג הכוכב טסים מפה כבוד אדון גדיל חיטה , כי אתה עסוק עכשיו בלהציל את כדור הארץ ואם יורגש הצורך תבוא לעזור לכוכבם "

"ומה הוא אמר"

"הוא שמח מאוד הוא אפילו שלח שני ספינות חלל ללוות אותך ולסייע לך בקרב , "שפמנון 1" ו"שפמנון 2" ,מחשב הראה תמונה אחורית"

ניתן היה לראות 2 ספינות שעירות  הדומות לשפם ענק.

ברקאי הביט ברב מיזונטרופביץ', שניהם משכו בכתפיהם ואמרו.

"נו טוב"

 

 

*****

 

מרחק שנות אור משם, קצין ספינת החלל "LO-מאמין" -אדגו הילך הלוך ושוב בעצבנות על גשר הפיקוד , במסך הקשר ניתן היה לראות את נאומו האחרון  של הקיסר נמרוד אפיקורסוס בזמן זכייתו בתחרות קיסר השנה, כל פעם בה ניסו ליצור קשר עם הקיסר, היו נאלצים להמתין שעות שבזמן ההמתנה מוקרנת זכייתו השנתית, שוב פתיחתו לנאום של הקיסר הוצגה:

"שתיים ביצים, אחד חלב , אוי התבלבלתי בפתק -הו הו" אף אחד לא צחק , נמרוד הוציא מכשיר קטן ולחץ עליו , לפתע מאות קולות מוקלטים של צחוק החלו להישמע. אדגו נאנח, הוא חשב לנתק כאשר דמות הקיסר נגלתה לפניו.

"כן אדגו מה רצית"

אדגו השתחווה.

"הו קיסר, אני מודאג מאוד מהעובדה שלא נתקלנו בשום התנגדות ואף אחד לא מנסה לפעול נגדנו"

"אה שטויות , אין לך מה לדאוג , דאגנו לשגע את מנהיגי כדור הארץ בנתוני שווא, ובאמצעות הטלוויזיה שטפנו את המוח של כל נוסעי ספינת החלל מדגם זבוינג 949 , אף אחד לא יודע מה קרה שמה לאיש מתושבי כדור הארץ אין מושג מה אנחנו מתכננים להם, הא הא"

"הא הא " אדגו היה חייב לצחקק גם הוא , "אבל , מה עם הנוסע החסר ? זה ששמו ברקאי? הוא לא נמצא בשום מקום"

"תירגע אדגו , הוא רק אדם אחד, תאונות קורות אנשים נעלמים, עכשיו תקן אותי אם אינני טועה ואני לעולם לא טועה!, אך כמדומני כי החילונר הטאקטי מוכן"

"כן אדוני הקיסר הנורא והמחריד, הוא מוכן ומזומן"

"מצוין! , אתה רואה אדגו, אין לך מה לדאוג ההמצאה הנפלאה שתכננת לא ניתנת לעצירה על ידי שום יצור אנושי, לאנשי כדור הארץ אין סיכוי. סוף" התמונה נותקה וחזרה מיד "אגב, יש לי כמה תמונות שלי בנאום שעשיתי אני רוצה שתבחר את התמונות הכי פוטוגניות שלי"

השיחה נותקה ותמונות של הקיסר נראו בכל מקום, אדגו שוב נאנח.

 

*****

 

"הנה השוקו שלך, ברכתו שהכל" מכונות המשקאות בספינת החלל "הטיש המעופף" ניחנו כמו בכל מכונה בתקופה עתידנית זו באינטילגנציה מלאכותית מתקדמת, נוסף על היותן מכונות משקאות שימשו גם המכונות כעל שדכניות.

"אגב ברקאי, שקלת את ההצעה שלי?"

"הסברתי לך מאה פעם, בשום פנים ואופן לא" רטן ברקאי.

"אני לא מבינה, מה הבעיה?"

"העולם בסכנה ואת מציעה לי שידוך? חוץ מזה אני לא אוהב את השם שלה"

"אבל קוראים לה ברקאית!"

"את לא מבינה!!! זו הנקודה , זה פשוט...." מחשב הספינה נשמע

"שלום לכולם , ובכן בתור מחשב הספינה אינני איש מילים, אך אני חושב כי ניתן לתאר את מה שברצוני לומר במלל פשוט וסימבולי להפליא ,ובכן אז למה שלא אקצר ואגיע ישר לעניין: אזעקה , אזעקה מצב חירום א', ושוב אני חוזר אזעקה אזעקה"

ברקאי חשב כי עליו לנהוג בקור רוח , בדיוק כמו שנהגו מפקדי ספינות נועזים שניות לפני שנשאבו לתוך חור שחור, בעצם במקרים כאלו קור הרוח היה מיותר. למעשה הרבי משמרל הגדיל לעשות ואמר במקרה בו נקלעה ספינתו שלו לחור שחור : "רוצו על נפשותיכם, כל אחד לעצמו" אין ספק שהרבי משמרל ידע לומר את המילים הנכונות בזמן המתאים, ספינת הרבי משמרל הצליחה לאטום את החור השחור והיא משמשת היום כמוזיאון לחורים שחורים תמורת תשלום סמלי.

 

ברקאי שוב רץ לגשר הפיקוד בזמן שמחשב הספינה השמיע את אותם אזהרות מתרגמות ליידיש , העסק התחיל להימאס עליו.

יאצק עמד בגשר הפיקוד הוא סרג לעצמו עוד סוודר.

"מחשב,מה קרה?" ברקאי שאל את אשר התבקש.

"ובכן לפי מה ששודר אלי , מסומן אצלי כי יש מסתנן בספינה, ומולנו נמצאת ספינת חלל של שודדי גם זו לטובה או בקיצור- שודדי גז"ל!!"

ברקאי צעק

"יאצק תירה עליהם, אש!"

יאצק, שעזב את המסרגות, לחץ על כפתור הירי, אך כלום, הספינה לא הגיבה, יאצק אפילו חבט כמה פעמים במערכת , אבל עדיין לא נורתה שום ירייה.

"אולי נשלח את ספינות הלווי להילחם בהם?" חשב ברקאי.

הרב מיזונטרופביץ' הופיע על המסך

"ברקאי אין לנו זמן לקרבות מיותרים אנחנו חייבים לברוח, חייבים לשמור כוחות לקרב עם החומריים!"

ברקאי חשב לרגע, הוא רץ לתאו האישי , שניות לאחר מכן חזר לגשר הפיקוד.

"יש לי פה מדבקות מיוחדות של חסידות שמרל, הם משכפלות את עצמן בזמן שיא!, מחשב שגר אותן לפני ספינת החלל הפיראטית"

"לא אמרת בבקשה" ענה המחשב

ברקאי התעצבן

"יאצק!"

יאצק ניגש לפני המחשב מחזיק פטיש גדול במיוחד.

"בסדר בסדר הבנתי את הרמז, הנה אני שולח"

ברקאי הפעיל את המדבקות והן שוגרו לחלל בהצלחה, בשניות מועטות החלו המדבקות להשתכפל שוב ושוב ושוב המדבקות כיסו את כל הספינה הפיראטית , בכל מקום ניתן היה לקרוא " מ מר מרש מרשמלו טעים " , "חסידות שמרל ואל תתנצל!" , "רבי רבי רבי – <טראח קול של יריה>" ו-"חסידות שמרל- כי יש הנחה לחסידים".

באותו זמן שהפיראטים הצטערו כי לא התקינו מגבים, התרחקה לה בבטחה ספינת החלל "הטיש המעופף" יחד עם מלוויה השעירים.

"תגיד, המחשב לא אמר שיש כאן מסתנן בספינה?"

וכמו לפי ספר חוקים ישן, לפתע קפץ פיראט מכוער למדי ממקום מחבואו, הוא החזיק במה שנראה ככלי נשק וכיוון לעבר ברקאי, ברקאי הרים את ידיו, ברקאי לא ידע כי הרמת ידים מהעולם של הפולש פירושה למעשה "תירה בי, בבקשה תירה בי", הפיראט אכן ירה בברקאי. שומה הופיעה בפרצופו של ברקאי הישיר במקום הפגיעה, הפיראט ירה שוב ושוב ושוב ושוב –בקיצור, היה זה נשק אוטומאטי, מכף רגל ועד ראש כוסה ברקאי בשומות, יאצק תפס את הפיראט הקליד נתונים למחשב ושיגר את הפולש הרחק הרחק מהספינה, יאצק קבע

"רובה שומות, לבני אדם זה לא קטלני זה יעבור תוך זמן מה"

הרב מיזונטרופביץ' מודאג,בחן את ברקאי מהמסך.

"ברקאי אתה בסדר?" שאל.

"אין לי כוח לזה יותר, תעזבו אותי במנוחה" ברקאי דומע, רץ לחדרו בספינה ולחץ על הכפתור בחדרו שאומר "טריקת דלת בחוזקה תוך כדי תסכול רב" – הוא הסתגר בחדרו .

 

*****

" ברקאי מסתגר כבר שעות בחדרו, גם חזו סגור בחדר ואי אפשר לדבר איתם, העולם השתגע! רק אני ואתה כאן" הרב מיזונטרופביץ' חשב עוד ואמר

"יאצק הספינה שלנו לא מתפקדת, אתה חייב לטפל במערכות הירי של הספינה , לך למערכת הירי ותנסה לתקן את זה"

"אני חושב לסרב להצעה הזו, למה שלא תלך אתה?"

"אולי בגלל שאין לי גוף? חוץ מזה אם לא תלך אני אדאג לשגר אותך לצורת קובייה הונגרית, ותאמין לי קוביות הנגריות לא סורגות סוודרים!"

-"אני אטפל בבעיה במהירות האפשרית"

-"מה יש למכונות שהם מבינות רק כוח?"

מחשב הספינה הטורדני להפליא קרא לרב.

"אה שלום, אני רואה שאין הרבה אנשים בגשר הפיקוד, בכל מקרה רציתי להגיד כי צי גדול של ספינות של גזע החומריים לפנינו, נראה כי הם קרובים מאוד לכדור הארץ"

הרב מיזונטרופביץ' מלמל לעצמו:

"אנחנו נראה לחומריים האלו מה זה רוחניות...אני מקווה"

הקרב הסופי עומד להתחיל.

 

 

 

  

וכדברי הרבי משמרל:

"כמו שאין הרבה סיכוי שמשהו נפל סתם לבאר, אין הרבה סיכוי שמכל האנשים בעולם היה זה דווקא אני שדחף אותו לשם"

(המשך יבוא)

 

  

 

לפרק הבא לחצו כאן 

לפרק הקודם לחצו כאן

 הומור

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט´ חשון ה´תשס"ו  
סנשיין - יצאת צדיק משמרל

הקטן
ברגע של חלוקת מחמאות בסגנון חיים הכט...
(ליתר דיוק זה צריך להיות:
יצאת צדיק 2 משמרל
הקטן
ברגע של תיקון בעקבות עונה שנייה של יצאת צדיק)
ט´ חשון ה´תשס"ו  
פשוט ענק!

שמרל חייכת לי את היום!
י´ חשון ה´תשס"ו  
זה קורעעעעעעעעעעעעעעע / אורח/ת בביכורים
יש לי חברה שמרל בכיתההההההההההההההההההההההה
אתם אולי קרובים????????........
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד