המלצת העורכים
בנושא
בכרם
חדשות
 
ביניישים בחלל פרק ד עמ´ ב- חלק 9 / חסידות_שמרל
בביכורים מאז כ"ז תשרי ה´תשס"ו

בס"ד

ביניישים בחלל – space bynish (בלע"ז)

פרק ד עמ ב' (חלק 9)

 

ולהלן תקצירון :

ברקאי הוא בייניש בחלל – בעל כורחו, יחדיו עם הרובוט היקה יאצק ,רבו- הרב מיזונטרופביץ' ששוגר לתוך צג ידו של ברקאי , והנביא חזון שחור עתידי –חזו, קיבלו משימה ממר לוי כהן  בה עליהם להציל את כדור הארץ מהקיסר הנורא נמרוד אפיקרוסוס וגזע החומריים, כך באמצעות ספינת החלל שלהם "הטיש המעופף" גייסו את ישיבת החלל מיר 9400 , ברגעים אלו הם בדרכם לכוכב "טסים מפה" כדי לפגוש את מר מני זיק המומחה לניצחון החומריות.

 

"טוב יאצק אני וחזו נרד לכוכב "טסים מפה" בזמן שאת התנסה לפענח את שארית ההודעה של מר לוי כהן" ברקאי דיבר לקשר.

"ואם אסרב" תמה הרובוט יאצק.

-"אז אחבוט בך כמו בערבה של הושענא רבא"

-"במקרה הזה , אעשה כמיטב יכולתי"

ברקאי התקרב לדלת הוא חיפש את כפתור הפתיחה, חזו לעומת זאת נתן בעיטה לדלת .

הדלת נפתחה.

לפני שיצא ברקאי לכוכב הזר, סקר ברקאי את הכוכב באמצעות  בסיס הנתונים של  הספינה, ברקאי חשב לעצמו כי הכוכב "טסים מפה" דומה כמעט לחלוטין לכדור הארץ להוציא כמובן מספר מקרים כמו העובדה שהציפורים החיות בכוכב נראות כמו קוביות קרח מרחפות, העצים עושים את צרכיהם על הכלבים והשמש מאירה אור ורוד בוהק. בנוסף ישנו גם עניין תושבי המקום המוזרים ,עניין חוקי  הפסיקה הסודיים ההפוכים , תשלום האגרה  ותעלומת המתנות אותם מקבלים בארוחות הילדים במזללות, חוץ מאלו כאמור, היה הכוכב דומה לחלוטין לכדור הארץ, לכן לא נזקקו ברקאי וחזו לטלית חלל המתפקדת ממש כמו חליפת חלל עם ציציות .

 

הם החלו יורדים בכבש החללית

ברקאי התרגש , בפעם הראשונה בחייו הוא עומד לדרוך על קרקע מוצקה של כוכב לכת אחר, חזו לעומת זאת ראה כי ברקאי החל בוהה באוויר ומחייך חיוך אינפנטילי לחלוטין, חזו חש בסכנה המתקרבת  והחל מזהיר.

 

"תזהר מהמדרגה הזו , אתה תיפול"

ברקאי נראה מתרגז,

- "מה אתה מתעסק בקטנות, תראה את האוויר תרגיש את הריח! אנחנו נמצאים על כוכב לכת חדש !!הכול כל כך מצוין ונפל... אההההההה" וכמובן נפל מהמדרגה.

 על אף רצונו העז של ברקאי להציב את כף רגלו בכוכב  ,היה זה ראשו של ברקאי שפגש לראשונה את אדמת הכוכב- הרבה לפני רגליו וידיו .

 כשפקח את עיניו החל להיות מסונוור מאור ורוד היה זה כמובן אור השמש של הכוכב "טסים מפה", כשמוחו שב לחשוב,  נזכר   ברקאי מה בדיוק הוא עושה במקום בו השמש ורודה : הם קיבלו את הקורדינאטות למקום זה מהודעתו של ממר לוי כהן על מנת שילכו למני זיק היועץ הכי טוב בנושא ניצחון החומריות, מסביבו יש כוכב זר ומוזר והם פשוט צריכם להיפגש עם ייצור בשם מני זיק, ולמה? מכיוון שהם קיבלו הודעה מתוך מסטיק - פשוט מאוד ואפילו מתחרז לא רע.

 

*****

נמרוד אפיקורסוס עמד, מחייך לעצמו מול מסך הקשר הגדול .הוא חייך למרות שהפעם המסך לא הראה לו את עצמו זוכה שוב בעוד פרס קיסר השנה, הוא היה כמובן הקיסר היחיד. הוא חייך כי מולו ניצבו מפקדי ספינות חלל חומרית נוספות המתכוננות לפלוש לכדור הארץ הוא כמעט והשלים את איסוף הארמנדה החומרית, הוא בדיוק אכל בייגלה יבשים הבייגלה שנשארים מימי הולדת ובמושבי זקנים , היה זה הבייגלה שניתן לאוכלו ולא להשמיע קולות – כך ניתן לאכול ולא לחלק לחברים.

הוא החל נושא נאום לקצינים החדשים של ספינות החלל שהתווספו לצי החלליות שלו.

עקרונית היה זה נאום משעמם למדי וחסר כל תוכן ומהות, נמרוד דיבר -תוך כדי לעיסת בייגלה כמובן, על הצלחותיו ,על המורשת החומרית ועל המבצע החדש לעשרת הראשונים שיתרמו כליה . קציני הספינות המשועממים נאלצו לעמוד דום במשך הנאום המטופש – חוץ ממפקד ספינה חכם אחד ושמו אדגו, הוא היה מפקד עטור ניסיון על אף גילו הצעיר.  מניסיונו נאומיו של הקיסר הנורא היו חשובים כמו כוכבי תוכניות ריאליטי  שלא הוחזרו על ידי הקהל. אדגו פיתח תוכנה המדמה את דמותו, כך שאדגו נראה כעומד לפני נמרוד ומגיב לדבריו בהתאם לטון דיבורו בזמן שהוא יוכל לעשות ככל העולה על נפשו ואפילו לנסות להחזיר כוכבי תוכנית ריאליטי, הנאום נמשך .

"...ורציתי להודות גם למפקד השועל שלנו , אדגו בעל אחת מהספינות החזקות בגלאקסיה, הספינה " LO-מאמין".

הקיסר המשיך בנאומו המייגע

"...ואחרי שהצטרפתם אלינו, זמנו של כדור הארץ תם!!" נמרוד דפק על השולחן הנשלף לצורך דפיקות יד מרגשות, כמובן, הוא ניסה ליצור רושם שאמר משהו חשוב ומרגש.

קציני הספינות קלטו זאת מייד והחלו מוחאים כפיים ומריעים , גם דמותו המדומה של אדגו החלה מוחאת כפיים ומריעה.

הקיסר המפחיד המשיך:

"ביחד ,אנחנו חזקים יותר" שוב נשמעה דפיקה על השולחן שוב הקיצו משנתם הקצינים והחלו מוחאים כפיים. דמות  אדגו לא איחרה להריע.

נמרוד שהמתין למחיאות להיפסק בלס עוד בייגלה כשלפתע חש במחנק , הוא קיבל בייגלה לא יבש מספיק וכתוצאה מכך נתקע  בגרון, נמרוד החל משתעל אך לשווא -  הבייגלה גבר על שיעולו, נמרוד החל מתנוענע מצד לצד וחובט בשולחן בחוזקה, דמותו של אדגו החלה מוחאת כפיים ומריעה גם המפקדים האחרים אשר התעוררו לקול התרועה הסיקו כי נמרוד שוב אמר משפט מרגש ועליהם להריע , אף  הם הריעו ומחאו כפיים.

נמרוד שתה מים והסתכל על קציניו המוחאים כפיים, הוא התעודד ונרגע, המחיאות שקטו.

הקצינים הבינו כי הם עומדים לדון בעניין חדש ואפל, הם ידעו זאת מכוון שהיה זה הקיסר אפיקורסוס  בעצמו שאמר:

"ועכשיו נדון בעניין חדש ואפל"

קציניו חייכו, חלק אף חיככו את ידיהם בהנאה, כמה מהם עשו זאת באמצעות טלפיהם.

 

"אני רוצה  שהחילונר הטאקטי יהיה מוכן לגמרי למבצע שלנו"

*****

 

שעתיים עברו להם. ברקאי בהחלט שם לב.

"רק עצים מסביב וציפורים דביליות" סינן.

"תירגע ברקאי הכול יהיה טוב " הרגיע חזו.

"אני באמת מקווה שזו נבואה חזו, בכלל אני שמח לראות שנביא כמוך מסכים לצאת לעולם בצורה כזו"

"טוב למען האמת , אני חושב שאני אקבל השלכה רוחנית חדשה בכוכב הזה , ככה לפחות ראיתי בפעם האחרונה שהתנבאתי"

"מה שתגיד, אם אתה מחפש השלכה רוחנית פשוט תלך ליאצק , הוא יסדר לך את זה"

"מצחיק מאוד, הי תראה - הנה הפסל של הרבי משמרל"

 

הם עמדו מול פסלו של הרבי משמרל. הפסל מתאר את הרבי יחד עם חסידיו רצים לחללית לאחר שהחליט כי הכוכב משעמם ומאחוריו כל תושבי הכוכב מתמוגגים מאושר מאחור.

"אז כאן הוא אמר את המשפט  יאללה חברה טסים מפה" התלהב ברקאי והסתכל מסביב.

הוא חשב קצת ואמר "מצד שני הוא גם צדק שאמר "איזה כוכב משעמם"".

חזו רצה להשיב לברקאי על קביעתו,  רק שלפתע עץ ענק החל לרוץ לקראתם.

 ברקאי שם לב למתרחש.

"חזו?"

חזו לא ענה הוא כבר החל לברוח, ברקאי שהבין את הרעיון של חזו בחר אף הוא בכך.

הם רצו כמו משוגעים, בתור עץ ,העץ שמאחוריהם היה אצן לא רע בכלל, הדקות חלפו לאט המרחקים לעומת זאת חלפו מהר, לא נראה כי העץ התעייף קמעה.

ברקאי יישר קו עם חזו, חזו בהחלט רץ כהלכה. מסתבר כי הצטיין בבית הספר לנבואה בשעורי "בריחה מהמון זועם לאחר נבואת זעם" .

ברקאי מתנשף החל קורא לכיוון חזו:

 

"חזו... (התנשפות) אנחנו צריכים למצוא...  (התנשפות) ייצור אחד בכל הכוכב הענק והמטורלל... (התנשפות) הזה!... (התנשפות)...איך נמצא אותו, ועוד רודף אחרינו... (התנשפות) עץ ענק!!!"

-"אל תדאג ברקאי (התנשפות קלה) בטח נמצא איזה שלט"

-"שלט? שלט?! מה ההיגיון .. (שאיפת אוויר) שנמצא שלט שאומר : "לבית של מני זיק" , תשמע...  (התנשפות) אתה אולי נביא אבל השכל שלך לא ממש עובד בהיגי..." <טראח> וכמובן הוא נתקע בשלט הכוונה לביתו של מני זיק.

 

*****

 

הרב מיזונטרופביץ' לא היה עם ברקאי, לא היה לו מה לעשות יחד עם ברקאי וחזו בייחוד בהתחשב בעובדה שאין לו גוף , לכן החליט להישאר על הספינה וללכת לבקר את הדבר הכי דומה למצבו ,הבודדת שבנבכי מחשב הספינה. עקרונית לרב אין כזה דבר ידידות בינו לבינה, אך מכוון שמדובר בדמויות דיגיטאליות ולא אמיתיות נהגו להקל חוץ מזה הוא היה רווק..., הרב מיזונטרופביץ' הורד למחשב המרכזי שבספינה, משם פנה הרב לבית הדיגיטאלי של האישה הממוחשבת, בכל מקרה הם ישבו ולמדו להם גמרא, בסוף הלימוד פנה הרב.

"את יודעת , גברת...אינני יודע את שמך"

-"אה כן , כאן קוראים לי אפס-אחד-אפס-אפס-אחת-אחת , אתה יכול לקרוא לי אפי"

-"כן גברת... ז"א אפי , אני אגיד לך משהו, אני מכיר את הספינה הזו ואת המחשבים
 שבה ממש טוב, ולא זכורה לי ישות ממוחשבת שכמוך"

"טוב תבין , פעם הייתי בן אדם" ענתה לו אפי.

-"באמת ?"

"כן אני הייתי מנקה וניקיתי בבית של איזה שרת ממציא אחד, נראה לי שקראו לו זבולגון"

"זבולגון? הוא השרת של הישיבה, הוא גם מי ששיגר אותי לתוך צג היד של ברקאי , בגללו אין לי מושג איפה הגוף שלי"

"איזה צירוף מקרים, אני ניקיתי אצלו בבית והברקתי לו איזה מכשיר, בסוף מצאתי את עצמי בתוך המחשב של הספינה הזו ,כבר כמה שנים טובות שאני בספינה,אני מצטערת אם יש מעט קשיים בספינה, לא יכולתי ליצור קשר עם אף אחד - הייתי לבדי, לכן נתתי לווירוסים שונים להגיע שיארחו לי חברה, עכשיו כמובן דברים השתנו"

לפתע רעש נשמע, כל הבית הדיגיטאלי של אפי הזדעזע .

הרב מיזונטרופביץ' נרתע "מה זה היה?"

"מישהו מתעסק עם הקבצים" אמרה בנינוחות.

"מי מתעסק?"  שאל הרב

השולחן לידו ישבו הפך למסך גדול שהתייצב מול הרב מיזונטרופביץ' ,התמונה שבו הוצגה ע"י מצלמה ליד מחשב החללית ,התמונ הציגה את העולם האמיתי כמובן (למרות רוחם של כמה פילוסופים מתים), הרב ראה את יאצק מתעסק במחשב.

יאצק , היה שקוע במחשב , הוא כמובן ניסה לפענח את הקוד של המסטיק בו הוצפנה ההודעה, הוא אפילו חבט כמה פעמים במחשב אך זה לא הועיל. על המסך הופיעה צלמיתו של הרב מיזונטרופביץ'.

"יאצק מה אתה עושה בדיוק?"

-"אני מנסה לא להפוך לערבה חבוטה"

-"סליחה?"

-"אני מנסה לפתוח את הצופן שמצאנו בהודעת המסטיק של מר לוי כהן"

"אה באמת , חכה רגע יש לי רעיון , אולי אפי תוכל לעזור..."

 

*****

 

ברקאי התעורר, הוא כבר איבד את ההכרה פעם אחת בכוכב הזה, הוא שם לב כי הוא רטוב מאוד. לא היה זכר לעץ הענק שרדף אחריהם.

חזו ישב ליד ברקאי וקרא בצג ידו של ברקאי בתוך האנציקלופדיד -האנציקלופדיה שעל צג היד של ברקאי, הדבר הכי טוב בהיעדרותו של הרב מיזונטרופביץ' מצג היד, היא היכולת להשתמש בצג היד ללא הערות מעצבנות.

מעומעם פנה ברקאי אל חזו , הנראה נינוח מתמיד.

"חזו מה קרה כאן עכשיו?"

-"אתה באמת רוצה לדעת?"

-"אתה באמת רוצה להישאר חי?"

-"טוב ובכן, נכון בכוכב  הציפורים דומות לקוביות קרח?"

-"כן, הציפורים דומות לקוביות קרח מה הקשר?"

-"הם מקבלות מים מהאוויר, ואז עפות להם מעץ לעץ ומטפטפות להם על צמרות העצים, ככה העץ מסיג מים"

-"נחמד מאוד...מה זה קשור!!!! מה אתה רוצה?"

-"ובכן, לפעמים העצים מקבלים הרבה מדי מים, אז הם מעיפים אותם על ידי עשיית צרכים על כלבים"

"מרגש"

"ככל הנראה העץ חשב שאנחנו כלבים, אתה הפסקת לרוץ, הוא עשה מה שעשה והלך לדרכו". ברקאי הביט בבגדיו הרטובים ומישש את שערו הלח, נראה כי קיבל את רוע הגזרה, חזו המשיך.

 "אל תדאג זה בעיקר מים , תשמע האנציקלופדיד הזו ממש שימושית"

-"חזו מטומטם!! לא יכולת להעיר אותי? רגע אחד! במה נתקעתי היה שם איזה שלט"

-"אה כן , מסתבר שישנם שלטים נשלפים רבים בכוכב הזה ,ככה הם מנחים את האנשים האלו אגב, הם נורא מצחיקים האנשים כאן, יש לכולם כאן שפם ענקי וראש קטן ,חה חה אתה מבין הקטע עם השפם הזה הוא ש..."

"מספיק, לא מעניין אותי המידע על הכוכב הזה ותפסיק עם הצחוק הדבילי הזה, אתה לא מתעסק לי בצג יד יותר , הבנת! טוב לפחות אנחנו יודעים לאן ללכת, אני מקווה שהשמש הוורודה הזו תוריד לי את הנוזלים האלו"

 

*****

 

בזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז... , מני זיק בהה במכונת הגילוח.

הוא הרגיש קצת צער, אחרי הכול הוא כל כך חכם , אבל הוא ידע שאי אפשר לעמוד במקום, הוא חייב להתקדם! וחבל על כל רגע, הוא קיבל הודעה מהמחשב כי יש בחוץ אנשים אבל לא היה אכפת לו, הזמן מעל הכל - הוא צריך היה להתקדם. חוץ מזה את מה שצריך הוא רשם.

 

 

ברקאי וחזו הגיעו לביתו של מני זיק, הם גילו כי ישנם עוד שלטים המובילים לביתו של מני זיק, בעיקר בראשם – היו כמה שלטים שחבטו בהם גם בבטנם, כנראה שאלו היו שלטים לאנשים נמוכים, הבעיה העיקרית בשלטים האלו היא שאתה יודע על קיומים אחרי שהם נתקלים בך. הם עמדו במפתן הבית שם למזלם נתקע השלט הענקי שאומר "הגעתם לביתו של מני זיק"  איש בעל ראש קטן עם שפם פתח להם את הדלת.

"כן?"

ברקאי ענה:

"שלום אנחנו חייבים לפגוש את מני זיק אתה חייב לקחת אותנו אליו"

-"צר לי זה לא הזמן המתאים, תחזרו בעוד כמה חודשים"

-"תשמע לי טוב , אין לנו ממש זמן אנחנו נכנסים"

-"כרצונכם, עלו בכיוון השלט"

חזו התערב : "איזה שלט?" <באוינג> חזו נפל שדוד על הקרקע.

"או יופי חזו שוב התעלף , אתה תשגיח עליו אני הולך למני זיק!, לפי השלט והבלוטה בראש של חזו, זה הכיוון"

 

ברקאי נכנס לחדר הוא ראה אותו,  היה זה מני זיק בכבודו ובעצמו, רק שלא היה לו כלל שפם,לעומת זאת, מסביב נראו שערות ,הרבה שערות על הרצפה.

מני זיק החל משחק משחקי ילדים, הוא רץ בחדר הוציא שבץ נא, פתר חידות הגיון ושעשועים וסיפר בדיחות גרועות.

צג היד של ברקאי צלצל.

"ברקאי זה יאצק, הצלחנו לפענח את ההודעה חשוב מאוד שתמהר להגיע למני זיק, הנה תראה את ההודעה:

 

" ...ולכן חשוב מאוד שתגיעו לייצור הכי חכם בגלאקסיה לענייני ניצחון החומריות, שמו מני זיק. בנוסף צרפתי למסטיק היינו – ההודעה הזו,  את מיקום הכוכב בו תוכלו למצוא את אותו החכם מני זיק, עליכם למהר, לסוג החייזרים של מני זיק יש בעיה ש....."

יאצק המשיך: " פה נפסקה ההודעה, והנה ההמשך שהצלחנו לפענח:"

"השכל שלהם נמצא בשפם! , מני זיק הגיא לשיא היכולת השכלית שלו וזה עניין של זמן עד שיתגלח כדי ששפמו ז"א המוח שלו יגדל לגודל חדש, אני חוזר אתם חייבים למהר אחרת תפגשו ילד מטומטם לחלוטין"

"אוי יופי, כל זה היה לחינם" ברקאי קיטר

בדיוק מני ניסה לשחק במובייל שהיה בחדר , הוא החל לזרוק כדור ולצחקק

המשרת נכנס:

"כמו שאמרתי איחרתם את המועד, אני אצטרך לשמור עליו עד ששכלו יגדל בחזרה. אם אתה מעוניין לשמוע ממשנתו תוכל לעיין בספר שלו"

ברקאי הביט בספר, הוא היה עבה באורך ש"ס גמרא שלם, ושקל כמעט רבע טון.

"אה אני מוותר, טוב אני אקח את חזו ואסתלק לי"

ברקאי תפס את חזו ומיהר לצאת , הוא סינן "זה ממש מרגיש כמו תחרות שְמֶץ-שמרל"

 

תחרות שְמֶץ-שמרל , כן כן, אפילו לרבי משמרל היו מתנגדים בראש המתנגדים היה רבי שְמֶץ, שטען כי הרבי משמרל אינו ראוי להיות ראש חסידות כה גדולה. פעמים רבות התנגחו השניים, יום אחד החליטו האדמורי"ם כי הגיע הזמן שיאמרו די לוויכוחי הסרק. לא ידיעותיהם הן שיכריעו כי אם יכולתם לעמוד במטלות שונות, ואכן יצא הרבי משמרל ורבי שְמֶץ לתחרויות שונות , הם עשו קארטיניג ,יצאו לקרבות סיף אור, קיפצו על חבל דק פוצצו בלון עם הבטן התחמקו מתחמושת חיה , קפצו בחבל , השתתפו בקרבות אגרוף, צנחו מבניינים, הטיסו מטוסים, התחרו ברכיבה הפוכים, רקדו, שרו , עשו מסיבת פיג'מות  ושאר 43,237 תחרויות שונות. באופן מפתיע יצאו תוצאות התחרות זהות או ברובם לא קבילות. עד היום לא הוכרעה השאלה מי צדק. אם כי מעטים חסידי שמץ ששרדו עם הזמן ,כ כל הנראה לא פיתחו חסידי שמץ עמידות לנשק גרעיני. המושג תחרות שְמֶץ-שמרל נהפך למלה נרדפת למאמץ שווא. אם כי מספר חסידי שמרל חולקים על השגה זו וטענים שתחרות שמץ- שמרל היא המפתח להעשרת האורניום בחסידות.

ברקאי נושא את חזו על כתפיו מתרחק מביתו של מני זיק , הוא החל לראות קבוצת אנשים עם שפמים החלה דוהרת לכיוונו הם צעקו הרבה דברים, עקרונית מה שהם הביעו היה משהו כמו:

"תתפסו אותו"

 

 

 

 

 

וכדברי הרבי משמרל:

" אם כל העולם במה,  תתחבאו  מאחורי הקלעים"

(המשך יבוא)

 

 

 

לפרק הבא לחצו כאן 

לפרק הקודם לחצו כאןהומור

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ז תשרי ה´תשס"ו  
זרובי: "נו, נגמר הפרק?"
נבבה: "כן.."
זרובי: "יופי, עכשיו לכי לרופא תבדקי מה היו התקפי השיעול המוזרים האלה..."
נבבה: "זרובי, אלה לא היו התקפי שיעול.. זו הייתי אני שצחקתי.."
זרובי: "ככה נשמע הצחוק שלך? את נשמעת כמו מישהי שחבטו בה בערבה"
נבבה: "תודה! את מאוד מקורית!!"
זרובי: "תודה!! ו
כ"ז תשרי ה´תשס"ו  
אתה ממש לא מקורית מסתבר, כי את כתבת את הדו שיח הזה!!"

ראיתם מה זה - היא הסתלבטה עלי בשידור חי!!!

אחלה סיפור יש לך שם שמרל.
עלה והצמח [שפם - אומרים שזה מראה על חכמה]!!!!
כ"ז תשרי ה´תשס"ו  
מעניין אם צוציק יכנס בהמשך הסדרה ...
עשה לי את היום.
5..
כ"ח תשרי ה´תשס"ו  
לא / אורח/ת בביכורים
הרביצו לך מספיק חזק בבית שהיית קטן...
לכן יצאת כזה מסטול...
תבדוק אם יש דרך לתרגם את הקטע עם היריות שאתה עושה על השולחנות של הישיבה למילים ואז תעלה אותו-אני שמח לעבוד על זה איתך ביחד.....
כ"ח תשרי ה´תשס"ו  

מצחיק ביותר! בעיקר הקטע על בי"ס לנבואה
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד